Úvod > Aktuality > Výlet za kostkou cukru na zámku Lešná
lešná I.JPG
"> lešná I.JPG
Zážitky

Výlet za kostkou cukru na zámku Lešná

  • Vydáno9. července 2015
Voňavá a sladká výstava o vývoji cukrářského řemesla, sladkostí a historii cukráren v Českých zemích. láká na zámek Lešná u Valašského Meziříčí.
zámku Lešná si můžete až do konce srpna prohlédnout výstavu historických cukráren a také výstavu balených cukrů ze soukromé sbírky.

Právě k těmto sladkým expozicím je jako doplňkový program nachystán skutečný příběh vynálezu malé bílé cukrové kostky, který se před vašima očima odehraje při prohlídce zámeckých komnat. Vychutnat si ho můžete v neděli 19. července, hrané prohlídky začínají v 10.00, 11.00, 13.00, 14.00 a 15.00 hodin.

Ovšem pozor, abyste si zámek v Lešné u Valašského Meziříčí nespletli se stejnojmenným pohádkovým zámkemareálu zoologické zahrady Lešná u Zlína. Že podobný omyl je docela běžný by mohli vyprávět ti, kteří hledali gotický hrad Nové Hradyrokokovém zámku Nové Hrady ve východních Čechách a naopak.
Svatba na zámku Lešná

Svatba na zámku Lešná

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí nabízí zámecké pokoje a anglický park k pořádání svatebních obřadů.

Cyklostezka Bečva – vyzkoušejte cyklodálnici na Moravě

Cyklostezka Bečva – vyzkoušejte cyklodálnici na Moravě

Doslova od horských pramenů do údolí se můžete vydat na kole díky ojedinělému projektu Cyklostezky Bečva, která je součástí tzv. první „cyklodálnice” C1. Od pramene Rožnovské nebo Vsetínské Bečvy až po její soutok s Moravou projedete více než 160 km po značené cyklotrase vinoucí se podél řeky Bečvy.

Zámek a park Lešná u Valašského Meziříčí

Zámek a park Lešná u Valašského Meziříčí

Empírový zámek s krásnými historickými interiéry a vyhlášeným anglickým parkem, ve kterém roste a také nádherně kvete i řada unikátních rostlin.