Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít velkolepé barokní slavnosti Baroko naoko v Kuksu
Nenechte si ujít velkolepé barokní slavnosti Baroko naoko v Kuksu
">
Památky

Nenechte si ujít velkolepé barokní slavnosti Baroko naoko v Kuksu

  • Vydáno10. června 2019
Stovky kostýmovaných postav, barokní jarmark, tanečníci, kejklíři i loutková představení. Dobové dětské atrakce v bylinkové zahradě, vojenské ležení císařských vojáků i netradiční prohlídky hospitálu s živými kostýmovanými obrazy a večerní ohňová show! Přesně tak bude vypadat druhý ročník velkolepého barokního festivalu na Kuksu s názvem Baroko naoko. Historické kulisy hospitálu oživí festival již v sobotu 15. června.
Baroko naokoV barokním prostředí hospitálu Kuks se v sobotu 15. června uskuteční třetí ročník velkolepých slavností s názvem Baroko naoko. Čeká vás svět masek, nádherných šatů a dámských vějířů, ale i kyrysů a zbraní. Potkáte průvody urozených pánů, komtes a dvorních dam, kejklíře, artisty a hudebníky. Kuks obsadí i císařská kavalerie. Uvidíte život ve vojenském ležení i turnaje na koních. Živé obrazy a večerní prohlídky hospitálu Kuks vám představí dobu hraběte Šporka.

KuksSlavnost se bude konat na obou březích Labe – v hospitálu Kuks i v bývalých lázních Kuks. Louky uprostřed obsadí jednotka císařských vojáků. Prohlídky špitálu doplní živé obrazy kostýmovaných herců, které představí život v Kuksu před třemi staletími. Veškerý výtěžek z akce totiž organizátoři věnují na obnovu Braunova Betléma. Prohlídky Hospitálu Kuks nejsou zahrnuty ve vstupném na barokní slavnost. Pokladna hospitálu bude otevřena od 9 do 17 hodin. Vstupné na barokní slavnosti je 250 Kč, snížené pak za 150 Kč.
České farmaceutické muzeum v Kuksu

České farmaceutické muzeum v Kuksu

České farmaceutické muzeum je střediskem Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V prostorách Hospitálu Kuks provozuje dvě stálé expozice k dějinám české farmacie.

Naučná stezka Betlém – procházka barokem na Kuksu

Naučná stezka Betlém – procházka barokem na Kuksu

7 km dlouhá okružní naučná stezka Betlém – Kuks. Na trase naučné stezky jsou umístěny informační panely, které vás seznámí s historií jednotlivých památek.

Hospital Kuks – zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks – zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks naleznete ve stejnojmenné obci Kuks nedaleko městečka Jaroměř. V malebném údolí Labe na začátku 18. století nechal postavit František Antonín Špork (Sporck – 1662 – 1738) nejprve lázeňské budovy se zámkem a panským hostincem, a to díky léčivému pramenu, který zde vyvěral.