Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour 2022 v Jablonci nad Nisou
Nenechte si ujít veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour 2022 v Jablonci nad Nisou
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Nenechte si ujít veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour 2022 v Jablonci nad Nisou

  • Vydáno30. března 2022
V pátek a sobotu 1. – 2. dubna 2022 proběhne v Eurocentru v Jablonci nad Nisou již 21. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2022. Veletrh představí komplexní turistickou nabídku krajů, regionů, měst a obcí České republiky i sousedních států, nabídku cestovních a dopravních kanceláří, lázní a wellness, památek, center volnočasových aktivit a dalších subjektů z oblasti cestovního ruchu.
EuroregionVe dnech 1. a 2. dubna se bude v Jablonci nad Nisou konat další ročník cestovního veletrhu Euroregion Tour 2022. Cílem veletrhu je představit návštěvníkům možnosti trávení volného času, tipy na výlety, novinky z cestovního ruchu, regionální produkty a mnoho dalšího. V rámci doprovodného programu čeká na příchozí bohatý kulturní program, odborné přednášky, ochutnávky, řemeslníci a prodejci regionálních produktů. Mottem letošního veletrhu je "Má vlast – země luk, stromů, vod a hor, spojující historii s přítomností".

Účast přislíbili např. Přírodní Park Žitavské hory, Plzeňský kraj, Krkonoše, Máchův kraj, Asociace kempů České republiky, Jizerská oblast tmavé oblohy, Křišťálové údolí, IQlandia, partnerská města Jablonce a další.

jizerské horyOproti minulým ročníkům letos návštěvníci budou platit vstupné. Veletrh tak bude atraktivnější především pro ty, kteří mají o akci opravdu zájem. Letos bude posílen doprovodný program, kde vystoupí písničkáři Michal Horák a Voxel, kapely Sestrogen nebo Ladybirds, proběhnou přednášky na cestovatelská a podobná témata, v kině se bude promítat dokument Jizerské hory a veletrh také nabídne různé workshopy. To vše bude v ceně vstupenky, kterou je možné využít po celou dobu konání.

Dospělí zaplatí 100 Kč, studenti či senioři nad 60 let polovinu, děti 6-15 let pouze 20 Kč. Školy mají v pátek zvýhodněné vstupné 20 Kč. Veletrh doprovází výstava Viléma Heckela “Má vlast”, která je dvouhlasou expozicí, ve které jsou jedním hlasem Heckelovy fotografie a druhým verše českých básníků.
 

Prodejní výstava regionálních produktů

perníkSoučasně s veletrhem Euroregion Tour se bude konat prodejní Výstava regionálních produktů. Zúčastní se jí více než 50 výrobců z České republiky, Polska i německého příhraničí. Výstava nabídne ukázky řemesel a také dílny: broušení kamenů, drátování, výrobu vlastního šperku nebo třeba zdobení perníčků a pletení z proutí. K dispozici bude i sklářská dílna a pískovačka.

Návštěvníci se mohou těšit také na bohatou nabídku dobrot od horalských sýrů a uzenin přes smržovské svatební koláčky, za studena macerované podkrkonošské sirupy, lahodnou kávu z liberecké pražírny, farmářský lněný chléb z Dolního Slezska, podještědské perníčky, med z Jizerských hor ad. Nebudou chybět ani originální výrobky ze dřeva, keramiky, skla, drátu, vosku, oceli, plátna, polodrahokamů, papíru nebo proutí. Výstava je prodejní, udělejte si před Velikonocemi radost originální produkty a nechte se inspirovat k výletu za zážitkem a poznáním do dílen jednotlivých vystavovatelů!
Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Chráněná krajinná oblast Jizerské hory

Jizerské hory jsou geomorfologickým celkem a nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku, nejvyšší hory české části hor.

Jizerská oblast tmavé oblohy – nejtemnější místo v České republice

Jizerská oblast tmavé oblohy – nejtemnější místo v České republice

Jizerská oblast tmavé oblohy má rozlohu necelých 75 kilometrů čtverečních. Tato rezervace tmy se nachází v téměř neobydlené, od velkých měst dostatečně vzdálené části Jizerských hor. Rozkládá se podél horního toku řeky Jizery na území Čech a Polska. Jedná se o oblast nejhustší tmy u nás.

Křišťálové údolí – unikátní místo zrodu českého křišťálu

Křišťálové údolí – unikátní místo zrodu českého křišťálu

Oblast Jizerských a Lužických hor, která sahá od Kamenického Šenova, přes Jablonné v Podještědí až po Desnou a Turnov. Najdete zde sklárny, z nichž některé vznikly již v 16. století, ale také sklářské školy.