!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít vánoční prohlídky hradu Kost

Nenechte si ujít vánoční prohlídky hradu Kost

Vydáno 25. prosince 2019 Památky
V období od 26. do 31. 12. 2019 máte možnost navštívit hrad Kost a nechat se unést jedinečnou atmosférou středověkých Vánoc. Těšit se můžete na prohlídky hradních paláců obohacené o vyprávění toho, jak se slavily Vánoce ve středověku, jaké zvyky lidé v tomto období udržovali, kde se vzala tradice vánočního stromečku a jak vypadala štědrovečerní tabule. Hrad otevřen vždy od 11:00 do 15:00 hodin. Prohlídky se konají každou hodinu.
Hrad KostMálokterý hrad byl postaven na tak důmyslném místě jako hrad Kost. Je jedním z nejzachovalejších gotických hradů v Čechách a nikdy prý nebyl dobyt. Traduje se ale, že to nebylo proto, že by byl pevný jako kost, ale proto, že většina nepřátelských dobyvatelů ho zkrátka vůbec nenašla. Vypíná se totiž na nevysoké skále obklopené lesy.

A co se na hradě dělo dále? To vše se dozvíte, pokud hrad o Vánocích navštívíte. Průvodce vám poví, jak se slavily Vánoce ve středověku, jaké zvyky lidé tenkrát udržovali nebo jak vypadala štědrovečerní tabule. Prohlídky odchází každou hodinu, a to od 11:00 do 15:00 hodin. Vstupné je pro dospělé 120 Kč, 80 Kč zaplatí studenti a děti, seniorská vstupenka vyjde na 90 Kč.
Hrad Kost v Českém ráji

Hrad Kost v Českém ráji

Jedním z nejzachovalejších, nejvýznamnějších a zároveň posledních středověkých hradů v České republice je hrad Kost. Hrad se nachází asi 18 km od města Jičín v chráněné krajinné oblasti Český ráj. Momentálně prochází hrad nákladnou rekonstrukcí, prohlídky se konají.

Romantické údolí Plakánek

Romantické údolí Plakánek

Hrad Kost je sevřen v malebné kotlině. Údolí Plakánek a Prokopské údolí jsou vroubeny pískovcovými skalami a opředené pověstmi. Zvlášť údolí Plakánek podnítilo díky svému názvu mnoho kronikářů k psaní neuvěřitelných příběhů.