Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít Tóny chodovské tvrze

Nenechte si ujít Tóny chodovské tvrze

Vydáno 11. července 2018 Kultura
Patnáctý ročník letního hudebního festivalu Tóny Chodovské tvrze je právě v plném proudu. V pražské Chodovské tvrzi čeká milovníky hudby čtveřice koncertů nejen klasické hudby pod širým nebem. Festival trvá od 10. do 18. července 2018.
Jaroslav SvěcenýDramaturgie festivalu vystavěná Jaroslavem Svěceným představí ve druhém festivalovém večeru 11. července soubor Cigánski diabli. Jejich dlouholetá spolupráce se Svěceným nabídne nevšední spojení romské, etnické a klasické hudby. Aranže skladeb jsou dílem cimbalisty Ernesta Szarközyho.

Jubilejní 15. ročník přinese několik novinek, mimo jiné 12. července projekt divadelně-koncertního galavečera. V něm se v roli Antonia Vivaldiho představí Svěcený a v rolích Anny Girové a Camilly Vivaldiové herečka Zdeňka Žádníková Volencová. Tuto festivalovou premiéru podpoří komorní orchestr Virtuosi Pragenses, který zahraje původní hudební party Vivaldiho.

Tom Vybíral TrioProlnutí klasické hudby se šansonem se uskuteční během čtvrtého festivalového koncertu 17. července. Při něm zpěvačku Renatu Drösslerovou doprovodí na klavír Petr Ožana, na flétnu Zdeňka Žádníková Volencová a na housle Svěcený.

Závěrečný koncert 18. července bude opět festivalovou premiérou, když spojí do jednoho projektu klasickou hudbu a jazz. Vystoupením návštěvníky provedou hudebníci z Collegia Jaroslava Svěceného, jazzové Tom Vybíral trio a také, stejně jako u všech předchozích koncertů, Svěcený.

Lístky na vystoupení stojí od 590 do 450 Kč. Koncerty začínají vždy ve 20:00 hodin na nádvoří tvrze.
Chodovská tvrz v Praze

Chodovská tvrz v Praze

Na pražském Jižním Městě vzniklo obnovou a rekonstrukcí již značně zchátralého objektu ze 13. století kulturní centrum, které se řadí k nejvýznačnějším pražským koncertním scénám a galeriím. Chodovská tvrz je zaměřena na hodnotné formy kultury a umění.