Úvod > Aktuality > Klášter ve Zlaté Koruně láká na večerní prohlídku
Klášter ve Zlaté Koruně láká na večerní prohlídku
"> "> "> "> "> "> ">
Památky

Klášter ve Zlaté Koruně láká na večerní prohlídku

  • Vydáno18. srpna 2021
Klášter Zlatá Koruna zve všechny milovníky historie na netradiční noční prohlídku, která se koná v sobotu 21. srpna 2021 od 20 hodin. Během prohlídky projdete vybranými exteriéry i interiéry.

klášter Zlatá KorunaV nočních hodinách se zájemcům tuto sobotu 21. 8. 2021 otevře bývalý cisterciácký klášter Zlatá Koruna, který si připravil oblíbenou večerní prohlídku.

Nevšední atmosféru setmělého kláštera umocní předčítání z Benediktovy řehole, návštěva nově zrekonstruované opatské kaple se zachovanými unikátními nástěnnými malbami či libé tóny kostelních varhan z roku 1699. Zvídaví zájemci budou mít navíc možnost vystoupat přímo na kůr a prohlédnout si největší jihočeský kostel Nanebevzetí Panny Marie z netradičního pohledu.

Prohlídka začíná ve 20:00 hodin. Jednotné vstupné činí 180 Kč. Svou rezervaci můžete provést na tel. 380 743 126 nebo e-mailem zlatakoruna@npu.cz. V případě volné kapacity se budou prodávat vstupenky i na místě. Využijte jedinečné příležitosti navštívit klášter po setmění!

Klášter Zlatá Koruna – historie na vás dýchne ze všech stran

Klášter Zlatá Koruna – historie na vás dýchne ze všech stran

Několik kilometrů od Českého Krumlova stojí na ostrohu, obtékaném ze tří stran řekou Vltavou, půvabný cisterciácký klášter, jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě. Místo vyzařuje zvláštní poklidnou atmosféru, tolik odlišnou od hektického tempa dnešního světa.