Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít speciální nedělní vycházky francouzským parkem na zámku Dobříš
Nenechte si ujít speciální nedělní vycházky francouzským parkem na zámku Dobříš
"> "> "> ">
Příroda

Nenechte si ujít speciální nedělní vycházky francouzským parkem na zámku Dobříš

  • Vydáno30. června 2017
Vycházky zámeckým parkem na Dobříši zahajují tuto neděli 2. července! Nedělní procházky se na Dobříši se budou konat pak pravidelně v červenci a srpnu každou neděli. Začátek prohlídek je vždy od 11:00, 13:00 a 15:00. Můžete se těšit na odborný výklad průvodce, s nímž také navštíví jindy uzavřené pivovarské sklepení z 18. století a oranžerii se zavlažovacím tunelem. Vzhledem k omezené kapacitě prohlídek doporučujeme rezervaci.
Prohlídky zámeckého parku v Dobříši budou probíhat každou prázdninovou neděli v červenci a srpnu, a to od 2. 7. do 27. 8. 2017. Součástí komentovaných vycházek bude i sokolník pan Řehka se svými miláčky dravci a v přilehlé oboře ve francouzském parku můžete zhlédnout jelence běloocasé. Začátek prohlídek je vždy v 11:00, 13:00 a 15:00, kapacita je však omezená, doporučujeme rezervaci. Jednotné vstupné je stanoveno na 80 Kč. V případě nepříznivého počasí se prohlídky konat nebudou.

Rokokový zámek s výraznou fasádou upoutá při příjezdu z Prahy do Dobříše každého návštěvníka. Současná podoba zámku Dobříš pochází z let 1745 – 1765, kdy přestavbu uskutečnil Jindřich Pavel Mansfeld. Jeho dcera Isabella byla provdána za Františka Gundakara Colloreda. Tímto vznikl šlechtický rod Colloredo – Mannsfeld, který zde pobýval až do roku 1942, kdy byl zámek vyvlastněn německou říší, a posléze roku 1945 konfiskován Československým státem a využíván jako Domov spisovatelů. Současným majitelem zámku je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld z Rakouska.
Francouzská zahrada a anglický park v Dobříši

Francouzská zahrada a anglický park v Dobříši

Celý zámecký park v Dobříši má rozlohu 65 hektarů, vedle rozlehlé anglické zahrady můžete hned u zámku navštívit velmi krásnou francouzskou zahradu. Francouzský park prošel mezi lety 2018 – 2020 revitalizací.

Zámek Dobříš – na výlet po celý rok

Zámek Dobříš – na výlet po celý rok

Zámek Dobříš nedaleko od Prahy jehož současným majitelem je dipl. ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld, je otevřen celoročně široké veřejnosti. Zámek nabízí také možnost ubytování a konání společenských akcí, např. svateb a rodinných oslav.

Další aktuality