Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít sobotní prohlídky Klatov

Nenechte si ujít sobotní prohlídky Klatov

Vydáno 18. července 2019 Zážitky
Vydejte se na prohlídku historického centra Klatov a poznejte jedno z nejkrásnějších měst v česko-bavorském pohraničí, známé jako "brána Šumavy". Pravidelné sobotní prohlídky historického centra Klatov se konají až do do 31. srpna 2019.
Historické centrum KlatovV době od července do konce prázdnin se v Klatovech již tradičně konají pravidelně každou sobotu dopoledne prohlídky historického centra, určené pro širokou veřejnost, individuální turisty či rodiny s dětmi. Během zhruba 80 minutové prohlídky se seznámíte se vším, co je v Klatovech jedinečné a dozvíte se i něco z toho, co se v knižních průvodcích ani na internetu nepíše. Prohlídky se konají za každého počasí a při jakémkoli počtu účastníků! Prohlídka je zdarma.

Stačí jen, když zájemci přijdou v 10 hodin do renesančního dvorku vedle infocentra (náměstí Míru č.p. 66).  Na závěr budou mít účastníci prohlídek možnost navštívit Pavilon skla. Účastníci Prohlídek Klatov si budou moci tuto nejmladší klatovskou památku prohlédnout za zvýhodněné vstupné.
Lékárna U Bílého jednorožce v Klatovech

Lékárna U Bílého jednorožce v Klatovech

Barokní lékárna U Bílého jednorožce je jednou z mála památek tohoto druhu v Evropě. Podává věrný obraz práce apatykáře i prostředí lékárny z 18. století. Při návštěvě této unikátní památky uvidíte ukázky zbytků původních léčiv, starých lékárenských nástrojů i léčebných metod.

Pavilon skla Klatovy

Pavilon skla Klatovy

Výstavní pavilon v zahradě u Muzea Dr. Karla Hostaše se věnuje především sklu. Základem expozice je unikátní soukromá sbírka šumavského skla firmy Lötz, doplňovaná příležitostnými výstavami českého i zahraničního skla.

Černá věž v Klatovech

Černá věž v Klatovech

Podívejte se na Klatovy z Černé věže, která je dominantou města a v letním období hojně navštěvovanou památkou. Vlivem mnoha požárů získala věž tmavočerné zbarvení, proto dostala název Černá věž.

Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech

Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech

V Klatovech můžete navštívit Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše, které bylo založeno v roce 1882 a základem jeho sbírek se stala soukromá sbírka starožitností Františka Junga.