Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít prohlídky zámeckého parku Hluboká se zahradníky

Nenechte si ujít prohlídky zámeckého parku Hluboká se zahradníky

Vydáno 4. července 2019 Památky
Komentované prohlídky zámeckého parku Hluboká se zkušenými zámeckými zahradníky seznámí návštěvníky nejenom s historií hlubockých zahrad a parku, ale upozorní na unikátní stromy a keře a přiblíží, co obnáší celoroční péče o rozlehlý 58 hektarový areál. První z červencových prohlídek se uskuteční už 6. července 2019.
Zámek HlubokáAni o prázdninách nechybí na zámku Hluboká stále vyhledávanější speciální a tematické prohlídky. Zámeckými zahradami a parkem provedou zájemce zahradníci 6. a 18. 7., a potom ještě 3. a 15. 8. 2019, vždy od 10:00 hodin.

Krajinářský park na Hluboké o výměře 50 hektarů patří k nejcennějším v jižních Čechách. Pro srovnání – náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích má výměru 133 x 133 metrů, tedy přibližně 1,8 hektaru. Park vznikal v době, kdy Schwarzenbergové přestavovali barokní sídlo na romantický novogotický zámek, konkrétně v letech 1840 – 1871. To, že tu musí existovat velkolepý park, prosazovala především kněžna Eleonora, která dokonce kontrolovala průběh prací. Komplikované bylo například zarovnávání terénu. Ve vzdálenějších místech od zámku, kde bylo potřeba také provést parkové úpravy, se do té doby nacházely aleje.

Letošní novinkou je dohoda NPÚ a města Hluboká nad Vltavou o prodloužené otevírací době Dolní zahrady. Zahrada se bude od dubna do října zamykat ve 23:00 a od listopadu do března ve 20:00. Ráno bude zahrada po celý rok odemykána v 8:00 hodin.
 

Další speciální prohlídky na Hluboké

zámek HlubokáKastelánské prohlídky soukromými schwarzenberskými apartmány se tentokrát zaměří na osobnost posledního majitele zámku Hluboká dr. Adolfa Schwarzenberga, kterého představí jako renesančního člověka - sportovce, cestovatele, automobilistu, vášnivého lovce, sběratele, mecenáše, fotografa, filmaře, radioamatéra, podnikatele i prozíravého politika. Prohlídky v termínech 7. 7., 4. a 18. 8. 2019 začínají v 12:55 hodin.

Reprezentačními pokoji v sobotu 13. 7. a 10. 8. provede návštěvníky někdejší ministr kultury pan Daniel Herman v časech 13:15 a 14:45 hodin.
Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.