Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít nejlepší gastronomickou party pod širým nebem!
Nenechte si ujít nejlepší gastronomickou party pod širým nebem!
">
Gurmánská turistika

Nenechte si ujít nejlepší gastronomickou party pod širým nebem!

  • Vydáno22. června 2016
Časopis Apetit pořádá již 6. ročník oblíbeného apetit pikniku. Akce se koná v sobotu 25. června od 10 do 22 hod. ve vinohradském parku Grébovka na Praze 2. Vstup je jako každý rok zdarma.
JídloNávštěvníci Apetit pikniku se opět mohou těšit na více než 100 stánků s jídlem a pitím od pečlivě vybraných prodejců a kulinářů (čtenáři časopisu Apetit, kteří zde budou veřejnosti poprvé prezentovat své produkty a kuchařské umění). Na pikniku se objeví také osm vybraných zážitkových restaurací (restaurace Cihelna, Eska, George prime Steak, Restaurace Na Kopci, Na pekárně, Restaurace Mlýnec, Sasazu) a bohatý doprovodný program zakončený večerním koncertem kapely Eddie Stoilow.
 
Nebude chybět ani oblíbený Apetit & Electrolux Lounge, kde budou celý den probíhat zábavné cooking show redakce, zástupců pořadu TV Nova Master Chef Česko a partnerů pikniku. Připraveny budou i kuchařky edic Apetit a předplatné časopisu Apetit za speciální piknikové ceny. Pro první příchozí je navíc připraven dárek!
 
Na Apetit pikniku se potkávají čtenáři časopisu, milovníci dobrého jídla a pití, šéfkuchaři, profesionální prodejci a drobní farmáři i oblíbení kulináři, kteří své produkty a kuchařský um představují veřejnosti úplně poprvé. Své produkty na něm nabízely a svou kariéru na poli gastronomie rozjely projekty jako Čongrády nebo Naše Kaše.
Restaurace Hergetova Cihelna v Praze

Restaurace Hergetova Cihelna v Praze

Hlavním trumfem restaurace je ovšem kreativně pojatá kosmopolitní kuchyně, pod níž je podepsán Marek Raditsch (hlavní šéfkuchař skupiny Kampa Group, kam spadají ještě restaurace Kampa Park a Cowboys), který patří mezi nejprogresivnější šéfkuchaře v metropoli.

Restaurace Mlýnec – gastronomické zážitky nedaleko Karlova mostu

Restaurace Mlýnec – gastronomické zážitky nedaleko Karlova mostu

Čeká na vás nejlepší místo v Praze a netušený kulinářský zážitek. Mlýnec je nejmladší restaurací společnosti Zátiší Catering Group s vyhlášenou mezinárodní kuchyní Marka Purkarta.

Restaurace SaSaZu – alchymie chutí a barev asijské kuchyně

Restaurace SaSaZu – alchymie chutí a barev asijské kuchyně

SaSaZu, výtvor šéfkuchaře Shahafa Shabtaye, je alchymií chutí, barev, vášně a designu, které společně vytváří okouzlující zážitek. Inspirace šéfkuchaře Shahafa Shabtaye pochází z mnoha let cestování a vaření v Asii, jeho vzpomínek z ulic jihovýchodní Asie, místního života, pokrmů, kultury a zvyků.

Restaurace s pekárnou Eska Karlín

Restaurace s pekárnou Eska Karlín

Eska na Praze 8 v Karlíně je restaurace s pekárnou, která spojuje staré a nové. Zdánlivě obyčejné suroviny zde proměňují k nepoznání. V moderní podobě vám přesunou na talíř to, co je běžně kolem nás – zeleninu od kořene až po listy, divoké bylinky i ohněm vypečený chleba.