Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít mimořádné prohlídky zámku Žinkovy!
Nenechte si ujít mimorádné prohlídky zámku Žinkovy!
"> Nenechte si ujít mimorádné prohlídky zámku Žinkovy! "> Pripravuje se prohlídka probíhajících rekonstrukcních prací "> Prohlídky se uskutecní o posledním cervnovém víkendu 29. a 30. cervna "> Památka neustále prochází rekonstrukcí
Památky

Nenechte si ujít mimořádné prohlídky zámku Žinkovy!

  • Vydáno24. června 2013
O posledním červnovém víkendu 29. a 30. června můžete využít vyjimečné příležitosti k prohlídce běžně nepřístupného romantického zámku Žinkovy, který porchází v současné době rozlehlou rekonstrukcí. K vidění bude Božský salonek, tajuplné pozůstatky tvrze i potemnělé zámecké chodby vedoucí do kaple.
Zámek ŽinkovyPouze o jednom jediném víkendu v roce mají všichni milovníci historických památek jedinečnou možnost navštívit zámek v Žinkovech na Plzeňsku. Památka neustále prochází rekonstrukcí a postupně doslova rozkvétá, takže je návštěva zámku zajímavá i pro návštěvníky, kteří ji již navštívili v loňském roce, a mohou tak sami posoudit, co se změnilo k lepšímu.

Komentované prohlídky všech významnějších zámeckých interiérů se tentokrát zaměří na slavnou filmovou historii zámku, vč. pohádky Pyšná princezna. Prohlídky budou probíhat od 10:00 do 16:30 hod., každou půl hodinu a budou trvat asi 45 minut. Volné prohlídky nádvoří, bývalých stájí a parku s kvetoucím tulipánovníkem budou probíhat v době od 9:30 do 18:00 hod. Bohaté občerstvení a dostatek parkovacích ploch je zajištěno. Vstupné na nádvoří (účast na prohlídce s výkladem neovlivňuje výši vstupného): dospělí 60 Kč, děti 20 Kč.