Úvod > Aktuality > Nenechte Prahu jen Pražákům!
Nenechte Prahu jen Pražákum!
"> Nenechte Prahu jen Pražákum! "> Zvýhodnený dvoudenní pobyt pro dve osoby mužete zakoupit podle zvoleného ubytovacího zarízení "> Smyslem projektu je pozvat mimopražské návštevníky, aby si užili hlavní mesto
Zážitky

Nenechte Prahu jen Pražákům!

  • Vydáno6. října 2013
Rádi byste navštívili Prahu, ale obáváte se, že je v hlavním městě příliš draho? Právě pro vás přichystala Pražská informační služba ve spolupráci s Národní galerií a Asociací hotelů a restaurací ČR speciální zážitkový balíček za výhodnou cenu. Ten zahrnuje nadstandardní hotelové ubytování se snídaní pro dvě osoby, vstupy na výstavu Národní galerie v Anežském klášteře a návštěvu Staroměstské radnice. Speciální nabídka bude platit od 1. listopadu do 2. února 2014.
Nenechte Prahu jen Pražákům!Nenechte Prahu jen Pražákům je ojedinělý projekt na podporu domácího cestovního ruchu Pražské informační služby,  který nabízí speciální zážitkový balíček. Ten se skládá z pobytu ve tří, čtyř nebo pětihvězdičkovém hotelu s návštěvou unikátní výstavy Svatí Cyril a Metoděj – dějiny, tradice, úcta a z prohlídky Staroměstské radnice.

Celou kampaň připravila PIS ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací České republiky a s Národní galerií, která se k cyrilometodějskému výročí připojuje podzimní výstavou v Anežském klášteře. Smyslem projektu je pozvat mimopražské návštěvníky, aby si užili hlavní město v nadstandardním ubytovacím prostředí za výhodnou cenu, a přitom zhlédli jedinečnou expozici v Anežském klášteře, odkud návštěvníky dělí deset minut příjemné procházky Starým Městem ke Staroměstské radnici, jedné z nejnavštěvovanějších památek.

Staroměstské radniceVýstava, která bude přístupná od 1. listopadu 2013 do 2. února 2014, v Praze po dlouhé době představí část nejstaršího a nejdůležitějšího kulturního dědictví naší země, cyrilometodějskou tradici, která v průběhu uplynulého více než tisíciletí významným způsobem spojovala Čechy a Moravu. V klášteře sv. Anežky České budou v té době k vidění artefakty, které se k této tradici vztahují a které reprezentují prakticky celé období dějin Čech a Moravy.

Zvýhodněný dvoudenní pobyt pro dvě osoby se snídaní, dvěma vstupy na výstavu a do Staroměstské radnice můžete zakoupit podle zvoleného ubytovacího zařízení, kdy počet hvězdiček označuje garantovaný standard ubytování. Tříhvězdičkový hotel získáte za 1 100 Kč, čtyřhvězdičkový za 1 700 Kč a pětihvězdičkový za 2 400 Kč. Vstup do Anežského kláštera běžně vyjde na 230 korun, zatímco v balíčku je zahrnut ve stokoruně. Prohlídku Staroměstské radnice do projektu přidává PIS zdarma.
Národní galerie Praha – Klášter sv. Anežky České

Národní galerie Praha – Klášter sv. Anežky České

V autentickém prostředí prvního kláštera klarisek v Čechách, založeného pravděpodobně roku 1231 sv. Anežkou Českou, dcerou krále Přemysla Otakara I., je zpřístupněna expozice středověkého a raně renesančního umění Národní galerie Praha.

Expozice Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Expozice Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Národní galerie Praha je státní organizací, která spravuje největší sbírku výtvarného umění v ČR. Hlavním cílem galerie je shromažďování, evidence, uchovávání, odborně zpracování a vědecký výzkum, ale také vystavování malířských, sochařských a grafických děl domácího i cizího umění.

Staroměstská radnice v Praze – prohlídka historických prostor i orloje

Staroměstská radnice v Praze – prohlídka historických prostor i orloje

Historické sály s cennými malbami, gotická kaple s pohledem na figury apoštolů, gotická věž s vyhlídkou, orloj i románsko-gotické podzemí radnice s náznakovou historickou expozicí, to vše se skrývá ve Staroměstské radnici.