Úvod > Aktuality > Nejvyspělejšího robota na světě potkáte v Techmanii
Nejvyspelejšího robota na svete potkáte v Techmanii
"> Nejvyspelejšího robota na svete potkáte v Techmanii "> Umí se vám zadívat do ocí, kopnout do míce, skákat po jedné noze i uhnout vám z cesty "> Prestože vystoupení robota ASIMA zacíná každou hodinu a pul, je treba se predem rezervovat
Zážitky

Nejvyspělejšího robota na světě potkáte v Techmanii

  • Vydáno30. října 2014
Jak moc daleká je budoucnost, kdy mezi námi po ulicích budou chodit roboti a zajišťovat pro nás činnosti, se kterými už nechceme ztrácet čas? Přijďte si pro odpověď ve dnech 4. až 9. listopadu do Techmania Science Center v Plzni. Jedině tady se budete moci seznámit v rámci jedinečné show s hvězdou světové robotiky: Asimem – nejvyspělejším humanoidním robotem na světě!
AsimoUmí se vám zadívat do očí, kopnout do míče, skákat po jedné noze i uhnout vám z cesty. Dokáže vám přinést na podnosu pití i rozpoznat hlasy různých lidí. Má na každé ruce pět prstů, umí odšroubovat víčko z lahve. A přece to není člověk. Je to Asimo – nejvyspělejší humanoidní robot na světě, který se začátkem listopadu představí v rámci unikátní show v plzeňském Techmania Science Center.

Pokud uvažujete o koupi pomocníka do domácnosti anebo jste prostě jen zvědaví na to, co všechno Asimo dokáže, vydejte se ve dnech 4.–9. listopadu do Techmanie. V ceně vstupného je dalších pět expozic, ve kterých si užijete spoustu zábavy. Zabavíte se minimálně na půl dne, a to za jakéhokoliv počasí. Přestože vystoupení robota Asima začíná každou hodinu a půl, je třeba se předem rezervovat na webu Techmania science center.

Asimo kope s míčemTělo robota Asimo je vyrobeno ze slitiny hořčíku pokryté umělou hmotou, díky čemuž je velmi odolný a lehký. Umí chodit vpřed, vzad, do strany, otáčet se na místě a měnit směr chůze. Za chůze také dokáže měnit délku kroku a rychlost. Umí též běhat rovně a v kruhu či v půlkruhu. Vysoce pokročilé ruce mají pět prstů se 13 klouby (a 13 stupni volnosti). Díky tomu může robot provádět složité úkoly vyžadující obratnost. Navíc je Asimo schopen komunikovat znakovou řečí.
První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, prvního svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.