Úvod > Aktuality > Největším lákadlem pražské zoo bude o Vánocích mládě tygra sumaterského
Největším lákadlem pražské zoo bude o Vánocích mládě tygra sumaterského
">
Příroda

Největším lákadlem pražské zoo bude o Vánocích mládě tygra sumaterského

  • Vydáno21. prosince 2013
Pětiměsíční mládě tygra sumaterského bude od pondělí 23. prosince poprvé k vidění ve znovuotevřeném Pavilonu kočkovitých šelem. Důvodů k procházce za zvířaty v době kolem Vánoc je však mnohem víc. V neděli 22. prosince oslaví své 1. narozeniny gorilí sameček Nuru. Od chovatelů dostane ozdobený vánoční stromek s ovocnými dárky. Každý, kdo přijde Nuruovi pogratulovat, od něj získá speciální novoroční přání na památku.
Den před Štědrým dnem se návštěvníkům pražské zoo znovu otevře Pavilon kočkovitých šelem a terárií. A právě při této příležitosti bude pětiměsíční mládě poprvé k vidění. Pražská zoo připravila toto překvapení jako dárek svým návštěvníkům!

Tygří kotě bude poprvé k vidění v pondělí 23. prosince ve zrekonstruovaném Pavilonu velkých kočkovitých šelem.

Každý návštěvník, který se rozhodne pražskou zoo v pondělí 23. prosince navštívit, bude mít v rámci tzv. Happy Mondays vstupné za korunu!

Nadílka ve formě zajímavého programu i zvýhodněného vstupného pokračuje i o svátcích – na Štědrý den mají vstup za korunu děti do 15 let. Návštěvníci si mohou užít mimořádné vánoční komentované krmení a setkání se zvířaty:

10.00 hrabáči
11.00 tučňáci
12.00 velbloudi
13.00 kočkovité šelmy
13.30 lachtani

Návštěvníci mohou udělat radost zvířatům a obdarovat je dobrotami v podobě tvrdého pečiva, čerstvého či sušeného ovoce a zeleniny, ořechů nebo piškot. Pamlsky pro zvířata budou zaměstnanci zoo vybírat u hlavního vchodu.

Od 27. do 29. prosince je pro vás připraven program plný staročeských tradic a řemesel, díky němuž si budete moci s dětmi vyrobit svíčku ze včelího vosku, zjistit, jak funguje kolovrátek nebo co vše dokáže vyrobit dráteník či keramička.

Pro všechny, kteří přijdou do zoo na Silvestra, je připraven zajímavý program komentovaných krmení.  Otevírací doba Zoo Praha je do 14 hodin.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.