Úvod > Aktuality > Tipy, kam s dětmi na výstavy Lego modelů
Lego, Česko, Kudy z nudy
"> Lego, Česko, Kudy z nudy "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Tipy, kam s dětmi na výstavy Lego modelů

  • Vydáno8. srpna 2022
Nenapadá vás, kam vyrazit s dětmi na výlet? Máme pro vás tip: udělejte si během dovolené nebo víkendu čas na návštěvu některé z letních výstav modelů oblíbené stavebnice Lego! Určitě se budou líbit i vám, dospělým. Aktuálně naleznete Lego výstavy například na zámku v Blatné, Teplicích anebo ve Frýdku-Místku. Pěkným tipem na výstavu je také svět kostiček Czech RepuBrick v Lipně nad Vltavou.

Velká výstava Lega ve Frýdku-Místku

dům legaVýstavu věnovanou legendární stavebnici LEGOⒸ, kterou znají všechny děti i dospělí, si aktuálně prohlédnete v Muzeu Beskyd Frýdek-Místek, a to až do 2. září 2022. Návštěvníkům se představí známé i zcela nové modely této stavebnice, která je tvořena barevnými kostičkami. Výstava vznikla ve spolupráci s československým fórem Kostky.org. Ve výstavních síních frýdeckého zámku můžete vidět nejrůznější stavby od aut, přes pohádkové či filmové příběhy, fantaskní města i skutečné modely staveb vytvořené z 1 milionů kostiček. Otevřeno je do 2. září od 9:00 do 17:00 hodin, vstupné vyjde na 70 Kč.
 

Co je postaveno z Lega v teplickém muzeu?

LegoV jízdárně teplického zámku objevíte herní výstavu Speciální expozičně – Svět kostiček® z dánské stavebnice Lego®, kterou již potřetí pro Teplice připravil sběratel Petr Šimr. Výstava, která trvá do 10. září obsahuje ukázku Lego Wear a konfekce, z filmové tématiky výběr robotů z edice Lego Bionicle, Hero Factory a Lego Technic, dále z filmu Frozen (Ledové království), Batman, Star Wars a Toy Story (Příběh hraček). Zastoupeny jsou také Lego Brickheadz, Lego Movie a Lego Ninjago Movie, ale také Mimoni, zámek Walt Disney, odvážná Vaiana, skulptury policisty, Bleska McQueena a vozidla agenta 007, stavebnice Černý jestřáb nesestřelen, The Simpsons – Kwik-E_Market a the Simpsons House. Nechybí ani velká vláčkodráha a výběr chrastítek, kostek a příslušenství edice Lego® Baby Primo®. Otevřeno je denně kromě pondělí od 10:00 do 17:00 hodin, vstupné je za 100 Kč.
 

Lego výstava na zámku Blatná

legoZámek Blatná zve všechny fanoušky Lega na výstavu Czech RepuBrick, která je na zámku k vidění až do 31. října. Výstava probíhá v Rejtově paláci, v 1. patře můžete navštívit dětský Lego koutek, kde si děti mohou pohrát a sestavit si svůj vlastní Lego model. Ve 2. patře už je samotná výstava nejrůznějších modelů z Lega, kde můžete obdivovat do detailů propracovanou práci Lego nadšenců. Patříte k milovníkům této stavebnice? Pak si nenechte si tuto jedinečnou výstavu ujít! O prázdninách je otevřeno denně od 10:00 do 17:00 hodin, vstupenka vás vyjde na 100 Kč.
 

První soukromé muzeum Lega najdete v Praze

Muzeum Lega PrahaA pokud pocházíte z Prahy a nechce se vám cestovat daleko, navštivte s dětmi Muzeum Lega na Národní třídě. Jedná se o vůbec první soukromé muzeum Lega v České republice. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega. Uvidíte např. 300 hvězdných modelů Star Wars, Lego city, Cosmos, Space policii, Racers, pohádkový svět, architekturu a mnoho dalších. U každého vystaveného modelu je vždy uveden rok výroby a počet kostiček, ze kterých byl model poskládán. Od městského života se dostanete až k obdivování unikátních modelů světoznámých historických památek. Užívejte si propracované mechanismy Lega Technik, moderních či starých lokomotiv. Navštivte magický svět Harryho Pottera, nebo nepřekonatelného Indiana Jonese a mnoho dalších… Přivítají vás tu každý den od 10:00 do 20:00 hodin, za vstup zaplatíte 280 Kč.
 

Muzeum Lega v Táboře

LegoPři návštěvě Muzea Lega v Táboře mezi exponáty můžete zhlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Můžete si prohlédnou i kopii Benešovy vily, postavené z více než 20 tisíc Lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu. Jinak celá expozice muzea je tématicky dělena, např. Lego Architecture, Technic, Ideas atp. K vidění jsou stovky originálních modelů z celého světa a neustále přibývají další zajímavé, raritní a exklusivní kousky. Při vlastní prohlídce máte možnost zhlédnout i příběh o celé historii a vzniku Lego kostičky. Muzeum je interaktivní, najdete zde přes 1,5 milionu kostiček. Muzeum je otevřeno o víkendu od 10:00 do 16:00 hodin, vstupné pro dospělé vyjde na 150 Kč.
 

Expozice Lega Czech Repubrick na Lipně

Czech RepubrickNa jednom místě navštívíte Národní muzeum, hrad Karlštejn, katedrálu sv. Víta, zámek Hlubokou nebo třeba vysílač Ještěd. Řeč je o výstavě Czech Repubrick, stálé výstavě modelů z Lega v Lipně nad Vltavou. Na ploše 2 000 m2 najdete více jak 40 gigantických staveb, filmové hrdiny, dechberoucí technické modely na ovládání, hojnost nevšedních příběhů a parádní lego vtípky, ze kterých se budete popadat za břicho. K tomu vás čekají pozoruhodné atrakce i největší horská dráha na světě. Otevřeno je zde denně od 10:00 do 18:00 hodin, vstupné pro dospělé je 250 Kč a pro děti 190 Kč.
 

Špindlerovské Lego

LegoI v krkonošském horském městečku Špindlerův mlýn najdete muzeum Lega. Mezi modely zaujímá přední místo vesmírná loď z 5195 dílků, největší z celé řady Star Wars a druhý největším model muzea vůbec. Mimo „moderních kusů“ v muzeu najdete také modely z 50. let, které patří mezi největší zdejší unikáty a jedny z prvních plastových hraček firmy Lego. V místní Lego prodejně kromě klasického sortimentu Lega najdete i spoustu exkluzivních modelů pro zapálené sběratele. Špindlerovské muzeum je otevřeno o víkendech od 10:00 do 18:00 hodin, vstupné je za 270 Kč pro dospělé a 150 Kč pro děti.


Ráj Lega v Jeseníku

LegoDalším naším tipem je Muzeum Lega v Jeseníku v budově lázeňské Kavárny Sofie. V muzeu můžete obdivovat na tisíc modelů aut, robotů, pohádkových postav a budov. Nedílnou součástí muzea je také herna, kde si děti mohou postavit cokoli podle své fantazie. Otevřeno je zde denně od 10:00 do 18:00 hodin, vstupné stojí 200 Kč. Ve speciálním obchůdku, který je rovněž součástí muzea, si můžete udělat radost některou ze sérií Lego, ale můžete využít i speciálního prodeje stavebnice na váhu.

Výstava Svět kostiček v Muzeu Říčany

1.8.
30.10.
Výstava Svět kostiček v Muzeu Říčany

Vstupte dál do světa LEGO®! Modely k vidění a stavebnice k volnému hraní na vás čekají až do konce října. Přijeďte s rodinou či na objednání se školkou či školou, vždy budete srdečně vítáni!

Muzeum lega v Jeseníku

Muzeum lega v Jeseníku

Jeseník má díky místním lázním nové lákadlo pro turisty. Priessnitzovy léčebné lázně ve svém areálu otevřely muzeum kostek Lego.

Muzeum Lega Tábor – zábava pro celou rodinu

Muzeum Lega Tábor – zábava pro celou rodinu

Mezi exponáty můžete shlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Můžete si prohlédnou i kopii Benešovy vily, postavené z více než 20 000 lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu.

Czech RepuBrick – lego výstava na zámku Blatná

1.5.
31.10.
Czech RepuBrick – lego výstava na zámku Blatná

Výstava Lega Czech RepuBRICK na zámku Blatná od 1. května do 31. října!

Svět kostiček

21.6.
14.10.
Svět kostiček

Výstava v Muzeu silnic ve Vikýřovicích představuje stovky modelů z oblíbených kostek LEGO.

Czech RepuBrick – Lego výstava v Lipně nad Vltavou

Czech RepuBrick – Lego výstava v Lipně nad Vltavou

Lego výstava Czech Repubrick je největší český lego svět. Na ploše 2 000 m² najdete přes 40 gigantických staveb z lega. Obří české památky, filmové hrdiny v životní velikosti, technické modely na ovládání a spoustu doprovodných her pro celou rodinu.

Svět z kostek v Muzeu Beskyd Frýdek-Místek

23.6.
2.9.
Svět z kostek v Muzeu Beskyd Frýdek-Místek

Výstava věnovaná legendární stavebnici Lego, kterou znají všechny děti i dospělí.

Speciální expozičně – herní výstava Svět kostiček z dánské stavebnice Lego

27.5.
10.9.
Speciální expozičně – herní výstava Svět kostiček z dánské stavebnice Lego

Speciální expozičně – herní výstava Svět kostiček® z dánské stavebnice Lego®, kterou již potřetí pro Teplice připravil sběratel Petr Šimr. Jízdárna teplického zámku.

Zámek Třeboň – letní výstava lego pod zámkem v zámecké galerii

27.7.
6.9.
Zámek Třeboň – letní výstava lego pod zámkem v zámecké galerii

Výstava soukromého nadšence, sběratele a stavitele.

Muzeum Lega v Praze

Muzeum Lega v Praze

Přímo v centru Prahy najdete první soukromé muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.

Obří stavby z Lega

1.1.
31.12.
Obří stavby z Lega

Modely ohromují svou velikostí a přesností, jsou věrnými kopiemi svého většího originálu.

Muzeum lega v Kutné Hoře

Muzeum lega v Kutné Hoře

Na ploše více jak 150 m² uvidíte více než 1000 originálních modelů, mezi nimiž nechybí velkolepý model sedlecké Kostnice!

Muzeum lega ve Špindlerově Mlýně

Muzeum lega ve Špindlerově Mlýně

Nejen lyžaři, ale i Lego nadšenci už mají v oblíbeném horském středisku svůj domov. Ve Špindlerově Mlýně si prohlédnete muzeum s více než 1000 modely poskládanými z Lego kostiček. Za zmínku stojí metr vysoká Eiffelova věž nebo Socha svobody.

Muzeum Lega v Poděbradech

Muzeum Lega v Poděbradech

V poděbradském muzeu se před vámi rozprostře přes 3000 originálních modelů Lego. V muzeu si vaše děti budou moci pohrát v dětském koutku.