Úvod > Aktuality > Tipy, kam s dětmi na výstavy Lego modelů
Tipy, kam s dětmi na výstavy Lego modelů
"> "> "> Lego vlácko dráha "> "> SportArena Lipno z Lega "> ">

Tipy, kam s dětmi na výstavy Lego modelů

Vydáno 26. srpna 2019 Zážitky
Konec prázdnin se blíží, tak proč dětem nezpříjemnit tento čas návštěvou některé z letních výstav modelů oblíbené stavebnice Lego? Určitě se budou líbit i vám, dospělým. Aktuálně naleznete Lego výstavy například v Litomyšli, Českých Budějovicích anebo v jihomoravské Strážnici. Pěkným tipem na výstavu je také Svět kostiček v Lomnici nad Popelkou.

Svět Lega v Litomyšli

Na Lipně začíná unikátní výstava stavebnice LegoPatříte společně se svými dětmi k fanouškům stavebnic značky Lego? Pak nesmíte minout některé z letních výstav, které se tomuto fenoménu věnují. Řada z nich je otevřena pouze do 1. září, proto s návštěvou příliš neváhejte.

Unikátní výstava stavebnic s názvem "Svět kostiček" zaplnila prostory zámecké jízdárny a zámeckého pivovaru v Litomyšli. Až do 17. září láká děti i dospělé na exponáty pohyblivých modelů, vlaků, zvířat a nejrůznější stavby z více než 750 000 dílků, které jsou rozmístěny na ploše přes 1 100 m2. Návštěvníci se mohou těšit na modely ze stavebnic Lego, Seva, Mosaic Color, Gecco a Resta Model. Pro děti jsou připraveny dvě velké herny plné kostiček.


Stavebnice Lego v Jihočeském muzeu

LegoVelká výstava Svět kostiček v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích je připravena pro všechny jihočeské příznivce pestrobarevné stavebnice Lego! Návštěvníkům představuje mnoho exponátů postavených z téměř 750 000 dílků! Expozice je určena pro děti i dospělé. áplní výstavy bude např. expozice s vodní tématikou, dále vybrané tovární sety kompletních edic např. Lego City, BrickHeadz, hrady a středověk, ale i novinky z posledních let. Z filmové tvorby se vám představí např. robotí válečná zóna Bionicle, edice Lego Ideas a další zajímavé exponáty. Pro příznivce vozidel je k vidění sbírka edice modelů Model Team z konce 80. let - období milénia. Pro nejmenší stavitele je připravena část rozsáhlé sbírky kousátek, chrastítek, kostiček, minifigů a hraček z dnes již nevyráběné edice Lego® Baby Primo.

Lego ČBVelkým lákadlem je také město Lego Friends Heartlake s vlakovým kolejištěm a pohyblivými exponáty. Z vlastní tvorby se představí speciální disciplína, tzv. "wignettes", neboli viněty (výňatek děje seskládaného na malé ploše s náznaky pohybu). Nechybí ani deskové a společenské hry. Pro děti je k dispozici plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění ve třech sekcích kostky Lego Bionicle, Lego Duplo i Classic – Basic. Expozice nabízí návštěvníkům také velmi zajímavou podívanou na část rozsáhlé sbírky továrních setů (ze sortimentu společnosti Lego za posledních téměř 40 let její produkce).
 

Piráti a Legopanáčci z filmů ve Strážnici

Pirátská lego loďPutovní výstava exponátů ze stavebnice Lego je k vidění i v Městském muzeu Strážnice. Přijďťe s podívat, co všechno se z kostiček dá postavit. Náplní výstavy jsou  tematická expozice filmové tvorby, z níž se představují například tématika pohádek Ledové království nebo Odvážná Vaiana, ale také Lego Movie. Nechybí sběratelské minifigurky filmových, seriálových a pohádkových postav. Expozice je doplněna i o fondy z edice Lego City.

Představuje se také modelová řada unikátních sběratelských exponátů, zapůjčených ze soukromých sbírkových fondů. Velkým lákadlem je i diorama středověkých vojenských a pirátských lodí, ostrůvků a pevností. Dobrou zprávou je, že výstava ve Strážnici potrvá až do 29. září 2019.
 

Svět kostiček stavebnice Seva v Lomnici nad Popelkou

Svět kostiček SevaPosledním prázdninovým tipem je Svět kostiček v Lomnici nad Popelkou. Ovšem pozor, nejedná se o Lego, ale o unikátní výstavu české stavebnice Seva. K vidění je pouze do 1. září, a to v přízemí lomnického zámku. Návštěvníky čeká důvěrné seznámení s téměř zapomenutým fenoménem.

Z české stavebnice představuje autor výstavy a patriot projektu nejen kompletní sortiment továrních setů, ale také další světově unikátní modely z nejnovější vlastní tvorby. Nechybí ani komfortně vybavená dětská herna s kostičkami Seva či prodej vybraných druhů stavebnic.
 

První soukromé muzeum Lega najdete v Praze

Muzeum Lega PrahaA pokud pocházíte z Prahy a nechce se vám cestovat daleko, navštivte s dětmi Muzeum Lega na Národní třídě. Jedná se o vůbec první soukromé muzeum Lega v České republice. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.

Uvidíte např. 300 hvězdných modelů Star Wars, Lego city, Cosmos, Space policii, Racers, pohádkový svět, architekturu a mnoho dalších. U každého vystaveného modelu je vždy uveden rok výroby a počet kostiček, ze kterých byl model poskládán. Od městského života se dostanete až k obdivování unikátních modelů světoznámých historických památek. Užívejte si propracované mechanismy Lega Technik, moderních či starých lokomotiv. Navštivte magický svět Harryho Pottera, nebo nepřekonatelného Indiana Jonese a mnoho dalších…

Muzeum lega v Kutné Hoře

Muzeum lega v Kutné Hoře

Na ploše více jak 150 m² uvidíte více než 1000 originálních modelů, mezi nimiž nechybí velkolepý model sedlecké Kostnice!

Muzeum lega v Jeseníku

Muzeum lega v Jeseníku

Jeseník má díky místním lázním nové lákadlo pro turisty. Priessnitzovy léčebné lázně ve svém areálu otevřely muzeum kostek Lego.

Muzeum lega ve Špindlerově Mlýně

Muzeum lega ve Špindlerově Mlýně

Nejen lyžaři, ale i Lego nadšenci už mají v oblíbeném horském středisku svůj domov. Ve Špindlerově Mlýně si prohlédnete muzeum s více než 1000 modely poskládanými z Lego kostiček. Za zmínku stojí metr vysoká Eiffelova věž nebo Socha svobody.

Muzeum lega v Poděbradech

Muzeum lega v Poděbradech

V poděbradském muzeu se před vámi rozprostře přes 3000 originálních modelů Lego. V muzeu si vaše děti budou moci pohrát v dětském koutku.

Muzeum lega v Praze

Muzeum lega v Praze

Přímo v centru Prahy najdete první soukromé muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.

Muzeum Lega v Táboře

Muzeum Lega v Táboře

Mezi exponáty můžete shlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Můžete si prohlédnou i kopii Benešovy vily, postavené z více než 20-ti tisíc lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu.