Úvod > Aktuality > Projděte se Čejkovickou vinnou stezkou. Otevřené budou vinné sklepy i Sonnentor

Projděte se Čejkovickou vinnou stezkou. Otevřené budou vinné sklepy i Sonnentor

Vydáno 11. dubna 2019 Gurmánská turistika
V sobotu 13. dubna se můžete těšit na další ročník turistické akce Čejkovická vinná stezka 2019. Jedná se o procházku či projížďku na kole v okolí čejkovických vinic, kde na vás budou čekat místní vinaři a dají vám ochutnat mladá vína. K návštěvě budou otevřeny i slavné Templářské sklepy a také bylinkový ráj Sonnentor.
Čejkovická vinná stezkaOdložte zimní kabáty, promažte řetázky na svých kolech nebo oprašte leki hole a přijďte si projít malebné okolí Čejkovic. V místních vinicích na vás budou čekat vinaři a budete moci ochutnat především mladá vína v tom nejpřirozenějším prostředí. Čejkovická vinná stezka letos nabídne okruh kolem Čejkovic v délce šesti kilometrů, který je vhodný jak pro pěší tak pro cykloturisty. V 10:00 vyjede od Zámku slavnostní kolona traktorů místních vinařů, kteří se rozjedou ke svým stanovištím.

Po dobu konání vinné stezky, můžete zavítat do bylinkového ráje v Sonnentoru, kde je pro účastníky připraven lahodný bylinkový a ovocný čaj zdarma. Dále zde můžete ochutnat kávu z Nikaragui a dobít energii poctivým dezertem.

Templářské sklepy ČejkoviceJako účastníci akce můžete navštívit zdarma také templářské historické vinné sklepy z 13. století, které mimochodem patří mezi tři nejstarší sklepení na Moravě, jenž si zachovaly svůj původní účel a stále v nich zraje víno. V sobotu 13. 4. budou oribíhat pravidelné prohlídky sklepů v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00 ( vždy v celou hodinu). V rámci VII. Čejkovické vinné stezky je vstup i komentovaná prohlídka zdarma. Výklad je s průvodcem a bez degustace. Ochutnávky vína v rámci Čejkovické vinné stezky probíhají na dvoře v areálu družstva.
Templářské sklepy Čejkovice - víno plné emocí a hrdosti

Templářské sklepy Čejkovice - víno plné emocí a hrdosti

Historické vinné sklepy templářských rytířů ze 13. století - nabízíme prohlídky spojené s degustací dle individuální domluvy. Historie firmy Templářské sklepy Čejkovice je spojena s příchodem tajemného řádu templářských rytířů.

Bylinkový ráj v Čejkovicích

Bylinkový ráj v Čejkovicích

Zážitkové exkurze v moderním závodě na zpracování čajů a koření. Naši průvodci vás provedou provoněnými sklady i výrobními prostorami, kde můžete zhlédnout zrození nálevového čajového sáčku od výkupu bylinek z regionálních ekofarem až po samotnou výrobu v čejkovickém provozu.

Další aktuality

1.10.
2019
Kofeinový nápoj opojí Brno na celý týden

Kofeinový nápoj opojí Brno na celý týden

Jižní Morava | Gurmánská turistika
30.9.
2019
Oslavte v říjnu stylově Mezinárodní den kávy

Oslavte v říjnu stylově Mezinárodní den kávy

Jižní Morava | Gurmánská turistika
27.9.
2019
Boskovice si připomenou lidové tradice i husí slávu

Boskovice si připomenou lidové tradice i husí slávu

Jižní Morava | Gurmánská turistika