Úvod > Aktuality > Venkovní kluziště v Praze startují bruslařskou sezónu
Zimní sporty

Venkovní kluziště v Praze startují bruslařskou sezónu

  • Vydáno1. prosince 2021
Ledové kluziště před nákupním centrem Arkády Pankrác každoročně láká veřejnost na venkovní bruslení v centru Prahy. Letos se otevřelo 27. listopadu. Na prostranství před obchodním centrem je opět v provozu zimní kluziště o velikosti 600 m². Otevřeno má každý den od 9:00 do 21:00 hodin. Provoz potrvá až do konce února 2020. Mimo to si však můžete zabruslit na řadě dalších míst po celé Praze – pod Žižkovskou věží, na Letné, na Františku, Černém mostě a od 5. prosince se otevře oblíbené kluziště na Ovocném trhu v samém srdci Prahy.

Bruslení u Arkád, na Letné i pod Žižkovskou věží

arkádyLedová plocha před obchodním centrem Arkády je každoročně vyhledávanou atrakcí pro děti i dospělé. V loňském roce ji vyzkoušely tisíce lidí z Prahy a okolí. Obchodní centrum Arkády Pankrác se rozhodlo poskytnout zájemcům prostor pro zimní bruslení už pošesté.

Ledová plocha o velikosti 600 m2 je i tentokrát prakticky každý den od 9:00 do 21:00 hodin zaplněna a organizátoři slibují, že pokud to počasí dovolí, bruslení před Arkádami potrvá minimálně do konce února. U ledové plochy bude pro návštěvníky připravena půjčovna bruslí a zázemí s možností jejich nabroušení. Ve venkovních prostorách bude k dispozici také občerstvení s bohatým sortimentem. Vstupné na ledovou plochu je za 60 Kč.

Kluziště LetnáNejvětší ledová plocha, na které můžete v Praze bruslit, se nachází na Letné. Kluziště na Letenské pláni naleznete v blízkosti ulice Milady Horákové naproti fotbalovému stadionu Sparta. Kluziště o rozměrech 40 x 20 metrů a menší dětské velikosti 22 x 10 metrů jsou v provozu každý den od od 9:00 do 21:00 hodin. Po celou dobu je k dispozici i půjčovna bruslí. Vstup na ledovou plochu je zdarma. V provozu by mělo být až do 28. 2. 2022.

Od 1. prosince 2021 do 28. února 2021 funguje kluziště pod Žižkovskou věží. K dispozici je i půjčovna bruslí a oblíbená zimní zahrada Miminoo s apre-skate barem. Můžete se těšit na kvalitní svařené víno, vybrané grilované speciality, pravé italské bombardino, prvotřídní servis a zábavu na bruslích. Bruslí se každý den! Půjčovna bruslí je k dispozici přímo na místě. Kluziště je otevřeno denně od 9:00 do 21:00 hodin, vstupné na 2 hodiny stojí odpoledne 120 Kč, dopoledne je o 20 korun levnější.


Led láká i na Střelecký ostrov, František nebo Černý Most

brusleníVšem milovníkům bruslení se ve čtvrtek 2. prosince otevřele zcela nové kluziště na Střeleckém ostrově, které bude v provozu až do 31. ledna 2022  Přístup na led je  možný denně, v pondělí až pátek od 14:00 do 21:00 hodin a o víkendech od 10:00 do 21:00 hodin. Občané Prahy 1 a děti do 10 let mohou přijít bruslit zdarma, ostatní za vstup zaplatí 50 Kč.

V neděli 5. prosince by se mělo otevřít oblíbené místo mnoha Pražanů, kluziště na Ovocném trhu. Infomrace je však dosud bez záruky.

Kluziště Černý MostNa Starém Městě si zabruslíte v určitých hodinách také na ledové ploše Na Františku. Na venkovním kluzišti o rozměrech 40 x 20 metrů můžete zabruslit každý den v týdnu, k využití je i půjčovna bruslí a jejich broušení. Cena vstupného je 70 Kč. Například v pátek je pro veřejnost otevřeno od 16:00 do 17:30, v sobotu od 12:30 do 14:30, od 15:00 do 17:00 a do 17:30 do 19:00 hodin. V neděli sem můžete přijít od 10:00 do 12:00, od 12:30 do 14:30 a od 15:00 do 17:00 hodin.

Také nákupní centrum Černý Most zřídilo venkovní kluziště pro veřejnost. Díky osvětlení kluziště si zde můžete bruslení užívat i ve večerních hodinách. Bruslí se od 9:00 do 21:00 hodin a k dispozici je také teplé občerstvení. U ledové plochy bude zajištěna také půjčovna a brusírna bruslí, šatna a občerstvení. Vstup na ledovou plochu je za 100 Kč.

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním o víkendu 25. a 26. března 2023.
Praha | Zážitky

Církevní řády: Benediktini a přístupné i zaniklé kláštery

Benediktinští mniši působili jako věrozvěstové v českých zemích dříve, než tu vznikly první kláštery. Právě řádu svatého Benedikta, nejstaršímu mnišskému řádu západního křesťanství, také náležel náš nejstarší klášter: ženský klášter svatého Jiří na Pražském hradě.
Praha | Památky

Praha pohodově i dobrodružně: Den Vltavy, orchideje a Světový den vody

Zdá se, že zima dává letos Praze definitivní sbohem, a tak nastává čas, užívat si první paprsky jarního sluníčka. Když se k tomu přidají i neobvyklé zážitky, je zaručen prima den, na který budete dlouho vzpomínat. Vybrat si můžete z návštěvy tropických orchidejí, plaveb po Vltavě anebo návštěvu Staré čistírny odpadních vod v Bubenči.
Praha | Příroda

Chobot, mříž, vousy i ocas: deset procházek k sochám, které nosí štěstí

Jdete kolem sochy, která má některé místo podezřele oblýskané? Sláva, právě jste objevili recept na štěstí. Soch, které za dotek či pohlazení slibují splnění tajných přání je celá řada a najdete je i v Česku – a my na portálu Kudy z nudy víme, kde. Takže hurá za štěstím, ať vám neufrnkne před nosem!
Praha | Životní styl