Úvod > Aktuality > Největší středočeský areál Monínec má k dispozici 60 centimetrů sněhu
Největší středočeský areál Monínec má k dispozici 60 centimetrů sněhu
">
Zimní sporty

Největší středočeský areál Monínec má k dispozici 60 centimetrů sněhu

  • Vydáno10. ledna 2019
Monínec aktuálně hlásí 60 cm sněhu. Až do 9. 3. nabízí navíc v apartmánech nebo penzionech slevu 50 % na lyžování! Apartmány jsou pod dolní stanicí lanovky a nabízejí velmi pohodlné ubytování. Dvě budovy, 14 apartmánů, každý s vlastním krytým parkovacím stáním a uzamykatelnou lyžárnou, celková kapacita 70 osob. Monínecké penziony nabízejí levné ubytování v duchu starých časů. Pokochejte se krásami Středočeského kraje, tak jak jej vychutnávaly generace trampů, skautů a ortodoxních turistů před ne tak vzdálenými roky.
Lyžařský areál Monínec nabízí letos výhodný balíček pro všechny lyžaře. Ubytujte se přímo na Monínci a ušetřete za lyžování! V rámci balíčku "Lyžování za polovinu" získáte lyžování jen za polovinu ceny. Cena ubytování je už od 1050 Kč za noc.

Aktuálně jsou na Monínci v provozu všechny vleky a sjezdovky a lyžuje se denně od 9 do 16 hodin, večer od 18 do 21 hodin probíhá večerní lyžování. Dvě hodiny lyžování stojí dospělého 425 korun, celodenní jízdné pak vyjde na 595 Kč. Na hlavní sjezdovku Monínce vás vyveze pohodlná čtyřsedačková lanovka. Ze sjezdovky se zhruba v první třetině můžete dostat také na kotvu a sjíždět tak jen prudší část kopce. Lanovka může přepravit až 2 400 lidí za hodinu.

Na sjezdovkách leží v současné době 40 až 60 cm sněhu, nového sněhu připadlo 5 cm a mimo sjezdovky je napadáno 15 cm. Díky nové technologii zasněžování Snowfactory se předpokládá, že se bude na Monínci lyžovat minimálně do dubna. Technologie vytváří sníh, který je bez jakýchkoliv chemických přísad a je založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu. Sníh tvoří malé ledové šupinky. Ty mají teplotu -5 °C, a proto také produkují vlastní chlazení a udrží se tak venku déle. Doposud se Snowfactory ve světě používalo zejména pro biatlonové tratě nebo skokanské můstky.

Česká Sibiř běžkySoučástí areálu jsou i další služby, jako je půjčovna lyžařského vybavení či kvalitní ski servis. Zájemcům je tu navíc k dispozici navíc ubytování v hotelu, apartmánech i dvou penzionech.
 
Přímo nad sjezdovkou Areálu Monínec je několik běžkařských tras. Jedná se například o malý okruh v blízkosti Javorové skály či delší trasy směrem na Veletín nebo k Alenině Lhotě. Běžkařské stopy na České Sibiři udržuje Společenství obcí Čertovo břemeno. Lyžařské trasy jsou značeny oranžovými směrovými tabulkami. Trasy jsou upravovány pouze na víkend, nikoliv v týdnu.
Hotel Monínec

Hotel Monínec

Areál Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionech a artmánech. Z letních aktivit se nabízí například golf, tubing, naučná stezka, lanové parky, koupaliště, cyklotrasy a další.

Česká Sibiř na běžkách: běžkařské trasy Čertovo břemeno

Česká Sibiř na běžkách: běžkařské trasy Čertovo břemeno

Na území mikroregionu Společenství obcí Čertovo břemeno (rozhraní jižních a středních Čech) je vyznačený systém lyžařských tras pro běh na lyžích. V rámci systému existují značené a pravidelně udržované lyžařské trasy v délce pětašedesát až osmdesát pět kilometrů. Stopy mají mírně zvlněný profil.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika