!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Největší skříňový betlém u nás si prohlédnete v Kašperských horách
Největší skříňový betlém u nás si prohlédnete v Kašperských horách
"> "> ">
Životní styl

Největší skříňový betlém u nás si prohlédnete v Kašperských horách

Vydáno 8. prosince 2019
Ve výstavní místnosti na radnici v Kašperských Horách v Kašperských Horách si můžete prohlédnout největší skříňový betlém v České republice. Betlém pochází z roku 1859 a vytvořili jej Vladivoj Hrach a Jiří Brož. Každý rok do betléma přibydou nové postavičky!
Betlém v Kašperských Horách má délku 4,5 metru a je tak největším skříňovým betlémem u nás. V betlémě je 26 figurek, včetně zvířat.

Každým rokem do betléma přibývají nové postavičky a v loňském roce některé dokonce ožily a rozsvítilo se v některých domech. I v letošním roce nám pan Hrach s panem Brožem nachystali do betléma překvapení.

Každý rok do betléma přibydou nové postavičky. Postavičky vám pracovníci informačního centra „rozhýbou“ na přání. Betlém ve výstavní místnosti kašperskohorské radnice je přístupný v otevírací době infocentra, tj. od pondělí do pátku 9:00 - 12:00 a 12:30 - 16:00 hodin.

Během vánočních svátků můžete vyrazit do Kašperských Hor na vánoční prohlídky města, čeká vás i ukázka výroby vánočních ozdob ve sklářské huti.
Muzeum Šumavy Kašperské Hory

Muzeum Šumavy Kašperské Hory

Navštívíte-li Kašperské Hory, Muzeum Šumavy si určitě nesmíte nechat ujít. Je to takové malé národní muzeum zdejšího kraje. K vidění je zde šumavské sklo, vycpaná zvířata anebo umrlčí prkna.

Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách

Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách

Hřbitovní kostel z první poloviny 14. století je jedinečně zachovalou středověkou památkou. Vedle kostela se nachází kaple zasvěcená ochranitelce rodiny a horníků – svaté Anně. Obě stavby najdete uprostřed starého hřbitova, jenž je zdoben převážně litinovými kříži z přelomu 19. a 20. století.

Muzeum Šumavy Sušice

Muzeum Šumavy Sušice

V muzeu je k vidění hned několik expozic, které se vztahují jak Šumavě, tak i historickým faktům této oblasti. Asi nejzajímavější expozicí je Sušický mechanický betlém, který byl v roce 2014 po několikaměsíční pauze znovu zpřístupněn veřejnosti.

Naučná stezka strážců hranice okolím Kašperských Hor

Naučná stezka strážců hranice okolím Kašperských Hor

Projděte se po krásné šumavské krajině, místy kde se již od středověku pohybují obránci našich hranic. Okružní naučná stezka o cekové délce 19,5 km vede na trase Kašperské Hory, Amálino údolí, Řetenice, Ždánov, hrad Kašperk a zpět do Kašperských Hor.