Úvod > Aktuality > Největší seriálový festival v ČR již tento víkend v Boskovicích
Největší seriálový festival v ČR již tento víkend v Boskovicích
"> ">
Životní styl

Největší seriálový festival v ČR již tento víkend v Boskovicích

  • Vydáno13. července 2017
Na první ročník unikátního festivalu seriálů, který se koná v Boskovicích v sobotu 15. července od 11 hodin, se chystá celá řada hvězd a tvůrců oblíbených televizních a webových seriálů a jako bonus proběhne seriálový maraton šesté řady seriálu Hry o trůny.
Návštěvníci se mohou těšit na přehlídku tří desítek seriálů ze všech televizí a webových portálů, a také na setkání nejenom s patronkou festivalu Janu Bernáškovou (Vyprávěj, Mazalové, Horákovi), ale i Veronikou Freimanovou (Vyprávěj, Cesty domů, První republika), Janem Hrušínským (Labyrint, První republika), Miluškou Šplechtovou (Všechny moje lásky, Cesty domů), Lukášem Langmajerem (Na Vodě, Vinaři), Patricií Solaříkovou (Ulice), Štěpánkou Fingerhutovou (Ordinace v růžové zahradě, Pustina, Mazalové), Kristýnu Janáčkovou (Cesty domů, Přístav, Ordinace), Veronikou Arichtevou (První republika, Temný kraj, Police Modrava), Betkou Stankovou (Vyprávěj, Ohnivý Kuře, Přístav) a dalšími.

Účast potvrdili i tvůrci seriálů např. režisér Biser A. Arichtev (1. republika, Vyprávěj, Horákovy) nebo scénárista Rudolf Merkner (Vyprávěj, Mazalové, Všechny moje lásky).

Město Boskovice se tak na jeden den přemění na seriálový ráj. V zámeckých zahradách budou instalovány projekce, kde budou k vidění epizody z oblíbených seriálů ze všech televizí. Scéna "Nej seriály" nabídne seriálové hity jako První republika, Doktor Martin, Ordinace v růžové zahradě, Ohnivý kuře…, sekce Krimi představí seriály Policie Modrava, Temný kraj, Případy 1. oddělení.

V 11:00 se v boskovickém kině rozjede i celodenní maraton 6. řady super úspěšného seriálu Hry o trůny, který bude promítán v anglickém znění s titulky.  Na své si přijdou i fanoušci alternativních seriálových titulů Kancelář Blaník, Čtvrtá hvězda, Vyšehrad, Kosmo, Trpaslík, Pěstírna nebo Single Lady. Exkluzivně zde bude také uveden první díl nového seriálu Lajna. Kromě seriálů budou diváky moci zažít virtuální realitu v sekci TV budoucnosti.

Děti se užijí v předpremiéře dva díky seriálu Mazalové II, a animované seriály z produkce ČT a spoustu zábavy v Dětském světě (skákací hrad, aquazorbing, malování na obličej a další).

V nově rekonstruovaném letním kině zakončí festivalový den ve 20:00 koncert Xindla X, který je mimo jiné autorem písničky k seriálu Na vodě. Všechny projekce, koncert a doprovodný dětský program, vstup na hrad jsou v ceně festivalové vstupenky.
          
První ročník Festivalu seriálů Boskovice se koná v sobotu 15. července v areálu zámku Boskovice, začátek je v 11:00. Ve stejný čas začíná í maraton seriálu Hra o trůny v boskovickém kině. Koncert Xindla X v letním kině začíná ve 20:00.
Židovské památky v Boskovicích

Židovské památky v Boskovicích

Uzavřené židovské město vzniklo až po roce 1727. Návštěvníci dnes v Boskovicích mohou využít prohlídkových okruhů židovskou čtvrtí s průvodcem, které jim představují historii a život židů na Boskovicku včetně návštěvy židovských památek.

Hrad Boskovice – rozsáhlá zřícenina původně gotického hradu

Hrad Boskovice – rozsáhlá zřícenina původně gotického hradu

Na rozhraní Malé Hané a Drahanské vrchoviny se ve výšce 460 metrů nad mořem vypíná romantická zřícenina goticko-renesančního boskovického hradu. Od roku 1975 probíhá na hradu postupná rekonstrukce, jejímž výsledkem je zpřístupnění velké části hradní zříceniny.

Zámek Boskovice – empírový klenot Moravy

Zámek Boskovice – empírový klenot Moravy

V atraktivním prostředí empírového zámku v Boskovicích je možné kromě tradičních prohlídek historické instalace uspořádat svatební obřady i různé akce.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura