Úvod > Aktuality > Co s dětmi podniknout na Vysočině, když počasí nepřeje?
Co s dětmi podniknout na Vysočině, když počasí nepřeje?
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Co s dětmi podniknout na Vysočině, když počasí nepřeje?

  • Vydáno1. srpna 2022
Přemýšlíte, kam se na Vsočině vydat za zábavou s dětmi, když to venku vypadá na nevlídný a pršlavý den? Jedním z příjemných způsobů, jak přežít nepřízeň počasí, je vyrazit do zábavních indoorových parků nebo zábavných interaktivních muzeí, kde se dětem bude určitě líbit. Kde takové aktrakce najdete vám poradí portál Kudy z nudy.

Rodinný park Robinson v Jihlavě

robinson parkRodinný park Robinson je největší indoorový zábavní park v kraji Vysočina, který nabízí mnoho originálních dětských atrakcí. Na ploše 2500 m2 se nacházejí desítky originálních dětských atrakcí, nechte se nalákat např. na labyrint v podobě nekonečné džungle chodeb, prolézaček, žebříků a tobogánů, kanónovou střelnici, lodní stěžeň, pirátskou loď, sopku, nafukovací lebku, opičí stezku, pavoučí věž a spoustu další zábavy. V parku se budou také pravidelně konat dětské dílny a workshopy, plné nejen dobrodružství a zábavy, ale také poučení s mottem: "Učíme se hrou". Zatímco děti budou řádit v herně, vy si můžete v klidu povídat u kávy, surfovat na internetu anebo číst noviny. Součástí parku je totiž restaurace a komfortní zázemí pro dospělé. A když budete mít chuť, můžete si zařádit s dětmi, neboť všechny atrakce umožňují přístup i dospělým. Otevřeno je denně od 10:00 do 19:00, v pátek a sobotu ještě o hodinu déle. Jednotné vstupné je za 180 Kč.
 

Alternátor v Třebíči

alternátorEkotechnické centrum Alternátor v Třebíči – Borovině je centrum vědy a techniky spojené se zábavou a tvůrčí činností. Expozice jsou zaměřeny na historii energie až po současnost a na historii obuvi. Jedinečný exponát "Věda na kouli" s více jak 800 programy je zcela unikátní a nadchne opravdu každého. V přízemí centrum nabízí expozici z historie (stabilní motory, mlátičku, balíkovač slámy), nechybí zde motory od známých výrobců, jakými byli Benz, Lorenc či bratři Paříkové.  Návštěvníci budou také moci obdivovat čelo parního kotle, parní stroj či lokomobil. V prvním patře zaujme lopatka větrníku i miniaturní plně zařízený dům. V pátek můžete přijít od 8:00 do 16:00 hodin (bez komentovaných projekcí), v sobotu je zde otevřeno od 10:00 do 17:30, komentovaná projekce na projekční kouli se koná v 11:00 a 15:00. Od pondělí do čtvrtka je otevřeno pouze objednané skupiny, v neděli mají zavřeno. Vstupné pro dospělé stojí 90 Kč, pro děti a seniory pak 50 Kč.


Zábavní a poznávací park Eden

edenZ dříve chátrajícího statku Mitrovských v Bystřici nad Pernštejnem vyrostlo ekologické centrum Eden, které je rájem interaktivní zábavy a poznání pro celou rodinu. V horácké vesnici poznáte život našich předků a vyzkoušíte si nejrůznější lidová řemesla – staňte se na chvíli tkalcem, hrnčířem nebo truhlářem. Ukázky ze života a práce obyčejných lidí na Vysočině pak doplňuje Panské bydlení, které vám nabídne pohled do života šlechty. Klasický obrázek minulosti dokresluje i zvířecí farma, kde se děti seznámí se zvířátky. Na farmě můžete zakoupit třeba domácí vejce a po akčním výletu si pak doma můžete dopřát tu nejlepší omeletu. V Edenu je otevřeno do konce srpna denně od 9:30 do 18:00 hodin, vstupné pro dospělé je za 150 Kč a pro děti za 100 Kč.


Modelové království železnic ve Žďáru nad Sázavou

modelová železnicePokud patříte mezi milovníky železničních modelů, využijte nevlídného počasí a vyrazte s dětmi v neděli do Modelového království železnic ve Žďáru nad Sázavou. Na ploše 50 m2 najdete žel. stanice Žďár nad Sázavou se strojírenskou firmou Žďas, hrad Pernštejn, viadukt v Dolních Loučkách a další detaily regionu. Kolejiště společně se skrytými nádražími nabízí pohled na 600 m kolejí a přes 160 výhybek, po kterých se prohání až 70 vlakových souprav. Modelové království je o prázdninách otevřeno každou středu, čtvrtek a neděli od 10 do 17 hodin. Vstupné je za 90 korun.
Modelové království železnic ve Žďáru nad Sázavou

Modelové království železnic ve Žďáru nad Sázavou

Jedno z největších modelových kolejišť v ČR má za svůj námět železniční a kulturní památky na Vysočině. Na ploše 50 m2 najdete žel. stanice Žďár nad Sázavou se strojírenskou firmou Žďas, hrad Pernštejn, viadukt v Dolních Loučkách a další detaily regionu.

Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči

Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči

Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči Borovině je centrum vědy a techniky spojené se zábavou a tvůrčí činností. Expozice jsou zaměřeny na historii energie až po současnost a na historii obuvi. Jedinečný exponát "Věda na kouli" s více jak 800 programy je zcela unikátní a nadchne opravdu každého.

Rodinný park Robinson v Jihlavě

Rodinný park Robinson v Jihlavě

Rodinný park Robinson je největší indoorový zábavní park v Kraji Vysočina, který nabízí mnoho originálních dětských atrakcí.Robinson je otevřen každému od 0 do 99 let.

Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Z dříve chátrajícího statku Mitrovských v Bystřici nad Pernštejnem vyrostlo nové ekologické centrum, které je rájem interaktivní zábavy a poznání pro celou rodinu. Jen v Edenu zažijete poutavou cestu časem na lince minulost – přítomnost – budoucnost. Vše si přitom můžete osahat a vyzkoušet.