Úvod > Aktuality > Největší evropský svátek šampaňského Grand Jour de Champagne v Praze právě začíná
Největší evropský svátek šampaňského Grand Jour de Champagne v Praze právě začíná
"> "> "> ">
Gurmánská turistika

Největší evropský svátek šampaňského Grand Jour de Champagne v Praze právě začíná

  • Vydáno4. listopadu 2019
Již XV. ročník festivalu se koná od 4. – 20. listopadu 2019 v Praze, kam zavítá slavný michelinský šéfkuchař Michael Nizzero. V rámci jednoho z vrcholů gastronomické sezóny, festivalu šampaňského Grand Jour de Champagne 2019, připraví hostům Champagne banket ve Francouzské restauraci Obecního domu. Návštěvníci se mohou těšit nejen na tradiční exkluzivní bankety a velkou přehlídku Champagne Exhibition, ale také na další akce z bohatého doprovodného programu.
ŠampaňskéNikde jinde nemohou návštěvníci ochutnat vedle sebe tolik prestižních značek champagne jako právě zde. Těšit se můžou např. na značky Mailly Grand Cru, Louis Roederer Vintage, Dom Perignon, Range Cuvée Princess, Ulysse Collin Les Maillons a mnoho dalších.

Festival odstartuje Vertikální degustace v Ellory Cafe, která se uskuteční v pondělí 4. listopadu od 18:00 hodin. Také tradiční snídaně s lanýži v sobotu 9. listopadu v Apartment Bellevue v ulici V Celnici potěší i ty nejnáročnější gurmety – vždyť zmiňované lanýže jsou sbírány přímo pro Grand Jour de Champagne!

LangustaBankety jsou každoročně gastronomickým vrcholem akce. U stolu pro 10 hostů jsou přítomni 1-2 zástupci domu, jehož vína celé menu doprovází. Každý z pěti chodů je doprovázen pečlivě zvoleným typem champagne – od non vintage brut přes ročníkové, blanc de blancs i blanc de noirs až po prestige cuvée daného domu. Letošní bankety proběhnou například v SaSaZu (Asia welcomes Champagne 5.11.), v Kaiserštejnském paláci (Champagne exhibition – velká degustace cca 30 champagne 7.11.), v Ellory Bistro (Top láhev – Dom Perignon 1966 dne 12. 11.), na řece Vltavě (První langusty na Vltavě 14.11.)... a dalších místech.
 

Dobroty od michelinských mistrů

ŠampaňskéZájem o letošní XV. ročník prestižního festivalu šampaňského Grand Jour de Champagne 2019 je enormní, program byl prakticky vyprodán dlouho před samotným zahájením a momentálně je v prodeji už jen pár vstupenek na vybrané akce.

Vstupenky ještě seženete na akci Humři, arcachonské ústřice & Champagne (6. listopadu, Styl & Interier ve Vodičkově ulici), Champagne exhibition (7. listopadu, Kaiserštejnský palác), Snídaně s Champagne a lanýži (9. listopadu, Apartment Bellevue), Ellory chocolate & Champagne (13. listopadu, Ellory Café v ulici Štefánikova), Finále soutěže "Vaříme s Champagne" (20. listopadu, Ellory Bistro). Vstupenky můžete rezervovat na číslech 257 313 285 a 603 558 889, případně pomocí emailu: event@champagne-grandjour.cz.
Velkopřevorský palác v Praze

Velkopřevorský palác v Praze

Velkopřevorský palác je jednou ze staveb patřících k areálu maltézských rytířů. Má románské základy; budova na jeho místě pravděpodobně vznikla již ve druhé polovině 12. století, v době kdy byl tento prostor darován Vladislavem I. johanitům – pozdějším maltézským rytířům.

Restaurace SaSaZu – alchymie chutí a barev asijské kuchyně

Restaurace SaSaZu – alchymie chutí a barev asijské kuchyně

SaSaZu, výtvor šéfkuchaře Shahafa Shabtaye, je alchymií chutí, barev, vášně a designu, které společně vytváří okouzlující zážitek. Inspirace šéfkuchaře Shahafa Shabtaye pochází z mnoha let cestování a vaření v Asii, jeho vzpomínek z ulic jihovýchodní Asie, místního života, pokrmů, kultury a zvyků.

Francouzská restaurace Art Nouveau

Francouzská restaurace Art Nouveau

Francouzská restaurace je uzavřena.

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům je nádhernou ukázkou pražské secesní architektury. Na místě bývalého Králova dvora jej vyprojektovali Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Rozlehlá budova ukrývá koncertní síň, kavárnu i znamenitou francouzskou restauraci. V roce 2012 Obecní dům oslavil 100. výročí.