Úvod > Aktuality > Největší "dětský mejdan" Kašpárkohraní přispěje lidem zasaženým záplavami
Nejvetší "detský mejdan" Kašpárkohraní prispeje lidem zasaženým záplavami
"> Nejvetší "> Jubilejní pátý rocník nejvetšího detského festivalu probehne v obore Hvezda "> Letošní „detský mejdan“ roztancí opet Kašpárek v rohlíku tentokrát jako pojízdný cirkus "> Areál festivalu se pro návštevníky otevre v 11 hodin
Kultura

Největší "dětský mejdan" Kašpárkohraní přispěje lidem zasaženým záplavami

  • Vydáno9. června 2013
Jubilejní pátý ročník největšího dětského festivalu Kašpárkohraní se z důvodu povodňové situace přesouvá z pražské Stromovky před oboru Hvězda v Praze 6 na Vypichu, kde otevře své brány v neděli 16. června od 12 do 19 hodin. Organizátoři festivalu se rozhodli ve spolupráci s Člověkem v tísni pomoci lidem zasaženým povodněmi, na Kašpárkohraní tak budou nainstalovány kasičky Člověka v tísni, kam budou návštěvníci moci vhodit libovolnou částku.
Kašpárek v rohlídkuLetošní „dětský mejdan“ roztančí opět Kašpárek v rohlíku tentokrát jako pojízdný cirkus s hosty z kapel Sto zvířat, Wohnout, Umakart či Obří broskev, v rámci svého letního turné zde vystoupí Pískomil se vrací s Michalem Malátným z Chinaski, Jaroslav Uhlíř, Ewa Farna a další interpreti. Chybět nebude divadelní program s Divadlem Evy Hruškové a Jana Přeučila, tradičním průvodem obřích loutek či oblíbená bublinová show Václava Strassera. Děti si budou moci zahrát fotbal se speciálním hostem AC Sparta Praha Jakubem Kohákem či si vyzkoušet rugby, florbal, atletiku, softball, volejbal nebo třeba kung-fu. Kašpárkohraním provedou moderátoři Martin Zbrožek a Anna Polívková.

Areál festivalu se pro návštěvníky otevře 16. června v 11 hodin. Kapela Kašpárek v rohlíku bude na pódiu krocena v pojízdné kleci a zahraje své největší hitovky za jízdy i ve statickém provedení. Kromě samotného pojízdného vozíku zažijí dětští diváci například krmení divokých hudebníků jako v opravdovém cirkuse nebo si budou si moci vybrat písničku na přání. 
 
Kašpárkohraní 2012Stejně jako v předchozích letech se Kašpárkohraní neobejde bez turnaje v kuličkách s mistrem světa Pavlem Zoufalým a nabídne také filmové dílny zaměřené na trik a animaci či výtvarné workshopy od výroby masek přes kreslení a malování až po tvorbu mozaiek a samozřejmě nepřeberné množství společenských a pohybových her a hrátek pro děti všech věkových kategorií. Malí výtvarníci si budou zase moci ve výtvarných dílnách kromě kreslení a malování vyzkoušet výrobu afrických masek, tvorbu připínacích placek s vlastním motivem na speciálním lisu, kouzlení s razítky nebo sestavování mozaiek.

Zkrátka nepřijdou ani fandové deskových a společenských her. V rámci Kašpárkohraní probíhá každoročně také naučný program. Děti se budou moci vydat na naučnou stezku zaměřenou na ekologii s plněním úkolů či se zúčastnit soutěže v poskytování první pomoci pod dohledem Českého červeného kříže. Atmosféru festivalu doplní bohatý sortiment tradičního českého občerstvení. Festival se bude konat za každého počasí, vstup na festival je zdarma.

Pomoci postiženým povodní lze také prostřednictvím odeslání DMS ve tvaru "DMS SOSPOVODNE" na číslo 87777 nebo zasláním příspěvku na účet 72027202/0300.