Úvod > Aktuality > Největší a nejstarší Bonsai centrum v České republice najdete v Libčanech
Největší a nejstarší Bonsai centrum v České republice najdete v Libčanech
"> "> "> ">
Příroda

Největší a nejstarší Bonsai centrum v České republice najdete v Libčanech

  • Vydáno15. března 2019
Bonsai centrum leží asi 12 kilometrů západně od Hradce Králové a nabízí stálou výstavu pokojových a venkovních bonsají. Můžete se projít venkovními zahradami i skleníky. Kouzelná je také asijská zahrada s vodopádem a jezírkem s barevnými kapry Koi. Zúčastnit se tu můžete i pravidelného sobotního semináře, kde se můžete naučit tvarovat bonsaje, péči o bonsai a vše ostatní okolo bonsají.
BonsaiSháníte-li bonsaj a vše s ní související, a nebo jste jejich obdivovatelem či pěstitelem, zamilujete si Bonsai Centrum Libčany. Najdete zde nejen široký výber bonsají (více než 10 000 bonsají skladem), ale také všeho, co s nimi souvisí – misky, nářadí, hnojiva a postřiky, zeminy, tvarovací dráty i potřebnou literaturu. Mimo to zde objevíte stálou výstavu pokojových a venkovních bonsají. Můžete se také projít po zdejší asijské zahradě s vodopádem, jezírkem s barevnými kapry Koi a pak si odpočinout u dobré kávy v altánu nad jezírkem, nebo u zenové zahrady nad potůčkem.

Bonsai centrum LibčanyNudit se s vámi nebudou ani děti, které zde naleznou volně přístupnou expozici domácích a drobných cizokrajných zvířat. Jsou zde například zdrobnělé slepičky, kopytníci muntžaci, zlatý bažant, veverky, křepelky kalifornská a čínská, morčata a mini králíci, holandské kozičky a již zmínění koi kapři.

Vstup do Bonsai centra je zdarma a otevřeno mají celoročně od úterý do soboty vždy od 10 do 18 hodin. Navíc tady každou druhou sobotu v měsíci pořádají od 14 hodin kurzy pro začínající i pokročilé pěstitele bonsají.
Bonsai centrum Libčany

Bonsai centrum Libčany

Získáte zde nejen zajímavé informace o bonsajích, jak je pěstovat a zastřihávat, rady a návody, ale můžete navštívit i Bonsai zoo a uvidíte bonsai starou přes 330 let. Vstup zdarma.