!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Nejtěžší zimní závod na běžkách Krkonošská 70 se pojede už tuto sobotu

Nejtěžší zimní závod na běžkách Krkonošská 70 se pojede už tuto sobotu

Vydáno 6. března 2020 Zimní sporty
Krkonošská 70 - jeden z nejstarších závodů na běžkách v Evropě a vůbec nejstarší závod v České republice, zve na start svého 65. ročníku mužské a ženské hlídky, ale nezapomíná ani na individuální a kratší lyžařské trasy. Kouzlo závodu spočívá nejen v bohaté historii akce a nádherné trase, která provede v sobotu 7. března 2020 nejzdatnější závodníky po krkonošských hřebenech, ale hlavně v týmové výzvě a úžasnému pocitu ze společného sportovního výkonu a zážitku. Sněhu je dostatek a tratě vypadají skvěle!
Krkonošská 70Veřejný závod v běhu na lyžích Krkonošská 70 je legendárním závodem hlídek, ale i jednotlivců. Závod ze série závodů Stopa pro život se řadí mezi nejstarší, nejdelší a nejnáročnější závody v České republice. Místem startu je již tradičně Špindlerův Mlýn - Svatý Petr, kde závod také končí. Trasa běhu vede převážně po značených turistických cestách a jeho účastníci přejedou celé Krkonoše od Špindlerova Mlýna přes Bobí louky na Černou horu a zpět do místa startu.

Krkonošská 70Kromě tradičního závodu hlídek na tratích 70 km a 50 km mužů, 50 km a 25 km žen či 25 km veteránů, které odstartují postupně v 8:00 hodin, vyrazí letos na trať v 8:20 hodin také účastníci v individuálních mužských i ženských kategoriích na 50 nebo 25 km. Všechny distance se poběží volnou technikou. A pro ty, kteří do Špindlerova Mlýna zavítají jako doprovod a nemají závodní ambice, je připravená v pohodovém tempu od 9:30 hodin tzv. Open jízda pod vedením zkušeného lyžařského instruktora.

krkonošská 70Všechny běžce čeká v zázemí, které je umístěné v areálu Sv. Petr, vyhřívaný stan s cateringem a jídelnou, teplé převlékárny, bezplatná úschovna věcí a kvalitní máza od mistrů mazačů. Na perfektně ošetřené trati nebudou chybět dobře zásobené občerstvovačky a ochotná obsluha. Přihlásit se k závodu můžete i na místě v pátek odpoledne (15:30 – 21:00) a v sobotu brzy ráno (6:00 – 8:00). Přijeďte zavřít letošní zimní sezónu 7. března 2020 do Špindlu se Stopou pro život!
Černá hora v Krkonoších - zábava v létě i v zimě

Černá hora v Krkonoších - zábava v létě i v zimě

Černá hora s nadmořskou výškou 1299 metrů leží ve východních Krkonoších, nachází se 3,5 km severozápadně nad lázeňským městečkem Janské Lázně. Kousek od vrcholu se nachází Černohorské rašeliniště, které je velmi turisticky vyhledávané. V zimě je oblast hojně využívána lyžaři, v létě turisty.

Krkonoše na běžkách - okolo Pece přes nejvyšší vrcholy

Krkonoše na běžkách - okolo Pece přes nejvyšší vrcholy

Náročnější trasa z Pece pod Sněžkou vás provede hlavním hřebenem východních Krkonoš s nejvyššími vrcholy České republiky - Sněžkou, Studniční a Luční horou. Tato trasa je určena zdatnějším lyžařům a milovníkům dalekých rozhledů.

Další aktuality

5.3.
2020
Ušetřete v Krkonoších se slevovými kartami

Ušetřete v Krkonoších se slevovými kartami

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty
18.2.
2020
Špindlerův Mlýn je nabitý zimními akcemi

Špindlerův Mlýn je nabitý zimními akcemi

Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty