Úvod > Aktuality > Nejnovějším přírůstkem brněnské zoo je mládě ledního medvěda
Nejnovějším přírůstkem brněnské zoo je mládě ledního medvěda
">
Příroda

Nejnovějším přírůstkem brněnské zoo je mládě ledního medvěda

  • Vydáno1. prosince 2015
Lední medvědice Cora přivedla na svět dalšího potomka. V těchto dnech se již z porodního boxu ozývá typický zvuk kojení, který připomíná startování traktoru. To je velmi pozitivní, protože mládě z prvního mléka získává nezbytné látky pro získání imunity. Coru s mládětem si návštěvníci prohlídnou zatím pouze na obrazovce.
Přípravy na porod lední medvědice probíhaly již několik měsíců. Změnila se krmná dávka se zvýšeným podílem ryb, vařeného masa, ovoce, červené řepy a další zeleniny. Na začátku října byl od Cory do záložního výběhu oddělen samec Umca.

Už při minulém porodu Cora nebyla nijak neomezována v pohybu a v posledních týdnech byla stále volně ve výběhu. Do porodního boxu byl připraven dostatek slámy na případný porod a to, kde mládě porodí, bylo přímo na samici ledního medvěda.
 

K Coře se nyní nepřibližují ani chovatelé

Medvědice porodila mládě v sobotu 21. listopadu ve 3:40 ráno venku ve výběhu a mládě si pak odnesla do porodního boxu. Nyní se od mláděte několik týdnů nebude vzdalovat. Má zabezpečený přísun vody do boxu a chovatelé Zoo Brno se k medvědí rodině poprvé přiblíží až v únoru příštího roku, kdy Cora začne opět přijímat potravu a proběhne první veterinární prohlídka mláděte. V nejbližších třech měsících potřebuje Cora s mláďaty absolutní klid, a proto je nyní pro návštěvníky uzavřena cesta kolem jejich výběhu.

Všichni příznivci brněnských ledních medvědů budou mít možnost sledovat přenos z porodního boxu Cory on-line na webu zoo, spuštěn bude v průběhu tohoto týdne.

Za poslední rok se ve světových zoologických zahradách narodilo 22 mláďat ledních medvědů, úspěšně bylo odchováno pouze šest: v japonské Ósace, v německém Rostocku a po dvou v nizozemském Rotterdamu a v Moskvě. Čtyři mláďata se před několika dny narodila také v Kanadě a USA, bohužel dvě z nich po porodu uhynula a další dvě se místní chovatelé snaží uměle odchovat.

Na Štědrý den nezapomeňte na komentované krmení, které se v brněnské zoo v tento den koná již tradičně.
Zoo Brno – za zvířátky po celý rok

Zoo Brno – za zvířátky po celý rok

Zoo Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části Beringia, Karibik, Wallacea a Kalahari. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Zoo Brno nemá zavírací den a láká návštěvníky po celý rok!

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika