Úvod > Aktuality > Nejnavštěvovanější místa v kategorii Zoo, zahrady a akvária: Praha, Zlín a Ostrava

Nejnavštěvovanější místa v kategorii Zoo, zahrady a akvária: Praha, Zlín a Ostrava

Vydáno 23. srpna 2019 Příroda
V čele nejnavštěvovanějších zoologických a botanických zahrad a akvárií stojí Zoo Praha, jedna z nejoblíbenějších zoologických zahrad na světě. Druhé místo patří Zoologické zahradě Zlín a třetí příčku obsadila Zoologická zahrada v Ostravě.
Zoologické zahrady většinou ve svých regionech patří k nejnavštěvovanějším místům. Výjimkou není ani pražská zoologická zahrada v Troji, která se zároveň umístila na třetím místě ve výčtu nejnavštěvovanějších míst Česka. Otevřeno má denně včetně víkendů a svátků, kromě pavilonů, výběhů a expozic tu najdete restaurace, lanovku, vyhlídkovou cestu, unikátní protiletecký kryt i vláček a další atrakce pro děti i dospělé.
 

TOP místa: víc než jen zvířata

Pavilony a expozice jsou v nejnavštěvovanějších zoologických zahradách samozřejmostí, těšit se ale můžete na spousty dalších zajímavostí. Například Zoologická zahrada Zlín letos otevřela novou letní expozici pro aligátory americké přímo před zámkem Lešná. Zoologická zahradaOlomouci nabízí prohlídku safari, kromě toho tu objevíte lanový park a vyhlídkovou věž. V královédvorském Safari Parku si prohlédnete Lví safari a kdo bude mít chuť na delší výlet do Afriky, ten si může vychutnat stylové ubytování v luxusních stanech v korunách stromů v Safari Kempu.
 

Kouzelná místa: zoo a botanická zahrada v jednom

Lákavým turistickým cílem je zoologická zahrada v Plzni, propojená s Botanickou zahradouDinoParkem, plným modelů pravěkých zvířat. Také Zoologická zahrada Ostrava zve do botanického parku: čekají vás několik kilometrů dlouhé trasy včetně naučné stezky mokřadním ekosystémem s obřími modely našich plazů a obojživelníků anebo největší kolekce rododendronů a azalek v Česku i na Slovensku.
 

Co vám nesmí uniknout: Trojské vinobraní sv. Kláry

Výlet do pražské zoologické zahrady můžete lehce spojit s prohlídkou blízké Botanické zahrady s obřím skleníkem Fata Morgana a vinicí Svatá Klára. O víkendu 14. a 15. září jedna z nejstarších vinic v Praze ožije oslavou sklizně: koná se totiž Vinobraní sv. Kláry, které představí místní vinařskou produkci i vína z dalších vinařství z Čech a Moravy. Chybět nebude ani doprovodný hudební program.
 
Výzkum návštěvnosti turistických cílů v České republice realizovala agentura CzechTourism ve spolupráci s destinačními společnostmi a krajskými úřady. Měřítkem návštěvnosti je počet registrovaných návštěvníků v tisících. Data zahrnují návštěvnost domácích a zahraničních turistů.
 
Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Safari Park Dvůr Králové - Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové - Afrika na dlani

Rádi vzpomínáte na své dětství a výlety do zoo? Ukažte i svým dětem svět plný vzrušujících zážitků. Nebo vyrazte sami a užijte si Safari Park! Nechte se unést iluzí Afriky při pohledu na velká stáda zvířat. Můžete se dokonce stát ošetřovatelem v zoo nebo bydlet ve stylovém hotelu či kempu.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích.

Zoo Liberec – dobrodružství z poznání

Zoo Liberec – dobrodružství z poznání

Nejstarší zoologická zahrada v bývalém Československu byla založena už v roce 1904. Pouze v Zoo Liberec můžete spatřit vzácné kopytníky urialy bucharské (Ovis orientalis bocharensis) nebo primáty mangabeje žlutobřiché (Cercocebus agilis chrysogaster) a paviány pláštíkové (Papio hamadryas).

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí ZOO je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný Dinopark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Zoo Brno - za zvířátky po celý rok

Zoo Brno - za zvířátky po celý rok

Zoo Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části Beringia, Karibik, Wallacea a Kalahari. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Zoo Brno nemá zavírací den a láká návštěvníky po celý rok!

Zoologická zahrada Olomouc - Svatý Kopeček

Zoologická zahrada Olomouc - Svatý Kopeček

Zoo chová více než 1700 kusů zvířat ve 350 druzích. Zoo nabízí možnost prohlídky vzácných druhů zvířat v pěti pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, okružní jízdu vláčkem nebo 32 m vysokou vyhlídkovou věž, kterou žádná jiná zoo nemá. V zoo pokračují další etapy výstavby rozlehlého safari.

Zoo Jihlava - připravte se na zážitek

Zoo Jihlava - připravte se na zážitek

Zahrada je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.