Úvod > Aktuality > Nejnavštěvovanější místa Moravskoslezského kraje: Dolní Vítkovice, zoo a Landek park, zkrátka Ostrav

Nejnavštěvovanější místa Moravskoslezského kraje: Dolní Vítkovice, zoo a Landek park, zkrátka Ostrava!!!

Vydáno 10. srpna 2019 Zážitky
V desítce nejnavštěvovanějších míst Moravskoslezského kraje najdete Ostravu dokonce na sedmi příčkách. Prvenství patří Dolním Vítkovicím, které se umístily i v pětici nejnavštěvovanějších míst Česka, další příčky obsadily ostravská zoologická zahrada a Landek park.
Největším turistickým lákadlem Moravskoslezského kraje se stala takzvaná Dolní oblast Vítkovic, historický industriální areál v srdci Ostravy. Při prohlídce projdete bývalý Důl Hlubina a vyšplháte i na vrcholek vysoké pece, v níž se tavilo železo. Nyní se z jejích ochozů otvírají nádherné výhledy na město, jeho okolí a Beskydy. Unikátem je bývalý obrovský zásobník plynu, v němž vznikla moderní hala Gong, a také Velký a Malý Svět techniky, místo zábavy a poučení pro malé i velké.
 

TOP místa: zoo, hornické muzeum a výstaviště

Mezi hojně navštěvované cíle se řadí také ostravská Zoologická zahrada, jíž zároveň patří třetí místo v kategorii Zoo, zahrady a akvária, a Landek Park. V místech, kde vznikl první ostravský důl, dnes objevíte hornické muzeum s typickou hornickou hospodou, lesopark a různá sportoviště. Spousty akcí lákají výletníky na Slezskoostravský hrad a na hrad Sovinec, pro rodiny s dětmi je rájem na zemi ostravský DinoPark. Oblíbené je i výstaviště Černá louka, dějiště výstav, veletrhů, kongresů a konferencí s expozicí historických motorek.
 

Neobjevená místa: technické i přírodní památky

Autentické příběhy, technické památky a výlety plné objevů: to je Technotrasa, propojující jedinečná místa Moravskoslezského kraje. Zavede vás například do Dolu Michal v Ostravě-Michálkovicích, kde během komentované prohlídky zažijete pracovní den běžného horníka a můžete svlažit hrdlo v hornické hospodě U Cingra. Jednou ze zastávek je také Technické muzeum TatraKopřivnici, ale mile překvapení budete i jinde. Znáte třeba zámeček Nový Dvůr, u něhož roku 1905 jeho majitel Quido Riedl založil arboretum s bohatou dendrologickou sbírkou pěti světadílů?
 

Co vám nesmí uniknout: festival České hrady.cz v Hradci nad Moravicí

Letní kulturní festival České hrady.cz míří na sever: další zastávkou bude 16. a 17. srpna Hradec nad Moravicí. Festival, který představí špičku současné české a slovenské hudební scény v čele s kapelou Kryštof, letos slaví patnácté narozeniny. Festivalové koncerty se odehrávají na dvou pódiích v blízkosti vybraných hradů a čeká vás příjemné překvapení: v ceně lístku totiž je vstupenka na prohlídku hradu a zámku zdarma!
 
Výzkum návštěvnosti turistických cílů v České republice realizovala agentura CzechTourism ve spolupráci s destinačními společnostmi a krajskými úřady. Měřítkem návštěvnosti je počet registrovaných návštěvníků v tisících. Data zahrnují návštěvnost domácích a zahraničních turistů.
 
DinoPark Ostrava - pravěký svět na dlani

DinoPark Ostrava - pravěký svět na dlani

Přemýšlíte, kam s dětmi na výlet? Navštivte zábavný a vzdělávací park určený dětem všech věkových kategorií. DinoPark Ostrava se nachází 13 km od centra Ostravy mezi Orlovou a Doubravou. Na ploše 35 ha je 70 modelů druhohorních zvířat v životních velikostech a nově uvidíte i roztomilá mláďata.

Landek park Ostrava s expozicí hornického muzea - jednou nahoře, jednou (v) dole

Landek park Ostrava s expozicí hornického muzea - jednou nahoře, jednou (v) dole

Největší hornické muzeum v České republice s nejširší nabídkou doplňkových služeb nabízí svým návštěvníkům celodenní výlet mezi památkami v přírodě. Přijďte si vyzkoušet, co znamená jednou nahoře, jednou (v) dole.

Slezskoostravský hrad

Slezskoostravský hrad

Vydejte se poznat Slezskoostravský hrad, kde se pořádají různé koncerty, jarmarky, divadelní představení a jiné kulturní akce.

Galerie výtvarného umění v Ostravě - české i evropské umění

Galerie výtvarného umění v Ostravě - české i evropské umění

Jednou z pěti nejvýznamnějších sbírkotvorných institucí v České republice je Galerie výtvarného umění v Ostravě. Kromě kvalitní výstavní sbírky českého i evropského výtvarného umění, která v současné době čítá kolem 20 tisíc děl, nabízí rozsáhlou knihovnu a badatelnu pro veřejnost.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích.

Výstaviště Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v současné době patří mezi pět nejvýznamnějších českých veletržních správ. V současné době se zde konají výstavy, veletrhy, kongresy a konference.

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici

Technické muzeum Tatra dokumentuje a chrání obraz zrození a historického vývoje prvních dopravních prostředků v tehdejším Rakousko-Uhersku. Právě tady si uvědomíte, že dnes si život bez aut už ani nedokážeme představit.

Hrad Sovinec - historické pořady po celou sezonu

Hrad Sovinec - historické pořady po celou sezonu

Nejrozsáhlejší moravský hradní komplex v Nízkém Jeseníku založili začátkem 14. stol. páni ze Sovince. Na hradě jsou pořádány kulturní akce, zejména vystoupení šermířských skupin, divadelních souborů a hudebníků, jsou prezentována tradiční řemesla.

Dolní Vítkovice - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní Vítkovice - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysokých pecí Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.

Zřícenina hradu Strallenberg - pohled na Štramberk z věže zvané Trúba

Zřícenina hradu Strallenberg - pohled na Štramberk z věže zvané Trúba

Dominantou města Štramberk je zřícenina hradu Strallenberg (Štramberk) s válcovou věží zvanou Trúba, který leží na skalnatém vrcholu tzv. Zámeckého kopce. Po rozsáhlé rekonstrukci je Trúba nyní opět přístupná.

Další aktuality

18.9.
2019
Dny NATO připomenou 20 let od vstupu České republiky

Dny NATO připomenou 20 let od vstupu České republiky

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
30.8.
2019
Festival ohňostrojů rozzáří město Hlučín

Festival ohňostrojů rozzáří město Hlučín

Severní Morava a Slezsko | Zážitky