Úvod > Aktuality > Nejnavštěvovanější místa Královéhradeckého kraje: zoo, Stezka korunami stromů a zámek Dětenice

Nejnavštěvovanější místa Královéhradeckého kraje: zoo, Stezka korunami stromů a zámek Dětenice

Vydáno 17. srpna 2019 Zážitky
Nejnavštěvovanějším místem Královéhradeckého kraje je Safari Park Dvůr Králové, areál s Africkým a Lvím safari a navíc jedna z našich nejkrásnějších zoologických zahrad. Za ní se zařadila Stezka korunami stromů v Janských Lázních a zámek Dětenice v Českém ráji.
V královédvorském Safari Parku si kromě klasické zoologické zahrady prohlédnete skutečné Africké safari nebo Lví safari; podobně jako v národních parcích Afriky tady mezi zvířaty a lidmi nejsou žádné bariéry a připravena je rovněž řada zážitkových a vzdělávacích programů. V areálu Safari Parku se dokonce můžete ubytovat, a to v hotelu Safari Lodge, ve stylových bungalovech nebo v luxusních stanech „v korunách stromů“ v Safari Kempu.
 

TOP místa: příroda, výhledy, hrady a zámky

Podobně jako další stezky v korunách stromů a v oblacích se i Stezka korunami stromů v Janských Lázních zařadila mezi nejnavštěvovanější místa v kategorii Zábavní turistické cíle. V dalším výčtu najdete především hrady a zámky, oblíbené mezi dětmi: hravý a zábavný zámek Dětenice s pohádkami a historickými programy, středověkými hostinami a pivovarem, hrad a zámek Staré Hrady plný draků, čarodějnic a čertů, anebo zámek Častolovice se zámeckou minizoo. Řada výletníků zamířila také do Prachovských skal, k baroknímu Hospitálu Kuks, na renesanční zámek Opočno anebo na hrad Kost.
 

Neobjevená místa: Božena Němcová, krajky a pohádky

Mezi oblíbené výletní destinace Královéhradeckého kraje patří také zámek RatibořiceBabiččině údolí, místo spojené s dětstvím a mládím spisovatelky Boženy Němcové. Její další osudy poznáte v místě, které patří k neobjeveným pokladům, v Domku Boženy Němcové s malým muzeem v Červeném Kostelci. Vypravit se můžete také za tajemstvím krajkářského řemesla do Muzea krajky ve Vamberku a s dětmi zamiřte do Českého ráje, do pohádkové Rumcajsovy ševcovnyJičíně.
 

Co vám nesmí uniknout: léto v Hradci Králové

Krajské město Hradec Králové zve na přelomu srpna a září na řadu akcí. Vychutnejte si například od 23. do 25. srpna Hradeckou V8, legendární sraz amerických vozů v prostorách kempu Stříbrný rybník anebo o týden později od 31. srpna do 1. září největší leteckou přehlídku a soutěž vojenských bojových letounů v Česku, CIAF – Czech International Air Fest. V sobotu 31. srpna se nechte pozvat ještě na jednu akci, Svátky vína na soutoku Labe a Orlice, začátkem září se pak chystají Slavnosti královny Elišky. Nezapomeňte ani na nejkrásnější pohled na město: otvírá se z vrcholku Bílé věže, která pro sezonu 2019 připravila interaktivní pohádkový program.
 
Výzkum návštěvnosti turistických cílů v České republice realizovala agentura CzechTourism ve spolupráci s destinačními společnostmi a krajskými úřady. Měřítkem návštěvnosti je počet registrovaných návštěvníků v tisících. Data zahrnují návštěvnost domácích a zahraničních turistů.
 
Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů vznikla na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Vyhlídková věž, která nabízí rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně, je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů. Po trase mezi korunami stromů ujdete 1 511 metrů, dolů se lze dostat tobogánem.

Safari Park Dvůr Králové - Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové - Afrika na dlani

Rádi vzpomínáte na své dětství a výlety do zoo? Ukažte i svým dětem svět plný vzrušujících zážitků. Nebo vyrazte sami a užijte si Safari Park! Nechte se unést iluzí Afriky při pohledu na velká stáda zvířat. Můžete se dokonce stát ošetřovatelem v zoo nebo bydlet ve stylovém hotelu či kempu.

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína - hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické okruhy.

Hospital Kuks - zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks - zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks naleznete ve stejnojmenné obci Kuks nedaleko městečka Jaroměř. V malebném údolí Labe na začátku 18. století nechal postavit František Antonín Špork (Sporck - 1662 – 1738) nejprve lázeňské budovy se zámkem a panským hostincem, a to díky léčivému pramenu, který zde vyvěral.

Zámek Častolovice - skvost české historické architektury

Zámek Častolovice - skvost české historické architektury

Renesanční zámek je obydlen a otevřen návštěvníkům i různým společenským akcí. K zámku přiléhá anglický park se zvěřincem.

Zámek Ratibořice v Babiččině údolí

Zámek Ratibořice v Babiččině údolí

Seznámit se s dobou Petra Birona, vévody Kuronského, a jeho dcery Kateřiny Vilemíny, vévodkyně Zaháňské, nejznámější postavy spojené s historií zámku v Ratibořicích, je možné nejen při prohlídce samotného zámku, ale především při návštěvě některé z akcí konaných v areálu zámku a v Babiččině údolí.

Hrad Kost v Českém ráji

Hrad Kost v Českém ráji

Jedním z nejzachovalejších, nejvýznamnějších a zároveň posledních středověkých hradů v České republice je hrad Kost. Hrad se nachází asi 18 km od města Jičín v chráněné krajinné oblasti Český ráj. Momentálně prochází hrad nákladnou rekonstrukcí, prohlídky se konají.

Prachovské skály v Českém ráji

Prachovské skály v Českém ráji

Nejznámější částí Českého ráje jsou bezpochyby Prachovské skály, ráj pro horolezce. Toto skalní město leží necelých 10 km severozápadně od města Jičín. Vybrat si můžete z několika prohlídkových okruhů.

Státní zámek Opočno - objevte bohaté sbírky obrazů a zbraní

Státní zámek Opočno - objevte bohaté sbírky obrazů a zbraní

Areál opočenského zámku je jedinečným souborem památek, dokládajících způsob života, vkus i myšlení části české společnosti v průběhu pěti století. V zámku, obklopeném přírodně krajinářským parkem, jsou dochovány historické interiéry s bohatými sbírkami obrazů a zbraní.

Další aktuality