Úvod > Aktuality > Nejmladší a nejzábavnější návštěvnická trasa plzeňského pivovaru
Nejmladší a nejzábavnější návštěvnická trasa plzeňského pivovaru
">
Gurmánská turistika

Nejmladší a nejzábavnější návštěvnická trasa plzeňského pivovaru

  • Vydáno14. dubna 2011
Již od srpna 2010, kdy byla slavnostně otevřena Návštěvnická trasa plzeňského pivovaru Gambrinus, navštívilo trasu spousta milovníků a milovnic zlatého moku a dobré zábavy. Návštěvnickou trasu si oblíbili také populární čeští hudebníci, jako například skupiny Tři Sestry nebo Kabát. Přijďte se pobavit i vy.
Kde se pivo vaří, tam se dobře daří
Při prohlídce za doprovodu milých průvodkyň a průvodců budete mít možnost nahlédnout přímo do provozu pivovaru Gambrinus, kde vám vysvětlí, jak sládkové dohlížejí na kvalitu piv Gambrinus a také budete seznámeni se surovinami, tradičními postupy a nejmodernějšími technologiemi, které stojí za nejoblíbenějším českým pivem.

Co se vám vybaví, když se řekne Gambrinus?
Toto bude první otázka, na kterou se vás zeptá váš pivavšeznalý průvodce, když vstoupíte do skvělé interaktivní „Gambrinus Arény“, která nemá v České republice obdoby. Během prohlídky se dozvíte něco málo o obnově pivovaru Gambrinus, který byl téměř celý zničen během náletů v roce 1945. Projedete se v čase na historickém náklaďáku, budete mít možnost si kopnout penaltu proti brankáři Gambrinus ligy a také si například budete moci zahrát s Kabáty nebo Třemi Sestrami.

Hledání ztraceného času
První částí prohlídky je vystoupení tehdejšího ředitele Františka Hlaváčka, který se hlavní měrou zasloužil o poválečnou obnovu pivovaru. Tehdy prožíval pivovar Gambrinus své nejtěžší chvíle. Během náletů, na konci 2. světové války, byl totiž z velké části zničen a hrozil jeho zánik. Pouze díky jeho oddanosti a nadšení tehdejšího a ostatních zaměstnanců se podařilo pivovar znovu obnovit. Rok poté pivovar produkoval dvě stě tisíc hektolitrů piva Gambrinus, které dál získávalo na popularitě. Pivu Gambrinus se podařilo překonat i další těžká období, udržet si svou kvalitu a stát se nejoblíbenější značkou piva v České republice.

Projížďka časem
Do minulosti s pivem Gambrinus vyrazíte atraktivní formou a to přímo na korbě historického náklaďáku. Tato velmi zajímavá virtuální projížďka časem připomene nejdůležitějšími milníky v poválečné historii piva Gambrinus a zavzpomínáte si i na slavné fotbalové momenty, počátky rock & rollu u nás, sametovou revoluci nebo první roky demokracie.

Penaltový rozstřel
Tuto část prohlídky ocení určitě nejeden fanoušek Gambrinus ligy. Před rozbouřeným stadionem budete muset překonat brankáře z pokutového kopu a podržet tak svůj tým v rozhodujícím okamžiku zápasu. Pokusy jsou celkem tři a pobaví vás nejen bouřlivé reakce diváků, ale i zajímavé ohodnocení sportovního komentátora.

Souboj kytar
Nakonec vám „Gambrinus Aréna“ nabídne vystoupit na pódium a objevit v sobě druhého Pepu Vojtka či Lou Fanánka Hagena. Pro návštěvníky těchto prostor je totiž připravena soutěž ve dvojicích ve hře na elektrickou kytaru.

Poté, co se seznámíte s historií piva a pivovaru, začutáte si a zabrnkáte si na kytaru vás na závěr prohlídky čekají orosené sklenice zlatavého moku. Při ochutnávce piv Gambrinus vám jeden z pivovarských odborníků vysvětlí, jak se pozná kvalita piva a jak o něj správně pečovat. Dozvíte se také, jak se pivo správně čepuje a budete si to moci také pod odborným dohledem vyzkoušet.

Návštěvnickou trasu můžete navštívit každý den a stejně jako pivo chutná nejlépe v kruhu přátel, to samé platí i pro samotnou návštěvu trasy. Aktuální časy prohlídek najdete na www.gambrinus.cz nebo si ověřte na tel: +420 377 062 888.
Party víkendy v pivovaru Gambrinus

Party víkendy v pivovaru Gambrinus

Slavíte narozeniny, svátek, úspěšnou zkoušku, státnice, promoci, rozlučku se svobodou, narození potomka,...? Nebo si jen chcete pořádně užít večer s kamarády? Uspořádejte oslavu nebo párty pro kamarády v pivovaru Gambrinus.

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka pivovaru Gambrinus

Prohlídka „Jak se pivo vaří“ začíná přímo v srdci pivovaru Gambrinus, v nově zrekonstruované Varně 1869. Hned zkraje vám nabídne na probuzení smyslů malou degustaci. Mimo jiné si můžete prohlédnout unikátní výrobní prostory nebo vyzkoušet školu čepování.