Úvod > Aktuality > Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky
Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky
"> "> Do národní souteže vín 2013 bylo prihlášeno 692 vzorku "> Salon vín ve Valticích zve na ochutnávku vín z celé CR
Gurmánská turistika

Rulandské bíle ze Zámeckého vinařství Bzenec je nejlepším vínem České republiky

  • Vydáno5. prosince 2018
Zástupci Národního vinařského centra a hodnotící komise vyhlásili 4. prosince ve Valticích absolutního Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín 2019, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice. Šampionem soutěže pro rok 2019 se stalo Rulandské bílé, Collection 1508, pozdní sběr, ročník 2017 ze Zámeckého vinařství Bzenec.
VínoVíno pochází z vinice „Klínky“ ve vinařské obci Vracov Zámeckého vinařství Bzenec. Šampion Salonu vín – národní soutěže vín 2019 uspěl v konkurenci 2 196 moravských a českých vín přihlášených do soutěže. Nejprve postoupil z nominačního kola Národní soutěže vín – vinařské oblasti Morava/slovácké vinařské podoblasti do prvního národního kola a dále do druhého finálového kola Salonu vín – národní soutěže vín 2019, které proběhlo 3. a 4. prosince ve Valticích. Odborná porota jej v konkurenci 400 finalistů soutěže vyhodnotila jako absolutního vítěze. Šampion se stal zároveň vítězem kategorie A – bílá vína do 12 g/l. zb. cukru.

Salon vínDevatenáctiletá tradice, počet přihlášených vzorků, unikátní trojkolový systém hodnocení, pečlivý výběr proškolených degustátorů a profesionální chemické analýzy hodnocených vín jednoznační činí ze Salonu vín – národní soutěže vín nejprestižnější soutěž vín v České republice. Hodnocení v superkomisi bylo velmi vyrovnané, rozdíl mezi prvním a druhým vínem byla pouze jedna desetina bodu. Koresponduje to s celkovou úrovní vín hodnocených ve finálním kole, která byla naprosto špičková. Do druhého – finálového kola postoupilo 398 finalistů, ze 112 vinařství, ze kterých porotci vybrali 100 nejlepších vín České republiky, která obdržela titul „Zlatá medaile Salonu vín ČR 2019“.

Nová kolekce Salonu vín 2019 bude pro veřejnost otevřena opět od soboty 2. února 2019. Stávající degustační expozice Salonu vín ČR 2018 bude otevřena do 15. prosince 2018, poté bude expozice uzavřena a bude probíhat její příprava na znovuotevření.
Zámecké sklepy v Bzenci

Zámecké sklepy v Bzenci

Při návštěvě Zámeckých sklepů Bzenec se seznámíte se s historií samotných sklepů, bzeneckého zámku i s výrobou vína, a také budete moci přímo ve sklepech víno ochutnat a to, co vám zachutná poté zakoupit v podnikové prodejně.

Sklepní ulička ve Vracově – vracovský Parlament

Sklepní ulička ve Vracově – vracovský Parlament

Vracovské sklepy bývali jakousi druhou radnicí i kolbištěm debat politických a hospodářských, o čemž svědčí i název jednoho z nich, a to "Parlament".

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Zámek Valtice – za poznáním a vínem na jižní Moravu

Dominantou Valtic je barokní zámek s kaplí a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Kaple je využívána k hudebním produkcím. Zámek sloužil rodu Lichtenštejnů jako „rodinný domek“. Zpřístupněno je 21 místností zámku a nachází se zde také expozice o knížecí rodině, nově opravené sály a zámecké divadlo.

Salon vín České republiky – ta nejlepší moravská a česká vína

Salon vín České republiky – ta nejlepší moravská a česká vína

Skvělá moravská a česká vína a romantické prostředí hradů a zámků vytváří znamenitou kombinaci, která okouzlí snad každého návštěvníka jižní Moravy. Nádherně zrekonstruovaný a na míru uzpůsobený sklep zámku Valtice ukrývá 100 nejlepších vín z celého Česka pro aktuální sezónu.

Další aktuality

4.10.
2022
Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Jihomoravský kraj | Příroda
29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika