Úvod > Aktuality > Na zámku Hluboká můžete obdivovat vánočně vyzdobenou kuchyni
Na zámku Hluboká můžete obdivovat vánočně vyzdobenou kuchyni
"> "> ">
Památky

Na zámku Hluboká můžete obdivovat vánočně vyzdobenou kuchyni

  • Vydáno12. prosince 2019
Státní zámek Hluboká připravil na letošní advent novinku, kterou jsou netradičně vyzdobené prostory zámecké kuchyně. Na výzdobě kuchyně se podíleli zahradníci z několika jihočeských zámků a významný český florista Slávek Rabušic. Nechybí vánoční stromeček, ani cukroví s vánočkami. Kuchyni si lze prohlédnout ještě po dva adventní víkendy: 14. – 15. prosince a 21. – 22. prosince 2019.
zámecká kuchyněZámek Hluboká připravil na letošní Vánoce úplnou novinku, a to netradičně vyzdobenou kuchyni, která se otevírá návštěvníkům každý adventní víkend, letos tedy ještě 14. – 15. a 21. – 22. prosince 2019.

Na výzdobě pracovali zahradníci z několika jihočeských zámků a významný český florista Slávek Rabušic. Nechybí vánoční stromeček, ani cukroví s vánočkami. Otevřeno bude každou adventní sobotu a neděli od 10:00 do 16:00. Prohlídky jsou volné bez průvodce a cena za prohlídku kuchyně zůstává nezměněná, tj. 100 Kč pro dospělé, 70 Kč pro děti a seniory nebo 260 Kč pro rodiny.

Na nádvoří zámku se po několika letech vrátil stánek, kde si návštěvníci mohou zakoupit vánoční punč, teplý jablečný závin nebo horké kaštany.
Andělská Hluboká vás příjemně naladí

Andělská Hluboká vás příjemně naladí

Do pátého ročníku vstupuje 28. listopadu 2021 Andělská Hluboká. Kouzelnou adventní i vánoční atmosféru navodí ve městě i v jeho okolí desítky akcí. Vánočně laděný program, který připravují místní spolky i profesionálové z kulturních organizací ve městě, zaplní všechny adventní víkendy. Uskuteční se na několika místech ve městě, především na hlavním pódiu na náměstí, ale i na zámku, v kostele, v zoo nebo Alšově jihočeské galerii.

Zámek Hluboká nad Vltavou – neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká nad Vltavou – neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.