!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Nejlepší tramín na světě je z Moravy!
Nejlepší tramín na světě je z Moravy!
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Nejlepší tramín na světě je z Moravy!

  • Vydáno19. října 2021
Začátkem října 2021 zaznamenali moravští a čeští vinaři další významný mezinárodní úspěch, tentokrát ve Francii na soutěži Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg. Z této prestižní soutěže vín si odvážejí ocenění za nejlepší suchý tramín na světě, který pro letošní rok pochází z Ratíškovic na Hodonínsku a vyrobilo jej B\V vinařství. Mimo to naši vinaři získali dalších 30 medailí.
Stejně jako v loňském roce se ve francouzském Štrasburku stalo nejúspěšnějším tuzemským vinařstvím B/V vinařství z moravských Ratíškovic. Opět po roce získalo ocenění za nejlepší suchý Tramín soutěže za svůj Tramín červený 2018, výběr z hroznů. Kromě tohoto ocenění si vinařství odváží krásné 4 zlaté a 3 stříbrné medaile.

Na soutěži se také mimořádně dařilo Vinařství Josef Valihrach, které si odváží 2 zlaté a 2 stříbrné medaile. Po jedné zlaté medaili ještě obdržela vinařství Bohemia sekt, Portz Insel, Rochuz, Vinselekt MichlovskýZnovín Znojmo. Celkem si moravská a česká vína rozdělila 11 zlatých a 19 stříbrných medailí. Přitom letos byl zisk jakékoli medaile opravdovým úspěchem. Komise byly přísné a podle nových pravidel Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno se posunuly bodové hranice, například zlato tak začínalo až na 89 bodech.

vínoV letošním roce naši vinaři obstáli v konkurenci 660 bílých vín ze 20 zemí světa. Soutěž proběhla 2. a 3. října tradičně ve Štrasburku. Sedmdesát vinařských odborníků z 21 zemí udělilo celkem 185 medailí ve 12 soutěžních kategoriích. Mezinárodní vinařská soutěž Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg je organizována pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno) a VINOFED.
Perlivý svět Bohemia Sektu

Perlivý svět Bohemia Sektu

Přijďte se ponořit do tajuplných hlubin bublinek sektu, které jsou plné alchymie chutí a vůní šumivých vín značky Bohemia Sekt. Dvouhodinový program je určený skupinám od 10 do 45 osob, během které návštěvníci ochutnají skvělé sekty a poodhalí tajemství výroby šumivých vín.

B\V Vinařství Milotice

B\V Vinařství Milotice

Všechna vyrobená vína z B\V Vinařství musí nejdříve zachutnat zdejším vinařům, kteří si je až poté dovolí nabídnout svým zákazníkům. Vlajkovou lodí vinařství je „královská“ odrůda Ryzlink rýnský. Velký důraz zde kladou také na červené odrůdy.

Loucký klášter ve Znojmě – Znovín Znojmo

Loucký klášter ve Znojmě – Znovín Znojmo

Vřelého přijetí se vám dostane v premonstrátském klášteře v Louce u Znojma, který byl po staletí jedním z nejvýznamnějších klášterních komplexů ve střední Evropě. Současné dění v Louckém klášteře je úzce propojeno se jménem společnosti Znovín Znojmo.

Vinařství Valihrach – ochutnejte víno od nejlepšího vinaře České republiky

Vinařství Valihrach – ochutnejte víno od nejlepšího vinaře České republiky

Vychutnejte si skvělá vína z produkce vinařství Valihrach, která získala řadu ocenění nejenom na domácích výstavách, ale také v zahraničí. Z poslední doby jsou to například zlaté medaile ze světových soutěží ve Francii a v Bruselu.

Vinselekt Michlovský – kvalitní vína z Rakvic

Vinselekt Michlovský – kvalitní vína z Rakvic

Miloš Michlovský založil svoji firmu roku 1993. Od samého počátku se zaměřil na produkci velmi kvalitních vín nejvyšších jakostních stupňů. Vsadil na citlivou péči o vinice, dlouholeté zkušenosti, precizní zpracování hroznů a využití nejmodernějších technologií.

Letohrádek Portz Insel – Víno Cibulka

Letohrádek Portz Insel – Víno Cibulka

400 let starý Ditrichštejnský letohrádek na cyklostezce Mikulov-Valtice. Občerstvení, degustace, příroda, a romantická atmosféra. Příjemná procházka z Mikulova. Na kole první zastávka z, anebo poslední před Mikulovem.

Další aktuality

25.11.
2021
Den otevřených sklepů v Pavlově bude, proběhne však netradičně

Den otevřených sklepů v Pavlově bude, proběhne však netradičně

Jižní Morava | Gurmánská turistika
23.11.
2021
Špilberk ožije hračkami na hradě

Špilberk ožije hračkami na hradě

Jižní Morava | Zážitky