Úvod > Aktuality > Nejlepší muzejní expozici najdete v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně
Nejlepší muzejní expozici najdete v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíne
"> Nejlepší muzejní expozici najdete v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíne "> Expozice mapuje dejiny batovského koncernu od založení firmy až do jejího znárodnení v roce 1945 "> Expozice patrí k nejoblíbenejším u návštevníku muzea napríc vekovými skupinami
Kultura

Nejlepší muzejní expozici najdete v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně

  • Vydáno11. června 2014
Nejlepší muzejní výstava České republiky se nachází v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Rozhodla o tom odborná porota národní soutěže Gloria Musaealis, která udělila v konkurenci dalších 39 jedinečných výstav prvenství expozici Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost. Zlínskou převahu ve 12. ročníku celostátní soutěže potvrdilo i II. místo v kategorii Muzejní počin 2013 pro 14|15 Baťův institut, který sdružuje kromě muzea i krajskou galerii a knihovnu.

Baťa institutCenu Gloria musaealis v kategorii Muzejní výstava roku 2013 získalo Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně za stálou expozici "Princip Baťa. Dnes fantazie, zítra skutečnost".

Expozice mapuje dějiny baťovského koncernu od založení firmy až do jejího znárodnění v roce 1945. Stručně shrnuje i poválečný vývoj. Baťovská éra je rozdělena do řady témat, která se zabývají základními obory působnosti koncernu od výroby, budování zahraničních společností přes prodej, reklamu, dopravu až po nevýrobní sféru.

Další díl expozice je věnován zlínskému filmovému studiu, jeho historii, produkci a osobnostem s ním spojených. Závěrečným okruhem je fenomén moderního cestovatelství s prezentovaným sbírkovým fondem inženýrů Hanzelky a Zikmunda, Eduarda Ingriše a Stanislava Škuliny.

Expozice byla otevřena byla 1. května 2013 a od té doby patří k nejoblíbenějším expozicím u návštěvníků muzea napříč věkovými skupinami.

Obuvnické muzeum ve Zlíně – Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Obuvnické muzeum ve Zlíně – Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Expozice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně s názvem "Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost" se nachází v budově 14 bývalého továrního areálu.

Další aktuality