Úvod > Aktuality > Nejlepší kavárnou podle profesionálů je Cafe Louvre
Nejlepší kavárnou podle profesionálu je Cafe Louvre
"> Nejlepší kavárnou podle profesionálu je Cafe Louvre
Gurmánská turistika

Nejlepší kavárnou podle profesionálů je Cafe Louvre

  • Vydáno30. října 2012
Cenu Czech Bar Awards, kterou vyhlašuje odborný časopis Barlife, získal letos v kategorii kaváren bar Café Louvre.
V kavárněVíce než šedesát členů Bar Awards Academy po pečlivém posouzení nominovalo do každé kategorie šest podniků. Odborná porota pak hodnotila podniky prostřednictvím osobní návštěvy a poté na základě 27 kritérií vyhlásila nejlepší bary, klub a kavárnu.
 
Czech Bar Awards je prestižní soutěž, která oceňuje nejlepší bary, kavárny a kluby České republiky. Je vyhlašována každoročně odborným časopisem Barlife a pořádána ve spolupráci s Českou barmanskou asociací a Asociací hotelů a restaurací ČR.
 
Metodika soutěže je rozdělena na dvě fáze. V první je sestavena finální nominace šesti podniků v každé kategorii, které získaly nejvíce hlasů od akademie (Bar Awards Academy – poradní sbor, složený z odborníků z nápojové gastronomie, zástupců partnerů a gastro médií) a jeden podnik nominovaný časopisem Barlife.
 
Ve druhé fázi vybírá vítěze z finálové šestice odborná porota. Ta ohodnotí každý z nominovaných podniků na základě osobní návštěvy podle přísných hodnotících kritérií, sestavených dle specifik jednotlivých kategorií. Z každé šestice vzejde vítěz dané kategorie.
 
Nejlepší Café bar/Kavárna
Café Louvre, Národní 22, Praha 1
 
Nejlepší Koktejlový bar
Hemingway bar, Karoliny Světlé 26, Praha 1
 
Nejlepší Hotelový bar
Black Angel's/U Prince, Staroměstské náměstí 460/29, Praha 1
 
Nejlepší Design bar
Oblaca/Žižkovská televizní věž, Mahlerovy sady 1, Praha 3
 
Nejlepší Klub
Music club Phenomen, Nádražní 84, Praha 5
 
Nejlepší Pivní bar/pub
Nota Bene, Mikovcova 4, Praha 2
Café Louvre – chodíval sem Albert Einstein, Franz Kafka, bratři Čapkové...

Café Louvre – chodíval sem Albert Einstein, Franz Kafka, bratři Čapkové...

Kavárna Louvre byla založena v roce 1902 a pokračuje v tradici podniku, který byl od počátku špičkou pražského kavárenství i centrem kulturního dění. Nejnovějším počinem je otevření Galerie Louvre, kde na 400 m² můžete zhlédnout či zakoupit soudobé české umění.

Koktejlový bar – to je Hemingway bar Praha

Koktejlový bar – to je Hemingway bar Praha

Podnik inspirováný Ernestem Hemingwayem, jakožto jedním z nejznámějších barových milovníků, který proslavil nejeden koktejl, najdete v Praze. Bar nabízí odpočinek, ale i ochutnávku více než dvě stě druhů rumů, ale i dalších destilátů, koktejlů a výběr nejušlechtilejších šumivých vín.

Black Angel’s Bar Praha – jeden z nejlepších barů na světě

Black Angel’s Bar Praha – jeden z nejlepších barů na světě

Black Angel’s Bar je postaven ve stylu prohibičních podniků 30. let typu tzv. „public house“, kde se lidé všech společenských vrstev potkávali se svými známými a přáteli. Patří mezi desítku nejlepších barů na světě.

Televizní věž Žižkov – Tower Park Praha

Televizní věž Žižkov – Tower Park Praha

Žižkovský vysílač je jednou z pražských dominant a současně nejvyšší pražskou stavbou. Věž vysoká 216 metrů byla postavena v letech 1985-1992 podle plánů architektů Václav Aulického a Jiřího Kozáka. Díky náročné rekonstrukci vás veškeré prostory osloví nevšedním stylem a designem.