Úvod > Aktuality > Nejlepší evropské krasobruslaře uvidíte v Ostravě
Nejlepší evropské krasobruslaře uvidíte v Ostravě
">
Zimní sporty

Nejlepší evropské krasobruslaře uvidíte v Ostravě

  • Vydáno23. ledna 2017
Česká republika má tu čest opět hostit vrcholnou krasobruslařskou událost. Mistrovství Evropy v krasobruslení se uskuteční v ostravské aréně ve dnech 25. – 29. ledna 2017. Evropský šampionát krasobruslařů se do České republiky vrátí po 18 letech, naposledy hostila ME v roce 1999 Praha. Ostravský šampionát přinese čtyři soutěžní dny a v neděli ho zakončí exhibice.
Evropský šampionát krasobruslařů se uskuteční od 25. do 29. ledna 2017Ostravar aréně. Šampionát nabídne čtyři závodní dny a v neděli jej uzavře exhibice. K vidění budou od pondělí 23. ledna také tréninky. Mistrovství starého kontinentu se do České republiky vrátí po 18 letech, naposledy hostila ME v roce 1999 Praha.

Na led se vydají tři ze čtyř obhájců titulu – Ruska Jevgenia Medveděvová, Španěl Javier Fernandéz a francouzský taneční pár Gabriella Papadakis, Guillaume Cizeron. Mezi sportovními páry jsou největšími favority loni stříbrní Němci Aliona Savčenková, Bruno Massot. V kategorii žen se pak na soutěžní led vrátí mistryně světa, pětinásobná evropská šampionka a olympijská medailistka Carolina Kostrnerová z Itálie.

Domácí barvy bude hájit sedmička Čechů. V kategorii mužů se v Ostravě představí vedle lídra týmu Michala Březiny, bronzového medailisty ze Záhřebu 2013, také osmnáctiletý Jiří Bělohradský.

Další pětici českých krasobruslařů čeká velká premiéra na mistrovství Evropy. Mezi ženami bude Českou republiku reprezentovat Michaela Lucie Hanzlíková. První start na ME v kategorii dospělých si odbude také sportovní dvojice Anna Dušková a Martin Bidař, juniorští mistři světa 2016, a nadějný juniorský taneční pár Nicole Kuzmich, Alexander Sinicyn.