Úvod > Aktuality > Nejhezčí vánoční strom je podle ankety v Českých Budějovicích
Nejhezčí vánoční strom je podle ankety v Českých Budějovicích
"> "> ">

Nejhezčí vánoční strom je podle ankety v Českých Budějovicích

Vydáno 23. prosince 2019 Zážitky
Anketa, v níž letos čtenáři iDnes.cz hlasovali o nejkrásnějším vánočním stromu letošních Vánoc, má svého vítěze. V hlasování nejvíce bodů nasbírala 12 metrů vysoká jedle kavkazská na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

Zlaté České Budějovice

Vánoce České BudějoviceKrásná 12metrová kavkazská jedle zdobící náměstí Přemysla Otakara II., získala v anketě 9459 hlasů. Své prvenství obhajovaly České Budějovice již potřetí za sebou a opět se jim podařilo ve velké konkurenci zvítězit. Sláva patří ale také zaměstnancům Dopravního podniku města, kteří strom již třikrát nazdobili tak, že v anketě uspěl.

Na náměstí stojí prodejní stánky, kde si můžete koupit velice zajímavé věci. K mání jsou jak vánoční, tak i nevánoční produkty. Můžete si pořídit dekoraci, dárky, keramiku, trdelníky, cukroví, svařák atd. Adventní trhy po celou dobu doprovází zajímavý kulturní program a akce, které potěší nejen děti. Trhy a ledové kluziště zůstanou v provozu až do 6. ledna 2020.
 

Stříbrná Plzeň

Vánoční trhy PlzeňNa druhém místě se umístila Plzeň se smrkem ztepilým, který měří čtrnáct metrů. Strom, který dostal 6857 hlasů, rostl v Lochotínské ulici na Roudné. Strom zdobí nové osvětlení - čtyři kilometry světelných řetězů v ledově bílé barvě, 30 velkých svítících hvězd, sněhové vločky, stříbrné matné a lesklé koule a na vrcholu svítí půlmetrová trojrozměrná hvězda.

Plzeňské Vánoční trhy na náměstí Republiky jsou nejdelší trhy, které se během roku v Plzni konají, trvají až do 23. prosince. Nejlépe je vypravit se na ně až k večeru, kdy se rozsvítí slavnostní výzdoba a historické domy na náměstí vytvoří trhům tak trochu pohádkovou kulisu. Nebude chybět slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Na Štědrý den od 11 hodin tu bude k vidění opravdový živý betlém v podání ochotníků ze Starého Plzence.


Bronzový Cheb

ChebNa třetím místě se umístil Cheb na náměstí Jiřího z Poděbrad. Jedná se o nádhernou jedli bělokorou, kterou daroval městu pan Dvořák z Dolního Žandova. Čtyřiadvacet metrů vysoká jedle rostla na zahradě rodinného domu přesně tři desetiletí. Tehdejší majitelé jedli vysadili v listopadu 89, krátce po sametové revoluci. Nynější majitel nemovitosti o skácení jedle rozhodl z bezpečnostních důvodů.

Chebské vánoční trhy nabízejí do 26. prosince Ježíškovu dílnu, zvonici, betlém, vyhlídku z radniční věže a mnoho dalšího. Nechybí ani několik desítek stánků, které jsou plné adventního zboží a rovněž občerstvení. Přestože letošní trhy potrvají do 26. prosince, bruslit se bude na náměstí až do 24. ledna.

Další aktuality

11.8.
2020
#světovéČesko a bizoni v České Kanadě

#světovéČesko a bizoni v České Kanadě

Jižní Čechy | Příroda
10.8.
2020
Vodníci obsadí o víkendu Třeboň

Vodníci obsadí o víkendu Třeboň

Jižní Čechy | Zážitky
10.8.
2020
Deset hradů, zámků a klášterů kolem Vltavy

Deset hradů, zámků a klášterů kolem Vltavy

Jižní Čechy | Památky