Úvod > Aktuality > Nejhezčí vánoční strom je podle ankety v Českých Budějovicích

Nejhezčí vánoční strom je podle ankety v Českých Budějovicích

Vydáno 23. prosince 2019 Zážitky
Anketa, v níž letos čtenáři iDnes.cz hlasovali o nejkrásnějším vánočním stromu letošních Vánoc, má svého vítěze. V hlasování nejvíce bodů nasbírala 12 metrů vysoká jedle kavkazská na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

Zlaté České Budějovice

Vánoce České BudějoviceKrásná 12metrová kavkazská jedle zdobící náměstí Přemysla Otakara II., získala v anketě 9459 hlasů. Své prvenství obhajovaly České Budějovice již potřetí za sebou a opět se jim podařilo ve velké konkurenci zvítězit. Sláva patří ale také zaměstnancům Dopravního podniku města, kteří strom již třikrát nazdobili tak, že v anketě uspěl.

Na náměstí stojí prodejní stánky, kde si můžete koupit velice zajímavé věci. K mání jsou jak vánoční, tak i nevánoční produkty. Můžete si pořídit dekoraci, dárky, keramiku, trdelníky, cukroví, svařák atd. Adventní trhy po celou dobu doprovází zajímavý kulturní program a akce, které potěší nejen děti. Trhy a ledové kluziště zůstanou v provozu až do 6. ledna 2020.
 

Stříbrná Plzeň

Vánoční trhy PlzeňNa druhém místě se umístila Plzeň se smrkem ztepilým, který měří čtrnáct metrů. Strom, který dostal 6857 hlasů, rostl v Lochotínské ulici na Roudné. Strom zdobí nové osvětlení - čtyři kilometry světelných řetězů v ledově bílé barvě, 30 velkých svítících hvězd, sněhové vločky, stříbrné matné a lesklé koule a na vrcholu svítí půlmetrová trojrozměrná hvězda.

Plzeňské Vánoční trhy na náměstí Republiky jsou nejdelší trhy, které se během roku v Plzni konají, trvají až do 23. prosince. Nejlépe je vypravit se na ně až k večeru, kdy se rozsvítí slavnostní výzdoba a historické domy na náměstí vytvoří trhům tak trochu pohádkovou kulisu. Nebude chybět slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Na Štědrý den od 11 hodin tu bude k vidění opravdový živý betlém v podání ochotníků ze Starého Plzence.


Bronzový Cheb

ChebNa třetím místě se umístil Cheb na náměstí Jiřího z Poděbrad. Jedná se o nádhernou jedli bělokorou, kterou daroval městu pan Dvořák z Dolního Žandova. Čtyřiadvacet metrů vysoká jedle rostla na zahradě rodinného domu přesně tři desetiletí. Tehdejší majitelé jedli vysadili v listopadu 89, krátce po sametové revoluci. Nynější majitel nemovitosti o skácení jedle rozhodl z bezpečnostních důvodů.

Chebské vánoční trhy nabízejí do 26. prosince Ježíškovu dílnu, zvonici, betlém, vyhlídku z radniční věže a mnoho dalšího. Nechybí ani několik desítek stánků, které jsou plné adventního zboží a rovněž občerstvení. Přestože letošní trhy potrvají do 26. prosince, bruslit se bude na náměstí až do 24. ledna.

Další aktuality

18.2.
2020
Český Krumlov ovládne Masopust

Český Krumlov ovládne Masopust

Jižní Čechy | Zážitky
13.2.
2020
Užijte si svátek zamilovaných v Českém Krumlově

Užijte si svátek zamilovaných v Českém Krumlově

Jižní Čechy | Zážitky