Úvod > Aktuality > Nejezte blbě! Užijte si letošní Grand Restaurant Festival

Nejezte blbě! Užijte si letošní Grand Restaurant Festival

Vydáno 15. ledna 2019 Gurmánská turistika
„Nejezte, nepijte ani nežijte blbě!“ vyzývá každoročně Grand Restaurant Festival, který začíná 15. ledna a končí 28. února 2019. Za zvýhodněné festivalové ceny ochutnáte speciality nejlepších a nejzajímavějších restaurací. Grand Restaurant Festival probíhá přímo v interiérech vybraných podniků z publikace Maurerův výběr Grand Restaurant. Lidé mohou ochutnat luxusní delikatesy za zvýhodněné ceny. Těšit se můžete na speciální „Mňam zážitky“.
Motto "Chuť da Vinci" bude provázet již X. ročník úspěšného Grand Restaurant Festivalu, který proběhne v 91 prestižních restauracích Maurerova výběru v celé ČR 15.1. - 28.2. 2018.

Ochutnáte zvýhodněné degustační menu inspirované lokálními surovinami, kreativitou těch nejlepších šéfkuchařů a samozřejmě Itálií a surovinami i recepty z doby renesance. Ceny degustací se pohybují od 250 Kč do 600 Kč.

Mnohé z oceněných restaurací z celé ČR je možno v rámci Grand Restaurant Festivalu osobně navštívit a „ochutnat“. Je mezi nimi i 7 prestižních podniků, které se letos probojovali do TOP 10: Terasa U Zlaté studně, InterContinental hotel Zlatá Praha, V Zátiší, Bellevue, Miyabi, Marriott hotel - Midtown Grill a U Labutě. V rámci festivalu můžete ochutnat luxusní delikatesy za zvýhodněné festivalové ceny, na jednotlivé degustace se bude možné objednat dopředu na internetových stránkách Grand Restaurant Festivalu.
 

Grand Restaurant Festival letos inspiruje Leonardo da Vinci

RenesanceLetošní desátý ročník Grand Restaurant Festivalu se ponese v duchu 500. výročí úmrtí renesančního umělce a vynálezce Leonarda da Vinci. Šéfkuchaři, jejichž restaurace se do festivalu zapojili, tak budou pracovat se surovinami a recepty z doby renesance.

Da Vinci je autorem pravděpodobně nejslavnějšího gastronomického obrazu na světě, Poslední večeře. Asi každý vám řekne, co se na obraze děje, ale nejspíš nikdo neví, co se na té večeři jí. Jsou to chleba, olivy a víno, což je příznačné pro osazenstvo, ale také se tam objevil úhoř na pomerančích, což vůbec není košer a nemůže být u večeře, u které sedí Žid. Vysvětluje se to tím, že malíři na obrazy vždy doplňovali něco, co bylo typické pro ně a co měli rádi.

Poslední večeřeLeonardo prý také vymyslel spoustu předmětů pro gastronomii - mimo jiné otáčecí rošt, ubrousek a sušák na něj, struhadlo na sýr, sekáček na česnek a definoval i zásady slavnostního stolování.

V rámci festivalu se nabízí Základní ochutnávka za 250 Kč (1 jídlo a 1 nápoj), Dvouchodová degustace za 500 Kč (2 jídla dle výběru a sklenka vína nebo piva + lahev přírodní vody) a Tříchodová degustace za 600 Kč (3 jídla, 2 sklenky piva nebo vína a lahev přírodní vody).
 

Mňam zážitky festivalu

Grand Restaurant Festival bude i tentokrát nabízet něco speciálního navíc, tedy „Mňam Zážitky“. Na vícechodovou degustaci čínské, japonské, thajské, indonéské či indické kuchyně, „Teppanyaki show“ a „Sushi Workshop“ se můžete těšit s Asian Temple – vůně a chutě Asie.  
 
Díky Mňam Procházce zvané „Kód da Vinci“ zavítáte s Pavlem Maurerem do proslulých podniků: Villa Richter, košer King Solomon a Aria, Coda. Populární „Brunche“ budou probíhat o víkendech v Mlýnci, Asian Temple a zbrusu novém luxusním podniku Xclusive Society.
 
Na vlastní průzkum se můžete vydat díky Mňam Balíčkům, jež spojují špičkové kulinární požitky s ubytováním ve výjimečných lokalitách. V široké nabídce jsou i speciální témata: To nejlepší z Prahy, Romantika a Wellness, Relaxace a turistika a Na výlet s dětmi.
Restaurace a Wine bar Aromi - italská kuchyně se zde cítí jako doma

Restaurace a Wine bar Aromi - italská kuchyně se zde cítí jako doma

Jestli se italská kuchyně někde v Česku cítí doma, tak je to právě tady. Pokrmy připravují nekomplikovaně a při zachování čerstvosti surovin, které dováží z Itálie od menších dodavatelů i v bio kvalitě.

Restaurace Mlýnec - gastronomické zážitky nedaleko Karlova mostu

Restaurace Mlýnec - gastronomické zážitky nedaleko Karlova mostu

Čeká na vás nejlepší místo v Praze a netušený kulinářský zážitek. Mlýnec je nejmladší restaurací společnosti Zátiší Catering Group s vyhlášenou mezinárodní kuchyní Marka Purkarta.

Restaurace U Malířů na Maltézském náměstí v Praze

Restaurace U Malířů na Maltézském náměstí v Praze

Restaurace s nádechem starých časů a romantické atmosféry, která byla založena již v roce 1543 se nachází na Maltézském náměstí na Malé Straně. Nabízí výjimečný interiér, který je zdoben freskami.

Hotel Art Nouveau Palace v Praze

Hotel Art Nouveau Palace v Praze

Art Nouveau Palace Hotel se nachází přímo v srdci historického centra Prahy. Budova z roku 1909 byla postavena ve stylu vídeňské secese. Hotel nabízí ubytování ve 124 elegantních pokojích s vysokými stropy a stylovým nábytkem, ideálních k odpočinku po náročném dni v ruchu pulzujícího velkoměsta.

Ekofarma Lesní bouda u Pece pod Sněžkou

Ekofarma Lesní bouda u Pece pod Sněžkou

Ekofarma Lesní bouda se nachází nad Pecí pod Sněžkou na hlavní turistické trase. Součástí je i ubytování a vyhlášená restaurace. Na okolních loukách se pase stádo oveček a koz. Hosté mohou tento pohled vychutnat z příjemné terasy při ochutnávce místních krkonošských specialit.

Marriott hotel Praha s restaurací Midtown Grill

Marriott hotel Praha s restaurací Midtown Grill

Pokud si chcete v Praze dopřát pohodlí a luxus, ubytujte se v pětihvězdičkovém hotelu Marriott, který disponuje světlými a prostornými, moderně zařízenými pokoji. Hotelová restaurace Midtown Grill je svou vynikající kuchyní vyhlášená.

Agarden restaurant v Českém ráji

Agarden restaurant v Českém ráji

Agarden restaurant najdete v citlivě zrekonstruovaném venkovském objektu naproti baroknímu kostelu sv. Václava přímo na návsi malé vesničky Boseň, která leží na hranici Českého ráje.

Prominent restaurant&terrace - potěší všechny vaše smysly

Prominent restaurant&terrace - potěší všechny vaše smysly

Kulinářským zážitkem a zdvořilou obsluhou je restaurace Prominent příslibem nezapomenutelného večera.

Restaurace Valoria - tradiční česká kuchyně

Restaurace Valoria - tradiční česká kuchyně

Restaurace se vyznačuje příjemným a decentním prostředím, kde si hosté mohou vychutnat špičkovou gastronomii. Kuchyně vaří výhradně z čerstvých a lokálních surovin, které si vybírá od dodavatelů z okolí.

Zámecká restaurace na zámku Liblice

Zámecká restaurace na zámku Liblice

Přímo v historických prostorách zámku Liblice se nachází zámecká restaurace s kapacitou 80 míst. Každého z návštěvníků jistě zaujme její pozdně barokní výzdoba s freskami, která přispívá, společně s vynikající nabídkou zámecké kuchyně, k mimořádnému kulinářskému zážitku.

Art & Design Hotel Miura - nová dimenze architektury

Art & Design Hotel Miura - nová dimenze architektury

Architektonická lahůdka pochází z dílny LABOR13 a má znázorňovat kosmickou loď, kterou obývá rodinka Krychloidů od Davida Černého. V hotelu najdete také špičková díla světových i českých umělců, jako jsou mimo jiné Andy Warhol, Damien Hirst, Henry Moore, Tony Cragg či Petr Pastrňák.

Gourmet restaurant hotelu Promenáda Karlovy Vary

Gourmet restaurant hotelu Promenáda Karlovy Vary

Chcete potěšit své chuťové pohárky něčím opravdu speciálním? Pak zavítejte do Gourmet restaurant hotelu Promenáda, která obdržela již mnoho ocenění za kvalitu a pohostila nepřeberné množství velmi významných hostů.

Nebespán café & apartments - ubytování a krásná kavárna na Šumavě

Nebespán café & apartments - ubytování a krásná kavárna na Šumavě

V rodinném hotýlku v Kašperských Horách s jedinečnou atmosférou najdete nejen výbornou kávu, špičkovou gastronomii od francouzského kuchaře a krásné ubytování, ale především vlídnost a profesionalitu. Přijeďte do Nebespána na výlet s přáteli, dovolenou s dětmi, či některý z tématických víkendů.

Farm Table Bar a Brasserie v Klecanech

Farm Table Bar a Brasserie v Klecanech

Nevšední restaurace ohromí vzdušností a vysokými stropy. Veškerá jídla připravují v otevřené kuchyni.

Villa Bílý mlýn - restaurace a penzion v Liberci

Villa Bílý mlýn - restaurace a penzion v Liberci

Restaurace v tónech krémové a hnědé barvy, se zlatavými štukovými dekoracemi, si vás získá útulnou atmosférou. Pochutnat si můžete na francouzské a středomořské kuchyni, francouzských krajových specialitách i domácích dezertech.

Wellness & spa hotel Augustiniánský dům Luhačovice

Wellness & spa hotel Augustiniánský dům Luhačovice

V největších moravských lázních, Luhačovicích, najdete čtyřhvězdičkový Wellness & Spa hotel. Poznejte místo prvorepublikové noblesy a elegance, místo, kde pobýval a tvořil Leoš Janáček.

Gourmet Hotel & Restaurant Villa Patriot

Gourmet Hotel & Restaurant Villa Patriot

Malý, luxusní boutique hotel přímo v centu Mariánských Lázní - přesto v klidné části nedaleko parku.

Medité - první tapas restaurace v Mariánských Lázních

Medité - první tapas restaurace v Mariánských Lázních

Zaujme vás hlavně široká nabídka skvělých tapas, které nabízí jako první ve městě. Mají tu také velkou nabídku vín, a to zahraničních i moravských. Moderní a svěží interiér, ve kterém se budete cítit báječně!

Zámecká restaurace Piano Nobile

Zámecká restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile Chateau Mcely je otevřena sedm dní v týdnu se sezónním à la carte menu. Menu je postaveno na kvalitních surovinách tak, aby gastronomický zážitek pomohl hostům dosáhnout rovnováhy těla a duše.

MG restaurace Mladá Boleslav

MG restaurace Mladá Boleslav

MG restaurace nabízí pokrmy z čerstvých ryb, mořských plodů, výběrových mas, domácích těstovin, sýrů, salámů a vynikající šunky.Restaurace reprezentuje italskou a českou kuchyni s důrazem na kvalitní, čerstvé a lokální suroviny.

Best Western hotel Vista Ostrava

Best Western hotel Vista Ostrava

Kompletně zrekonstruovaný Best Western Hotel Vista nabízí širokou škálu služeb pro firemní a konferenční klientelu. Moderně zařízené hotelové pokoje, gurmánský Restaurant Buena Vista, nové konferenční sály a profesionální a osobní přístup k hostům, zpříjemní Váš pobyt v Ostravě.

Hotel Mercure Ostrava Center – nový hotel společnosti Accor v Ostravě

Hotel Mercure Ostrava Center – nový hotel společnosti Accor v Ostravě

Čtyřhvězdičkový hotel Mercure v Ostravě, umístěný v historické budově v centru města, se svým výjimečným stylem stal jedním z nejoblíbenějších hotelů v Ostravě.

Restaurace Bonté Pardubice

Restaurace Bonté Pardubice

Bonté znamená francouzský přívlastek vyjadřující "dobré". Přijďte se přesvědčit, že o dobré se zde snaží vším - vstřícným personálem, kuchyní vysokého standardu, nabídkou vín i tematickými akcemi.

Triton restaurant – unikátní krápníková jeskyně v srdci Prahy

Triton restaurant – unikátní krápníková jeskyně v srdci Prahy

Restaurace v krápníkové jeskyni v srdci Prahy, přímo na Václavském náměstí, má pro každého připravený nezapomenutelný zážitek – jako byste se ocitli v jiném světě – genius loci prostoru z roku 1912, originalita původního secesního interiéru, tradice špičkové gastronomie, antický příběh.

Alchymist Grand Hotel & Spa Praha

Alchymist Grand Hotel & Spa Praha

Několik kroků od Pražského hradu a Karlova mostu, mezi malebnými uličkami Malé Strany, se nachází luxusní Alchymist Grand Hotel & Spa. Pětihvězdičkový boutique hotel vládne pohádkovým kouzlem s vytříbeně zařízenými pokoji, jež odrážejí historický charakter města.

Coda Restaurant - posezení na terase s krásným výhledem na Prahu

Coda Restaurant - posezení na terase s krásným výhledem na Prahu

Navštívíte-li hlavní město, jistě si nebudete chtít nechat ujít něco dobrého k snědku, zvláště, když bude gastronomický zážitek spojen s překrásným výhledem na matičku Prahu.

Augustine Restaurant

Augustine Restaurant

Menu vytváří šéfkuchař Marek Fichtner známý z kuchařské show MasterChef a jeho tým.

Aureole Fusion Restaurant & Lounge Praha - gurmánský požitek mezi hvězdami

Aureole Fusion Restaurant & Lounge Praha - gurmánský požitek mezi hvězdami

Vstupte do světa neotřelých výhledů, chutí a vůní. V Aureole, nejvýše položené restauraci a vinotéce v České republice vás okouzlí kulinářské umění stejně jako magická atmosféra, která nelze popsat slovy, ale musí se vidět a zažít.

Špičková gastronomie v restauraci Bellevue

Špičková gastronomie v restauraci Bellevue

Špičková gastronomie v moderních designových prostorech se skleněnými prvky od Ronyho Plesla. Díky poloze na nábřeží Vltavy se nabízí neopakovatelný výhled na Pražský hrad a Karlův most.

Řízená zážitková restaurace Benjamin ve Vršovicích

Řízená zážitková restaurace Benjamin ve Vršovicích

Restaurace Benjamin obnovuje tradice. Je místem s neotřelou kuchyní, kde poznáte svého šéfkuchaře, místem, kde poznáte jeden druhého, místem kde se všichni zákazníci setkají u jednoho stolu a nechají se hýčkat chutěmi regionální české kuchyně.

Restaurace Deer Prague

Restaurace Deer Prague

Restaurace, která si klade poměrně vysoký cíl být rodinnou restaurací s domáckou atmosférou. Nabízí degustační menu o šesti chodech a může být spojeno i s degustací vín. A co vaří?

Ada restaurant

Ada restaurant

Příjemná a stylová restaurace v hotelu Hoffmeister & Spa nabízí moderní zážitkovou kuchyni.

Holiday Inn Prague Congress Centre

Holiday Inn Prague Congress Centre

Čtyřhvězdičkový hotel Holiday Inn Prague Congress Centre se nachází v klidné lokalitě Vyšehradu a je snadno dostupný z města.

Hotel InterContinental Prague

Hotel InterContinental Prague

Hotel InterContinental Prague je luxusní hotel vystavěný v 70. letech, kde hlavním stavebním materiálem byl holý beton a skleněné pásy oken s keramickým obkladem.

Japonská restaurace Miyabi v centru Prahy

Japonská restaurace Miyabi v centru Prahy

I vy se můžete naučit připravovat suši pod vedením skutečných odborníků. Pokud si objednáte „Suši večer plný překvapení“, čekají vás japonské speciality - samozřejmě včetně suši, které bude navíc připraveno přímo před vašimi zraky i s odborným výkladem.

Hýčkejte své tělo i duši v hotelu Mandarin Oriental

Hýčkejte své tělo i duši v hotelu Mandarin Oriental

Nechte rozmazlovat sebe a harmonizovat své tělo a ducha v jediných lázních na světě umístěných do renesanční kaple v pražském Mandarin Oriental hotelu. Okouzlí vás ubytování plné luxusu, komfortu a elegance umístěné v renovovaných prostorách bývalého dominikánského kláštera ze 14. století.

Hotel Golden Well s restaurací Terasa U Zlaté studně

Hotel Golden Well s restaurací Terasa U Zlaté studně

Hotel U Zlaté Studně je původní residence slavného astronoma Tychona Brahe situována do inspirativního prostředí Malé Strany. Nabízí 17 luxusně vybavených pokojů a 2 nádherné apartmány odrážející historii doby císaře Rudolfa II. Hotel okouzlí nejen nádhernými výhledy, ale také vyjímečným servisem.

V Zátiší - stabilní hvězda pražské gastronomie

V Zátiší - stabilní hvězda pražské gastronomie

V Zátiší je tajemství chutí! Dva šéfkuchaři každý den odhalují tajemství nových chutí a s radostí se s hosty dělí o své objevy. Všechny suroviny dostávají V Zátiší dvě dimenze.

Villa Richter a Svatováclavská vinice – unikátní výhled na historickou Prahu

Villa Richter a Svatováclavská vinice – unikátní výhled na historickou Prahu

Součástí Pražského hradu je Svatováclavská vinice s Richterovou vilou. Unikátní prostředí vinice nabízí výhled na nejkrásnější část historické Prahy. Sama Richterova vila je významnou klasicistní památkou a tvoří nepřehlédnutelnou architektonickou dominantu při průjezdu Chotkovými sady.

U Labutě - pivnice a restaurace s novou dimenzí služeb

U Labutě - pivnice a restaurace s novou dimenzí služeb

Grilovaná kolena, kuřecí křidélka, vepřová žebírka jsou zde běžnou součástí každého posezení. Děláme gastronomii tak, aby ji host mohl vnímat celou škálou pocitů, vjemů a aby uspokojila maximálně jeho potřeby.

Restaurace a pension Babiččina zahrada v Průhonicích

Restaurace a pension Babiččina zahrada v Průhonicích

Babiččina zahrada je restaurace v kouzelném prostředí a fantastickou českou prvorepublikovou kuchyní. Nabízí také ubytování ve stylovém pensionu a pořádání firemních i soukromých akcí.

Jedinečný jihočeský gurmánský zážitek v Hotelu Dvořák v Táboře

Jedinečný jihočeský gurmánský zážitek v Hotelu Dvořák v Táboře

Patříte k milovníkům nevšední gastronomie? Nechcete se spokojit s fádní nabídkou jídel, které nabízí většina restaurací? V restauraci LA CAVE hotelu Dvořák Tábor máte ochutnejte jedinečné degustační menu a vaše chuťové buňky Vám budou vděčné!

Restaurace Goldie v Táboře - vychutnejte si elegantní a klidnou atmosféru

Restaurace Goldie v Táboře - vychutnejte si elegantní a klidnou atmosféru

Restaurace Goldie hotelu Nautilus láká na vynikající jídlo a širokou nabídku nápojů. Ochutnejte pestrou paletu českých i mezinárodních specialit. Vysoké stropy a velká okna vytvářejí elegantní a klidnou atmosféru s nádherným výhledem na Žižkovo náměstí v Táboře.

Hotel Ostrov u Tisé - relax s unikátní atmosférou

Hotel Ostrov u Tisé - relax s unikátní atmosférou

Hledáte ideální místo pro strávení romantického víkendu, klidné rodinné dovolené a odpočinku? Využijte služby čtyřhvězdičkového hotelu s bazénem, restaurací a wellness centrem, který se chlubí nádherným výhledem do nedotčené přírody Českého Švýcarska.

Hostinec Rekovice s ubytováním v Trojanovicích

Hostinec Rekovice s ubytováním v Trojanovicích

V restauraci na vás čeká jednoduchý a elegantní styl, hořící krb a průhled do kuchyně pod pokličku šéfkuchaře. Hlavním motivem rekonstrukce budovy bylo propojení vnitřku s vnějškem.

Hotel Větruše - zámecký hotel v Ústí nad Labem

Hotel Větruše - zámecký hotel v Ústí nad Labem

Čtyřicet dva pokojů, osmdesát čtyři lůžek, sauna, posilovna, wellness, masáže a rakousko - uherská kuchyně. To vše a ještě mnohem více nabízí nově otevřený hotel, který vyrostl jako přístavba k výletnímu zámečku.

Zážitková restaurace Vyhlídka ve Velkých Karlovicích

Zážitková restaurace Vyhlídka ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice na Valašsku přinášejí novinku pro všechny gurmány a labužníky. Ve Spa hotelu Lanterna byla otevřena jedna z prvních zážitkových restaurací na Východní Moravě. Vznikla v prostorách bývalé zimní zahrady hotelové restaurace.

Restaurant Genius Loci v Žebráku

Restaurant Genius Loci v Žebráku

Anglického krále jsme ještě neobsluhovali, Václav IV. však u nás už byl. Restaurant Genius Loci se nachází v zrekonstruovaném přízemí renesančního domu ve středu města Žebráku. Již při vstupu do průjezdu na vás dýchne nenapodobitelná atmosféra.

Restaurant La Villa ve Zlíně - původní Vavrečkova vila

Restaurant La Villa ve Zlíně - původní Vavrečkova vila

Vavrečkova vila v části Zlína - Mokré. Patřila důležitému spolupracovníkovi Tomáše Bati - Hugo Vavrečkovi (mimo jiné také dědečka exprezidenta Václava Havla a jeho bratra Ivana z matčiny strany).

Francouzská restaurace Art Nouveau

Francouzská restaurace Art Nouveau

Francouzská restaurace je typem prestižní výběrové restaurace vysoké kvality ve slohu pražské secese. Kvalitní mezinárodní kuchyně pod vedením šéfkuchaře Patrika Bečváře. Romantické prostředí, doplněné živou klavírní hudbou.

Grand Restaurant Festival 2020

Grand Restaurant Festival 2020

Festival se uskuteční 15. 1. - 28. 2. 2020 již tradičně v asi 100 nejlepších a nejzajímavějších restauracích z celé České republiky podle nezávislého průvodce Maurerův výběr Grand Restaurant.

Další aktuality