Úvod > Aktuality > Nejextrémnější závod Zimní výzva pomůže malému Lukáškovi
Zimní výzva pomuže dobré veci
"> Zimní výzva pomuže dobré veci "> Start Zimní výzvy pomuže Lukáškovi "> Extrémní závod Zimní výzva
Zimní sporty

Nejextrémnější závod Zimní výzva pomůže malému Lukáškovi

  • Vydáno21. února 2014
Pětadvacet dvojic, tedy rovných padesát odvážlivců, odstartuje už tuto sobotu do závodu Rock Point – Zimní výzva. Nejextrémnější zimní outdoor-survivalový závod dvojic ve volném terénu konaný na území Česka navíc pomůže malému Lukáškovi, který je po dětské mozkové obrně.
Extrémní závod Zimní výzvaSobotní start v Šumperku není určen jen samotným sportovcům. Při jeho příležitosti je připraven kulturní program pro rodiny s dětmi, kdy celý výtěžek ze symbolického vstupného (20 Kč) poputuje na transparentní účet Lukáše Bílého. Pětiletý chlapec je po dětské mozkové obrně upoután na invalidní vozík. Všechny peníze, které se podaří vybrat, budou určeny k financování Lukáškovy rehabilitace. Třeba tak všichni trochu pomůžeme tomu, že by se Lukášek jednou mohl postavit sám na start podobné akce, jako je závod Rock Point – Zimní výzva.

Program v Pavlínině dvoře, jenž je součástí vlastivědného muzea Šumperk, začne už v 15 hodin. Připraveny budou sportovní hry o drobné ceny pro děti. Na své si ale přijdou i dospělí, kterým zahrají kapely Sioux, Burani z New Jersey nebo The Creators. Program, který je naplánovaný do 20 hodin bude vrcholit chvíli před 19. hodinou. Ve tři čtvrtě nebe rozzáří ohňostroj a s odbitím sedmé večerní se na trať vydají účastníci závodu Rock Point – Zimní výzva 2014.

Po celou dobu bude zajištěno občerstvení, o které se stará zábřežská restaurace Galeria Ristorante Napoletana v čele s šéfkuchařem Františkem Pospíšilem, který připraví jak italské speciality, tak i tradiční české grilované klobásy. Chybět nemůže pivo a pro zahřátí bude punč a svařák.

Do letošního ročníku odstartuje rovných padesát odvážlivců, tedy pětadvacet dvojic z celé České republiky. Tentokrát si účastníci poprvé mohli zvolit jednu ze dvou vypsaných tras, avšak v obou případech jde o pořádnou porci kilometrů (154 km a 229 km). Závodníci jsou "po svých" a pomáhat si mohou pouze v dané dvojici. Povoleny jsou sněžnice, nesmeky, mačky, lyže nebo trekové či běžkařské hole. 

Po sobotním startu v Šumperku se před účastníky budou na cestě tyčit všechny hlavní vrcholy Jeseníků a Orlických hor. Závodníci musí přejít Praděd, Králický Sněžník nebo Velkou Deštnou. Zatímco "krátká" trať odolné sportovce zavede po zhruba 154 kilometrech do Rokytnice v Orlických horách, ta dlouhá po 229 skončí v Trutnově v Krkonoších. Důležité je projít všemi průchozími body a checkpointy.