Úvod > Aktuality > Nejen za vínem do Modrých hor...
Nejen za vínem do Modrých hor...
"> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Nejen za vínem do Modrých hor...

Vydáno 22. července 2021
Nádherný mikroregion Modré hory propojuje 5 vinařských obcí. Velké Pavlovice postavily moderní sklepní uličku „opilé sklepy“. V Němčičkách si v zimě užijete lyžování mezi vinicemi. Bořetice mají Spolkovou Republiku Kraví hora a v ní 260 vinných sklípků. V Kobylí vás kromě vína nadchne rozhledna Stezka nad vinohrady, na jejíž vrchol vyjedou i vozíčkáři. A ve Vrbici tvoří 7 pater sklípků kopec jako z pohádky.
#světovéČesko a putování za hobity a opičkou Emilkou na Vrbici

#světovéČesko a putování za hobity a opičkou Emilkou na Vrbici

Máme dobrou zprávu pro fanoušky Hobita a filmové trilogie Pán prstenů: abyste si prohlédli obydlí legendárních Tolkienových hobitů, nemusíte jezdit na Nový Zéland. Podobnou podívanou nabízí kolonie vinných sklepů v jihomoravské Vrbici.

Velké Pavlovice

Velké Pavlovice

Město proslavily meruňky, víno a tradice lidové kultury, které ožívají zejména při srpnových krojovaných hodech o svátku Nanebevzetí Panny Marie. Pěkný pohled na okolní vinohrady se otvírá z rozhledny Slunečná, kuriozitou je moderní sklepní ulička s „opilými“ pestrými domky.

Bořetice

Bořetice

Vinařská vesnice leží v mírně zvlněné krajině na úpatí Ždánického lesa, v krajině, které se díky pěstování modrých odrůd vinné révy přezdívá Modré Hory. Nejproslulejší lokalitou jsou Kraví hory, kde se nad uličkami vinných sklepů zvedají svahy plné úrodných vinohradů, korunované rozhlednou.

Kobylí

Kobylí

Kobylí, Bořetice, Velké Pavlovice, Němčičky a Vrbice: to je pět obcí Modrých hor, krajiny odedávna proslulé svými červenými víny. Leží v mírně zvlněné krajině jižní Moravy, prohlédnout byste si měli především starobylé vinné sklepy, svažité vinice a také unikátní rozhlednu.

Němčičky

Němčičky

Jihovýchodní výběžky Ždánického lesa, vinařská obec rozložená ve strmých svazích devíti údolí a vinice, táhnoucí se do všech stran, to jsou jihomoravské Němčičky. Po místech s nejhezčími výhledy vede vinařská stezka, v zimě tu na lyžaře čeká nejníže položená sjezdovka ve střední Evropě.