Úvod > Aktuality > Muzeum Františkovy Lázně láká na historický jarmark na Seebergu

Muzeum Františkovy Lázně láká na historický jarmark na Seebergu

Vydáno 17. července 2019 Kultura
Muzeum Františkovy Lázně zve všechny milovníky historie v sobotu 20. července na Historický jarmark s podtitulem „Goethe v Čechách“. Příchozí se mohou těšit na dobré pivo, bohaté občerstvení, trh, lidová řemesla, chebský folklór, koňský povoz, loutkové divadlo, tematické dílny pro děti nebo ražbu mincí.
SeebergV letošním roce připomene tradiční Historický jarmark na Seebergu dobu J. W. Goetheho, který v Západních Čechách rád pobýval. V rámci akce, která se uskuteční v sobotu 20. července 2019 se hrad a jeho návštěvníci na celý jeden den přenesou do 18. století, do doby v níž slavný básník, dramatik, filozof, právník, humanista a politik žil.

Od 10 do 18 hodin bude na hradě probíhat trh tradičních výrobků a řemesel s doprovodným programem. V 11 hodin přijde na řadu program "Målaboum" - lidové písně a texty v egerlandském nářečí. Od 13 hodin se pak uskuteční odpolední komorní koncert u příležitosti návštěvy J. W. von Goetha.

GoetheInscenované setkání J. W. Goetha s J. S. Grünerem proběhne od 15 hod. Policejní a magistrátní rada Josef Sebastiana Grüner byl věrným přítelem Johanna Wolfganga Goetha. Hraje "Plzeňský MLS" - Malý lidový soubor Plzeň.

Návštěvníkům bude k dispozici velkokapacitní parkoviště zdarma. Pro ty, kteří pro cestu na hrad zvolí prostředek hromadné dopravy, je připravena autobusová doprava z Františkových Lázní, rovněž zdarma. Autobus odjíždí ze zastávky Městské sady v v 9:45, 10:45, 13:00, 13:45 a 14:15 hodin. Ze Seebergu zpět se bude vrací v 10:30, 12:45, 14:00 a 17:30 hodin.
 

Co musíte vidět ve Františkových Lázních

Františkovy LázněFrantiškovy Lázně jsou malebné město s šachovnicovým půdorysem a řadou empírových a klasicistních budov, umístěné uprostřed krásných parků a lesoparků. Architekturu z přelomu 18. a 19. století ale provází podobně jako v jiných lázních široká škála moderních rehabilitačních procedur a bohatá nabídka léčebných a relaxačních pobytů.

Nejznámější jsou Františkův a Luisin pramen; oba lázeňské pavilony, v nichž prameny vyvěrají, patří mezi nejkrásnější stavby a zároveň symboly Františkových Lázní.

Hrad Seeberg - Ostroh u Františkových Lázní

Hrad Seeberg - Ostroh u Františkových Lázní

Přijďte navštívit hrad Seeberg, často nazývaný Ostroh. Najdete jej několik kilometrů západně od Františkových Lázní. Dnešní podobu hradu tvoří románský a gotický palác, které doplňuje renesanční křídlo s krásnou arkádovou chodbou. Zajímavý zážitek nabízí i vstup do sklepních prostor hradu.

Františkovy Lázně - lázně jako za starých dobrých časů

Františkovy Lázně - lázně jako za starých dobrých časů

Chcete se vrátit v čase do přelomu 18. a 19. století a nechat se hýčkat jako lázeňští hosté v dávných časech? Vyberte si malebné Františkovy Lázně s šachovnicovým půdorysem a řadou empírových a klasicistních budov, umístěné uprostřed krásných parků a lesoparků.

Další aktuality

2.6.
2020
Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Západočeské Lázně

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Západočeské Lázně

Západočeské lázně | Lázně a wellness
27.5.
2020
#světovéČesko a Karlovarský kraj

#světovéČesko a Karlovarský kraj

Západočeské lázně | Lázně a wellness