Úvod > Aktuality > Neděle v klášteře Zlatá Koruna bude patřit dětem
Nedele v kláštere Zlatá Koruna bude patrit detem
Památky

Neděle v klášteře Zlatá Koruna bude patřit dětem

  • Vydáno3. října 2014
Klášter Zlatá Koruna bude v neděli 5. října 2014 patřit především dětem. Od 12 hodin tam začne program nazvaný Orbis pictus v živých obrazech. Návštěvníky čekají ukázky řemesel, speciální prohlídky pro rodiče s dětmi, pracovní dílny a vernisáž výstavy.

Zlatá KorunaV neděli 5. října 2014 proběhne od 14 hodin v klášteře Zlatá Koruna vernisáž výstavy soutěžních prací za účasti výtvarného pedagoga Zdeňka Hosmana. Soutěžní práce inspirované zlatokorunskými školními obrazy budou oceněny a vítězům budou předány atraktivní ceny. Výstava bude k vidění v prostorách opatství až do 31. října 2014 od 9:00 do 15:30 hod denně mimo pondělí.

Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program. Od 12:00 do 16:00 hodin si mohou prohlédnout ukázky tradičních řemesel – řezbáře, kováře a hrnčíře. Tvůrčí jedinci si budou moci vyzkoušet psaní husím brkem nebo vázání knih.

Zlatá KorunaVe 13 a 15 hodin začnou speciální komentované prohlídky pro rodiny s dětmi. Ty budou zaměřeny na Zlatokorunskou školu. Děti budou mít k dispozici jednoduché pracovní listy, které je "povedou" prohlídkovou trasou za doprovodu průvodce. Během prohlídky si budou moci vyzkoušet také některé z činností cisterciáckých mnichů, například mlčenlivost. Na tyto prohlídky je nutné se předem objednat buď telefonicky na čísle 380 743 126 nebo mailem boucek.jan@npu.cz. Cena prohlídky je 50 Kč (1 dospělý + 1 dítě) a potrvá cca 45 minut.

Klášter Zlatá Koruna – historie na vás dýchne ze všech stran

Klášter Zlatá Koruna – historie na vás dýchne ze všech stran

Několik kilometrů od Českého Krumlova stojí na ostrohu, obtékaném ze tří stran řekou Vltavou, půvabný cisterciácký klášter, jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě. Místo vyzařuje zvláštní poklidnou atmosféru, tolik odlišnou od hektického tempa dnešního světa.

Další aktuality

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Jihočeském kraji

Je vám bližší dovolená v pěkném kempu u vody než v luxusním hotelu či penzionu? Pak se vám budou jistě hodit tipy portálu Kudy z nudy na letní ubytování v jihočeských kempech. Na výběr máme kempy u Lipna, na březích rybníků, v blízkosti krásného Českého Krumlova anebo přírodní kempy, které ocení hlavně vodáci. Letošní kempování si na jihu Čech užijete.
Jihočeský kraj | Ubytování

Rybáři pozor, blíží se pstruhová sezóna!

Také patříte k "tichým bláznům", kteří hodiny a hodiny vysedávají u vody s prutem, podběrákem a myšlenkami na tu nejlepší návnadu, které žádná ryba neodolá? Pak si začněte chystat nádobíčko, protože pstruhová sezóna se blíží. Tak jako každý rok začne pstruhová sezóna už 16. dubna.
Jihočeský kraj | Letní sporty

Správa šumavského parku chystá toulání divočinou 2024 – poznejte Městišťské rokle, Hadí vrch či okolí Černého jezera

Přes 100 výprav s průvodcem na 34 různých trasách pro opravdové zájemce poznávání šumavské divočiny, chystá letos Správa NP a CHKO Šumava v rámci programu Průvodci divočinou. Letos pořádá tyto výpravy již pošestnácté. Většina tras je jednodenních a vede do neznačených nebo jindy nepřístupných oblastí národního parku. Desítka tras je ale extrémě náročná a vede po české i bavorské straně Šumavy. Mají označení XL a zaberou celé dva dny. Na výpravy je nutné se vždy předem registrovat, registrace se spouští v úterý 15. května 2024.
Jihočeský kraj | Příroda

Národní park Šumava zpřístupní dosud zakázané kouty šumavské přírody

Máte rádi šumavskou přírodu a jste v Národním parku Šumava častými hosty? Pokud ano, určitě oceníte, že Správa Národního parku Šumava připravuje otevření míst, která byla doposud turistům nepřístupná. Jedná se například o vrchol Antýglu, Žďárské slatě anebo dosud uzavřenou lokalitu mezi Kvildou a Strážným.
Jihočeský kraj | Příroda

Vodáci otevřou řeku Vltavu pro sezónu 2024

V sobotu 13. dubna 2024 zahájí vodáckou sezónu na Vltavě tradiční akce Odemykání Vltavy. Odemykat se bude jízdou z Českého Krumlova do Zlaté Koruny. Pořadatelé lákají na zábavný program, ve kterém nebude chybět ani vltavský vodník se svou ženou.
Jihočeský kraj | Letní sporty

10 tipů, kde si zahrajete adventure minigolf

Klasický minigolf už vás nebaví? Co vyzkoušet adventure, čili dobrodružný golf? Ten je zmenšeninou skutečného golfu. Je plný překážek, které tvoří terénní nerovnosti, boule, písečné bunkry a vodní pasti stejně jako u klasického golfu. Mrkněte na tipy portálu Kudy z nudy a užijte si zábavu s přáteli či rodinou.
Jihočeský kraj | Letní sporty

Nejen pro holky a holčičky: tvořivé výlety s čokoládou a marcipánem

Také milujete čokoládu i marcipán a mohli byste je mlsat nekonečně dlouho a ve všech podobách? Tak se s portálem Kudy z nudy pojďte podívat tam, kde se dá s čokoládou hrát. Zastavíme se v čokoládových dílnách, muzeích a expozicích. Můžete si vybrat, zda se budete jen dívat, nebo si sami vytvoříte sladké mlsání. Stačí si vybrat.
Jihočeský kraj | Gurmánská turistika

Květy amarylisů vyzdobí zámek v Třeboni

Jaro přichází na zámek v Třeboni již tradičně spolu s výstavou květin amarylis. Ve dnech 6. až 21. dubna 2024 budou prohlídky zámku doprovázené oblíbenou výstavou květin. Výstava bude přístupná denně, mimo pondělí.
Jihočeský kraj | Kultura