Úvod > Aktuality > Neděle v klášteře Zlatá Koruna bude patřit dětem
Nedele v kláštere Zlatá Koruna bude patrit detem
"> Nedele v kláštere Zlatá Koruna bude patrit detem "> Návštevníci se mohou tešit také na bohatý doprovodný program ">  Na tyto prohlídky je nutné se predem objednat
Památky

Neděle v klášteře Zlatá Koruna bude patřit dětem

  • Vydáno3. října 2014
Klášter Zlatá Koruna bude v neděli 5. října 2014 patřit především dětem. Od 12 hodin tam začne program nazvaný Orbis pictus v živých obrazech. Návštěvníky čekají ukázky řemesel, speciální prohlídky pro rodiče s dětmi, pracovní dílny a vernisáž výstavy.

Zlatá KorunaV neděli 5. října 2014 proběhne od 14 hodin v klášteře Zlatá Koruna vernisáž výstavy soutěžních prací za účasti výtvarného pedagoga Zdeňka Hosmana. Soutěžní práce inspirované zlatokorunskými školními obrazy budou oceněny a vítězům budou předány atraktivní ceny. Výstava bude k vidění v prostorách opatství až do 31. října 2014 od 9:00 do 15:30 hod denně mimo pondělí.

Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program. Od 12:00 do 16:00 hodin si mohou prohlédnout ukázky tradičních řemesel – řezbáře, kováře a hrnčíře. Tvůrčí jedinci si budou moci vyzkoušet psaní husím brkem nebo vázání knih.

Zlatá KorunaVe 13 a 15 hodin začnou speciální komentované prohlídky pro rodiny s dětmi. Ty budou zaměřeny na Zlatokorunskou školu. Děti budou mít k dispozici jednoduché pracovní listy, které je "povedou" prohlídkovou trasou za doprovodu průvodce. Během prohlídky si budou moci vyzkoušet také některé z činností cisterciáckých mnichů, například mlčenlivost. Na tyto prohlídky je nutné se předem objednat buď telefonicky na čísle 380 743 126 nebo mailem boucek.jan@npu.cz. Cena prohlídky je 50 Kč (1 dospělý + 1 dítě) a potrvá cca 45 minut.

Klášter Zlatá Koruna – historie na vás dýchne ze všech stran

Klášter Zlatá Koruna – historie na vás dýchne ze všech stran

Několik kilometrů od Českého Krumlova stojí na ostrohu, obtékaném ze tří stran řekou Vltavou, půvabný cisterciácký klášter, jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě. Místo vyzařuje zvláštní poklidnou atmosféru, tolik odlišnou od hektického tempa dnešního světa.