Úvod > Aktuality > Nedaleko Srní se podíváte na Šumavu z nové vyhlídky
Nedaleko Srní se podíváte na Šumavu z nové vyhlídky
"> Nedaleko Srní se podíváte na Šumavu z nové vyhlídky "> Vyhlídky jsou vyrobeny ze dreva, které melo puvodne bez užitku zetlít v šumavských lesích
Příroda

Nedaleko Srní se podíváte na Šumavu z nové vyhlídky

  • Vydáno31. července 2013
Na Zelené hoře nedaleko Srní otevřel Národní park Šumava novou dřevěnou vyhlídku. Jedná se o malou dřevěnou konstrukci s prostorem k rozhledu, ale i k příjemnému posezení. Milovníci dalekých rozhledů ocení pěkný výhled na okolí obce Srní, ale také například na Huťskou horu a Zhůří.
Nedaleko Srní se podíváte na Šumavu z nové vyhlídkyZelená hora nedaleko Srní – to je místo, kde stojí zbrusu nová vyhlídka, kterou pro turisty otevřela Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava. Je dostupná jak pěším turistům, tak také cyklistům. Zelená hora leží nedaleko Srní při cestě na Prášily, zhruba tři kilometry od parkoviště Velký Bor. Na vyhlídku narazí ti, kteří půjdou po zpevněné Javoří cestě z Velkého Boru například na Javoří slať, Poledník nebo Tříjezerní slať. Po modré turistické značce.

Vyhlídka je necelých pět metrů vysoká, nahoře je lavice a stůl, kde se dá odpočinout a v klidu posvačit. Je odtud vidět malebné okolí, rozprostírající se okolo obce Srní nebo na Huťskou horu a okolí Zhůří. Podobná vyhlídka je od loňska otevřená také na Černé hoře u Pramenů Vltavy.

Vyhlídky jsou vyrobeny ze dřeva, které mělo původně bez užitku zetlít v šumavských lesích. Do konce roku by měla Správa NP Šumava postavit z tohoto dřeva další vyhlídky na Kamenném moři u Plešného jezera a na Kamenné hlavě v Českých Žlebech.
Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Šumava je lákavým cílem pro ty, kteří hledají majestát a velebnost přírody, fyzické i psychické zotavení. Na území NP se nachází 7 obcí (Srní, Kvilda, Horská Kvilda, Modrava, Stožec, České Žleby a Prášily) a několik menších osad (Filipova Huť, Dobrá, Jelení).

Rozhledna Poledník – pohled na Šumavu shora

Rozhledna Poledník – pohled na Šumavu shora

Krásný výhled na českou i německou část Šumavy vám za pěkného počasí poskytne rozhledna Poledník, nedaleko od Prášil. Vydejte se v turistické sezóně poznat jeden z nejkrásnějších výhledů Šumavy a shlédněte vrchy jako Ostrý, Pancíř, ale i Plechý, Trojmeznou či Javorník.

Plešné jezero – nejširší ledovcové jezero české části Šumavy

Plešné jezero – nejširší ledovcové jezero české části Šumavy

Páté velké jezero na české straně Šumavy je pojmenováno podle hory Plechý, pod kterou leží v nadmořské výšce 1089 m. Vzniklo po ústupu ledovce, který za sebou zanechal 40metrovou čelní morénu a impozantní jezerní stěnu vysokou 250 metrů.

Vyhlídka na Černé hoře u Pramenů Vltavy

Vyhlídka na Černé hoře u Pramenů Vltavy

Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava otevřela vyhlídku na Černé hoře u Pramenů Vltavy. Turisté z ní uvidí lesy Národního parku Šumava, Národního parku Bavorský les a za hezkého počasí dokonce i Alpy.

Tříjezerní slať – naučná stezka po Tříjezerní slati na Šumavě

Tříjezerní slať – naučná stezka po Tříjezerní slati na Šumavě

Pod jihovýchodním svahem Oblíku asi 3 km od Modravy v I. zóně Národního parku Šumava leží malé vrchovištní rašeliniště Tříjezerní slať. Rašeliniště je pojmenované podle tří rašelinných jezírek a je nejlépe dostupné od geoparku a informačního centra NP Šumava na Rokytě.