Úvod > Aktuality > Nechte se svést kouzlem valentýnské noci v pražské Botanické zahradě

Nechte se svést kouzlem valentýnské noci v pražské Botanické zahradě

Vydáno 8. února 2019 Zážitky
Valentýn se dá strávit u sklenky vína nebo netradičně – v tropech. Nemusíte ale cestovat tisíce kilometrů, stačí přijít do skleníku Fata Morgana v trojské botanické zahradě.
Fata MorganaChyťte svou milovanou osobu za ruku a projděte spolu 14. února od 18:00 hodin divokou džungli ve skleníku Botanické zahrady v Troji, Fata Morgana. Tamní průvodci připravili pro zamilované návštěvníky speciální valentýnskou noční prohlídku. Dozvíte se zajímavosti z milostného života rostlin, vychutnáte si sklenku vína z místní vinice a dáma dostane květinu.

Co může být romantičtějšího, než tajemná atmosféra Faty Morgany s tropickými rostlinami a kuňkáním drobných tropických žab. Noční zážitek dokonale dotvoří i intenzivnější vůně rostlin, které ve dne tak intenzivně nevoní. Vstupné je 600 Kč pro pár a místa je potřeba rezervovat předem na e-mailu: eva.novozamska@botanicka.cz. Počet míst je omezen, tak neváhejte.

Přednáška kurátorky Kláry Lorencové představí rostliny lásky a jejich tradiční úlohu v milostném životě našich předků. Koná se 14. února od 17:30 v příjemném prostředí rostlinného bistra Botanická na talíři, které najdete v Ornamentální zahradě. Vstupné na přednášku činí 50 Kč na osobu, rezervace není možná. Poutavá přednáška se zaměří na skupinu afrodiziakálních rostlin a překvapí zmínkou i o těch botanických druzích, které jsou užívané i k opačným účelům...
 

Valentýn u krbu se sklenkou dobrého vína

hata-morgana.JPGKdo dává přednost tradičnějšímu způsobu, jak oslavit zamilovanost, bude pro něj ideální vinotéka sv. Kláry. Ve viničním domku bude praskat dřevo v krbu, víno z naší vinice nesmí u romantiky chybět a otužilci mohou se sklenkou vyjít na terasu, ze které je kouzelný výhled na celou Prahu. Při této příležitosti byla také prodloužena otevírací doba do 21 hodin.
 
Místo ve vinotéce si rezervovat nemusíte. Pokud však chcete mít jistotu, můžete tak učinit na e-mailové adrese eliska.muchnova@botanicka.cz.
Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Krásné vinice si v Tróji všimne každý. Navozuje příjemnou atmosféru a pocit klidu, když listy vinné révy lehounce ševelí ve větru. Snad právě větru vyprávějí o výrobě vína; ale vy máte možnost poslechnout si příjemného průvodce a na závěr prohlídky ochutnat samotný produkt.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.