Úvod > Aktuality > Nechte se nalákat na výlet do Rychnova nad Kněžnou
Nechte se nalákat na výlet do Rychnova nad Kněžnou
"> ">
Kultura

Nechte se nalákat na výlet do Rychnova nad Kněžnou

  • Vydáno2. srpna 2012
Město Karla Poláčka leží na úpatí Orlických hor. Dominantu města tvoří společně s kostelem Nejsvětější Trojice také kolowratský barokní zámek. V jeho areálu můžete navštívit Muzeum a Galerii Orlických hor. Centrem města přes Staré náměstí dojdeme pěší zónou až k synagoze, kde sídlí památník nejslavnějšího rychnovského rodáka Karla Poláčka. Pobyt ve městě zpříjemní také řada sportovišť od squashových a tenisových kurtů, až po nový krytý bazén s tobogánem a dalšími atrakcemi. Přírodní koupaliště najdeme na okraji města, kde začíná rekreační zóna les Včelný. Příjemnou procházkou dojdeme k Ivanskému jezeru a dál k lázním Studánka. Moderní rekreační komplex nabízí vyžití pro celou rodinu, ale také špičkové gastronomické a wellness služby. Právě tato část města posloužila filmařům v létě 1948 při natáčení adaptace Poláčkova románu Hostinec U Kamenného stolu.
Muzeum hraček Rychnov nad Kněžnou

Muzeum hraček Rychnov nad Kněžnou

Rychnovské muzeum hraček přibližuje unikátní panenky i stavebnice. Desítky historických panenek, spoustu cínových vojáčků, ale i roztodivné stavebnice, miniaturní parní stroje či pokojíčky pro panenky mohou obdivovat návštěvníci Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou.

Zámek Rychnov nad Kněžnou – dílo Jana Blažeje Santiniho

Zámek Rychnov nad Kněžnou – dílo Jana Blažeje Santiniho

Spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice patří zámek v Rychnově nad Kněžnou k největším a nejkrásnějším barokním celkům v Čechách. Autorem této ojedinělé architektonické kompozice je slavný architekt Jan Blažej Santini-Aichel.

Památník Karla Poláčka v Rychnově nad Kněžnou

Památník Karla Poláčka v Rychnově nad Kněžnou

Regionální židovské muzeum Podorlicka – Památník Karla Poláčka v synagoze Rychnov nad Kněžnou dokumentuje historii židovství v Podorlicku a zároveň přibližuje život rychnovského rodáka, spisovatele a humoristy Karla Poláčka.