Úvod > Aktuality > Barevné balóny ozdobí nebe nad Bouzovem
Barevné balóny ozdobí nebe nad Bouzovem
"> "> "> ">
Zážitky

Barevné balóny ozdobí nebe nad Bouzovem

  • Vydáno12. srpna 2019
Již 19. ročník tradičního balónového létání s názvem Balóny nad hradem se uskuteční od čtvrtka 15. do neděle 18. srpna na hradě Bouzov nedaleko Olomouce. Setkání milovníků balónového létání patří na Bouzově k největším. Akce se letos zúčastní přes dvě desítky balónů z Česka a Slovenska.
Bouzov balonyTradiční přelety horkovzdušných balónů nad hradem Bouzov se budou konat v ranních a podvečerních hodinách. Starty balónů zahájeny v 6:45 a v 18:00 hodin. Doprovodný program začne v sobotu ve 14:30 hodin na hřišti v Bouzově. Připraveny budou nejrůznější hry a kreativní aktivity pro děti, prezentace leteckých modelů či malování na tělo.
 
Cílem již tradiční akce je nejen podpora balónového létání, ale i turistického ruchu v regionu. Také proto se setkání koná u romantického hradu Bouzov, který patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům v Olomouckém kraji.

 
Romantický hrad Bouzov – hradní skvost střední Moravy

Romantický hrad Bouzov – hradní skvost střední Moravy

Pokud se vydáte na hrad Bouzov, jistě zavzpomínáte na řadu pohádek a filmů, v nichž se tento romantický hrad objevil. Hrad je oblíbeným místem turistů, pro které jsou přichystány také kostýmované a večerní prohlídky.

Areál historické zábavy pod hradem Bouzov

Areál historické zábavy pod hradem Bouzov

Pokud hledáte nevšední zážitky, navštivte Historický areál, který se nachází v těsné blízkosti pohádkového hradu Bouzova. Specialitou tohoto ojedinělého kulturního zařízení jsou historicky laděné, zábavně naučné programy, které jsou svým obsahem zaměřeny pro všechny věkové kategorie návštěvníků.

Trojský kůň v Bouzově – největší dřevěný kůň na světě

Trojský kůň v Bouzově – největší dřevěný kůň na světě

Největší dřevěná stavba koně na světě se nachází v Historickém areálu zábavy na Bouzově. Stavba koně je vysoká 15 metrů, 16 metrů dlouhá a váží asi 40 tun. Vnitřní prostory jsou veřejně přístupné.

Naučná stezka Bouzov

Naučná stezka Bouzov

Mezi obcemi Bouzov a Javoříčko vede údolím potoka Javoříčky krásná cesta. Není sice moc široká, ale natolik svůdná, že po ní čas od času projede auto, přestože je z obou stran vjezd motorovým vozidlům zakázán.