Úvod > Aktuality > (Ne)tušené souvislosti opět na Broumovsku
(Ne)tušené souvislosti opět na Broumovsku
">
Památky

(Ne)tušené souvislosti opět na Broumovsku

  • Vydáno2. července 2013
Speciální komentované prohlídky kostela sv. Jakuba Většího v Ruprechticích jsou letos již druhou akcí projektu (Ne)tušené souvislosti na Broumovsku. Prohlídky budou probíhat u příležitosti výjimečného otevření kostela 6. července 2013. První komentovaná prohlídka začíná v 9.30 hodin, druhá v 13:30 a poslední pak v 15:30 hodin. Vstupné je dobrovolné.
Návštěvníci budou mít možnost podívat se do běžně nepřístupných prostor kostela, a to včetně prostoru kruchty, krovu kostela a zcela mimořádně i zvonice ze 16. století s výkladem obvykle (ne)tušených souvislostí.

S odborníky z oboru památkové péče se návštěvníci dozví o stavební historii kostela, o (ne)tušených hodnotách historických stavebních materiálů, ale i o postupech zkoumání a technologiích jejich záchrany. Na programu je i ukázka technologické minilaboratoře. Akce je součástí projektu Pro život kostelů Broumovska, kterou realizuje Římskokatolická farnost Broumov a společnost Omnium o.s. na záchranu broumovských kostelů.

Broumovská skupina kostelů

Broumovská skupina kostelů

Unikátní architektonickou památkou regionu Broumovsko jsou barokní kostely, postavené na území broumovského opatství podle plánů Kryštofa Dientzenhofera a jeho syna Kiliána Ignáce. Kostely vznikly v poměrně krátkém čase, v rozmezí let 1709-43.