!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Název Letiště Praha Ruzyně je již minulostí
Název Letiště Praha Ruzyně je již minulostí
">
Památky

Název Letiště Praha Ruzyně je již minulostí

Vydáno 5. října 2012
Mezinárodní Letiště Praha Ruzyně bylo dnes ve 12:00 oficiálně přejmenováno na Letiště Václava Havla Praha. Stalo se tak v den výročí narození bývalého prezidenta.
Zároveň zde byla zahájena výstava fotografií z archivu ČTK dokumentující život i práci Václava Havla. Panely budou situovány v Terminálu 2 letiště a zůstanou zde do konce roku tak, aby zájemci ze široké veřejnosti měli možnost si je prohlédnout. Trvalé připomenutí díla Václava Havla zajistí umělecký objekt, který připravil architekt Bořek Šípek se svým týmem. V kině, které na letišti funguje již delší dobu a je zdarma přístupné široké veřejnosti, budou od 5. do 31. října promítány filmy související s Václavem Havlem.

Letiště je křižovatkou cest, prolínání a potkávání se národů, symbolem svobodného pohybu lidí i myšlenek. Pro Čechy bylo a je bránou ke svobodě, pro cizince prvním místem, přes které se do naši země vstupují. Václav Havel si zaslouží poctu, která nebude jen formálním uznáním, ale konkrétním odrazem jeho boje za naši svobodu, odkazem, který bude každodenně přítomný nejen současníkům, ale i budoucím generacím.

 
Exkurze na Letišti Praha - prohlídky se až do odvolání ruší

Exkurze na Letišti Praha - prohlídky se až do odvolání ruší

Letiště Praha ukončilo kvůli ppandemii koronaviru exkurze svého zázemí, a to jak do konce roku 2020, tak i v roce 2021. Až do odvolání se exkurze konat nebudou.