Úvod > Aktuality > Navštivte zámek Ctěnice v příjemné vzdálenosti od Prahy a užijte si dožínky
Památky

Navštivte zámek Ctěnice v příjemné vzdálenosti od Prahy a užijte si dožínky

  • Vydáno25. srpna 2017
Hledáte netradiční a neobvyklý výlet v Praze? Znáte-li památky v pražském centru už zpaměti, vydejte se na menší výlet do Ctěnic. Poslední prázdninový víkend můžete, jak již bude v Zámeckém areálu Ctěnice zvykem, navštívit dožínky. Tradiční ctěnická sklizňová slavnost oslavující konec žatvy se i letos nese v duchu zábavy i poučení. Řemeslný trh a tvůrčí dílny pro děti. Takový bude letošní šestý ročník dožínek ve Ctěnicích. Vstup do areálu je zdarma, proto si nenechte ujít tuto jedinečnou příležitost.

Muzeum hlavního města Prahy zve v neděli 27. 8. 2017 do Zámeckého areálu Ctěnice na Dožínky – další program z cyklu pořadů představujících lidové tradice a zvyky.

Na programu dne je mimo jiné vystoupení folklorního souboru Mateník, pečení a ochutnávání chleba a obilných placek z nové mouky nebo ukázky žňových prací – mlácení cepem či stavění panáků s možností vše si vyzkoušet. Děti se také dozví, k čemu ve Ctěnicích původně sloužila sýpka, jaké měla členění a naučí se rozpoznávat jednotlivé obiloviny.
 
Od 10:00 do 17:00 hod. ožije řemeslnické tržiště na nádvoří před zámkem a návštěvníci se budou moci blíže seznámit s mlynářským, pekařským, perníkářským, košíkářským a drátenickým řemeslem a poznají, kdo byl žnec či caletnice.

Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.