Úvod > Aktuality > Navštivte podzemí nejvyšší české hory Sněžky – důl Kovárna
Památky

Navštivte podzemí nejvyšší české hory Sněžky – důl Kovárna

  • Vydáno4. července 2009
Navštivte podzemí nejvyšší české hory Sněžky – důl Kovárna. Od středověku pronikali do Krkonoš hledači drahých kamenů a v jejich těsném sledu horníci. Jen pomalu vydávalo podzemí své poklady a bylo to za cenu tvrdé dřiny, strádání i lidských životů. Právě tady, v divočině Obřího dolu, vznikaly pověsti o Krakonošovi a v nitru hory můžete spatřit jeho ukryté "poklady". Překvapí vás, jak velké prostory zanechali horníci po těžbě železa, arzenu a mědi. Na vrcholu Sněžky byl každý – dobrodružství v podzemí čeká jen na vás!
Vstup do zpřístupněného důlního díla je u bývalé boudy Kovárna v Obřím dole. Z centra Pece pod Sněžkou Vám bude cesta trvat asi hodinu a půl. Na sestup do podzemí  je doporučeno teplejší oblečení (teplota okolo 7°C, 100% vlhkost). Podmínkou je pevná obuv a věk 10 a více let. Podzemní trasu dlouhou asi 250 m zvládne každý turista, ale místy je nutné počítat s nízkým profilem štoly, příkrými schodišti a pohledem do hloubky. Zapůjčí vám zde plášť, přílbu, čelní svítidlo a v doprovodu zkušeného průvodce budete mít možnost si vyzkoušet práci středověkých horníků. Dozvíte se o způsobu a historii těžby tohoto významného krkonošského ložiska a možná uvidíte i permoníky. Podrobnosti a aktuální informace se dozvíte v galerii Veselý výlet v Peci pod Sněžkou, kde je možné prohlídku předem zamluvit. Rezervace termínu je možná i e-mailem info@veselyvylet.cz nebo na telefonním čísle 499 736 130.

Více informací:

V nitru Sněžky, nejvyšší hory České republiky, se po staletí těžilo železo, arzen a měď. Vstup do historického dolu se nachází poblíž bývalé boudy Kovárna v Obřím dole v nadmořské výšce více než 1 000 m.

Region: Krkonoše. Typ aktivity: Pěší turistika, Za zábavou. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny.
Historický důl Kovárna v Obřím dole

Historický důl Kovárna v Obřím dole

V nitru Sněžky, nejvyšší hory České republiky, se po staletí těžily měděné a arzénové rudy. Vstup do historického dolu se nachází poblíž bývalé boudy Kovárna v Obřím dole v nadmořské výšce více než 1 000 m. Až do roku 2023 se do podzemí Sněžky nepodíváte, důl prochází rekonstrukcí.